BÖRÜ

Users who are viewing this thread

DAĞ II yapımcılarının yeni Tv dizisi projesi, sadece her biri 1 saatlik 6 bölümden oluşacakmış. Konusu 2014-2016 yılları içinde görev yapan özel harekatçıları ele alacakmış. İlk fragman yayınlandı.

BÖRÜ vatan aşkıyla yananların öyküsü. Özel hayatlarını sineye çeken kadını, erkeği, bazısı asabi, bazısı dahi, Polis Özel Harekat hepsinin ikinci ailesi. Ağlayacaksınız, heyecanlanacaksınız, ama izlerken en çok da bu ülkenin evlatlarıyla gururlanacaksınız. BÖRÜ sonbaharda, Türk televizyonlarında birçok ilk ile yalnızca STAR'da!

Senaryorsunu bilmem ama çatışma sahneleri için banko izlerim gibi geliyor.

-Dağ Filmi Açıklama-

Bazı sorularınıza cevaplar:
- BÖRÜ öykü evreni DAĞ öykü evreni ile aynı değil. Ekipler ve bazı kamera önündeki yüzler aynı olabilir.
- BÖRÜ sulandırılmamış, sinema kalitesinde 6 bölüm ve ardından bir uzun metraj film olarak devam edecek. Amacı Türk televizyonlarının içi boş, reklam odaklı 3 saatlik dizilerine somut bir alternatif getirmek.
- Kurgu, çekim teknikleri ve tarz açısından her bir bölüm bir sinema filmi özeninden farksız olacak.
- Hiç bir hıyanet odağının sızamadığı, yozlaştıramadığı ve bunun neticesinde büyük bedeller ödetilen Polis Özel Harekat'ın agresif, gururlu ve mutlak vatansever doğasını gerçekçi bir şekilde anlatmak en önemli arzularımızdan.

Hemen yapıştırmışlar ekibe birkaç mankeni. Yav sinir oluyorum aga. Şu Kiraz Mevsiminde oynayan adam mı?

''Türkiye’nin yakın tarihinde yaşanan gerçek olaylardan esinlenen BÖRÜ, 1’er saatlik 6 bölümden oluşacak ve büyük finalini beyaz perdede yapacak. 2017 sonbaharında Star TV ekranlarında izleyiciyle buluşacak bölümlerin ardından, BÖRÜ’nün sinema filmi de 2018 sonbaharında vizyonda olacak.''

Oyuncular:

Ahu TÜRKPENÇE
Serkan ÇAYOĞLU
Emir BENDERLİOĞLU
Fırat DOĞRULOĞLU
Murat ARKIN

Can NERGİS
Armağan OĞUZ
Ahmet PINAR
Bedii AKIN
Ozan AĞAÇ
Gürol TONBUL

Yan Çizgi ile Yazılanlar Dağ Serisinde Oynamış Olan Oyunculardır.

Fragmanın başında "DAĞ II'yi Yapanlar Sunar" yazdığında herhalde sadece yönetmen, yazar Alper Çağlar ve ekibini kast ediyor sanmıştım ancak oyuncu kadrosunun da hemen hemen aynı olduğunu görünce biraz yadırgadım açıkçası. Dağ II filminde karakterler ile kısmen de olsa özdeşleştirdiğimiz oyuncuların bu kadar benzer ancak bir o kadar da farklı karakterlere hayat verecek olması biraz rahatsız etti beni. Buna ek olarak ARMA 8x8 aracı bildiğim kadarıyla ne TSK ne de EGM tarafından kullanılmamakta, tahminen bir sponsorluk anlaşmasının eseri olarak kendisine yer buldu bu yapımda. Bir diğer yadırgadığım durum ise Polis Özel Harekat personelinin G3 kullanması, EGM'de G3 var biliyorum ancak yine de yadırgadım.

İşin detaylarından çıkıp genel bir bakış yapmak gerekirse, daha önce Dağ II filmiyle rüştünü ispatlamış bir kadronun, hemen hemen yakın tarzda bir işte, diğer piyasa dizilerinin aksine sadece altı bölümlük kısa ve öz bir yapım ortaya koyma iddiaları gayet önemli ve beni etkileyen faktörlerden birisi. Ortaya güzel bir iş çıkacağını tahmin ediyor ve umuyorum, hadi bakalım.

Turkish Cavalry said:
Hk 33 de m4a1 de 5.56 tüfekler pek bir fark yok zaten üstelik m4 daha taktik bir tüfek. Bir kaç ay önce bir videoda görmüştüm polisin elinde g3.
Yer yer değişiyordur büyük ihtimalle doğuda MPT-76 bile kullanan var.

EGM'de MPT-76 yok. G3'ün EGM envanterinde olduğunu zaten biliyorum ancak genelde PÖH 5.56 kalibrelik silahları kullanıyor, G3'ün kullanıldığını nadir görmüşümdür, yadırgamamın sebebi bu.

Valla ben pek Türk dizilerine yükselmem. Dağ II'nin kalitesi tartışılmaz. Her ne kadar sonunda gaza gelmen azınlıktan olsam da çok beğenmiştim. Pek milliyetçi de değilimdir. "Vatan-Millet-Sakarya" kafasında giderse çok üzülürüm o yüzden.  Merakla bekliyorum bakalım.

Back
Top Bottom