avam diye bir imparatorluk bileniniz varmı ?

Users who are viewing this thread

coyote_king

Recruit
warbanda suno leydisi isola'ya yardım ttik beraber svadya tahtını ele geçirip tahta kral harlaus yerine suno leydisinin geçmesini sağladım fakat sonra azat ettim ve kendi kralllığımı kurdum sonra dikkat ettimki eski svadya kralı olan kral harlausun sahip olduğu tüm köylerin şehirlerin ve kalelerin hepsinin yazı rengi gri olmuş ve adı svadya krallığı yerine ''avam'' diye bi isim olmuş bileniniz varmı? :?: :grin:

not eski kral şimdiki sunoleydisinin derbeyi (kral harlaus) :grin: :grin:

Öyle bir konu açılmıştı galiba daha önce warband yokken.Adamın biri sadece 3-4 yerleşim bırakmıştı, onlarında üstünde avam yazdığı için fethedilmiyordu sanırsam.

avam    Ar. ¤av¥m

ç. a. (ava:mı) esk. Alt tabaka, havas karşıtı.

oktay67gs said:
Kral halka isyan çıkartmış daha doğrusu
Yani;
Üst sınıf soylularsa alt sınıf halk olur.

Ben sana katılmıyorum.Benim görüşüm Kral dibe vurup saygınlığını kaybedince halkı örgütleme çabasına girişmiştir.Bunda başarılı olup bazı köy,kale ve şehirlerin halkını kandırarak veya orayı geçirerek o bölgeleri avam yani alt sınıfın(Halk) olduğunu söylemiştir.

LasTKinq53 said:
oktay67gs said:
Kral halka isyan çıkartmış daha doğrusu
Yani;
Üst sınıf soylularsa alt sınıf halk olur.

Ben sana katılmıyorum.Benim görüşüm Kral dibe vurup saygınlığını kaybedince halkı örgütleme çabasına girişmiştir.Bunda başarılı olup bazı köy,kale ve şehirlerin halkını kandırarak veya orayı geçirerek o bölgeleri avam yani alt sınıfın(Halk) olduğunu söylemiştir.
ne fark var :?: :?: :?:

Anlatım bozukluğu var orda bu sebepten dolayı yanlış anlamışım.
Benim anladığım Kralın halka isyan çıkarttığıydı.(Yani Lordları vb. ile beraber)
Senin anlatmaya çalıştığın ise benim son yazdığım iletiydi.

Not:Bazı cümleleri daha düzgün ve anlaşılır kurmaya çalış... :razz:

LasTKinq53 said:
Anlatım bozukluğu var orda bu sebepten dolayı yanlış anlamışım.
Benim anladığım Kralın halka isyan çıkarttığıydı.(Yani Lordları vb. ile beraber)
Senin anlatmaya çalıştığın ise benim son yazdığım iletiydi.

Not:Bazı cümleleri daha düzgün ve anlaşılır kurmaya çalış... :razz:
haklısın türkçemi düzeltmem lazım da cevap vereceksen öm at konu kirlenmesin

coyote_king said:
warbanda suno leydisi isola'ya yardım ttik beraber svadya tahtını ele geçirip tahta kral harlaus yerine suno leydisinin geçmesini sağladım fakat sonra azat ettim ve kendi kralllığımı kurdum sonra dikkat ettimki eski svadya kralı olan kral harlausun sahip olduğu tüm köylerin şehirlerin ve kalelerin hepsinin yazı rengi gri olmuş ve adı svadya krallığı yerine ''avam'' diye bi isim olmuş bileniniz varmı? :?: :grin:

not eski kral şimdiki sunoleydisinin derbeyi (kral harlaus) :grin: :grin:
Arkadaş SSS atabilirmisin ?

Avam ingiltere fransa gibi yerlerde soylunun bi alt sınıfıdır ama halktan üstündürler. Kendilerine ait toprakları veya birlileri bulunmaz soylular gibi. Ben bunlar biliyorum avam halk demek değildir avam halktan üst sınıf.

Back
Top Bottom