Attack on Titan - 2013'e Damga Vuran Anime

Users who are viewing this thread

editing'i değil de şarkısı ve female titan sahneleri yüzünden seviyorum attığımı :grin:

ayrıca çok sevdiğim AMV'yi "aşırı amatör ama bu yeaaaaa" diyip itin ağzına sokmasan iyidi :/

Kierra said:
editing'i değil de şarkısı ve female titan sahneleri yüzünden seviyorum attığımı :grin:

ayrıca çok sevdiğim AMV'yi "aşırı amatör ama bu yeaaaaa" diyip itin ağzına sokmasan iyidi :/

Sevmene bir şey demedim, sadece aşırı amatörce yapılmış bir AMV dedim. Hani kötülemek için söylemiyorum, cidden öyle. Şarkıya ya da yapan lafım yok da AMV'yi yapan kişiye bile sorsan amatörce olduğunu kabul eder. AMV yapan biri olarak söylüyorum bunu.

Yeni başlayanların genel olarak yaptığı 3 hatadan 2'sini yapmış bu arkadaş.

-Genel olarak müzik ile sahne arasında bağlantı bulunmaması.

-AMV ile alakasız altyazılar bulunması. Daha doğrusu kullandığı bölümlerdeki altyazıyı silmemesi.

Genel olarak yapılan 3. hata ise seste kimsenin konuşmamasına rağmen ağız oynatılan sahnelerin kullanılması ki yapanın hakkını vereyim, estetik zevki varmış. En sık karşılaşılan hata bu oluyor genelde.

Şimdi manga gerideyken, anime 1.sezonu yeni bitirmişken yazdıklarımıza, konuştuklarımıza bakıyorum da, "so young, so naive" diyesim geliyor :lol:

Zamanında herkesin pek bayılarak izlediği, ekstra konu açılmaya layik görülmüş bu animenin şimdi anime/manga konusunda "tipik bir shounen ayrıca çizimleri de hep aynı" diyerek itin bir tarafına sokulması da üzücü bir durum aynı zamanda :sad:

Sezon 3 çıkınca bu konudan devam etmeyi planlıyorum ben, o yüzden ufaktan bir hortlatayım dedim.

İlk 1 dakika 43 saniye çöp. Zaten çok sıkıcıydı oralar. Ben genel olarak ekibin arasındaki muhabbetleri de acayip mal buluyorum. Reiner haklı.

Zaten Reiner&Bertholdt&Annie olmadan ekipte aklı başında adam kalmıyor, hepsi birbirinden leş. Jean&Connie'ye bir yere kadar katlanabiliyorum da, Sasha bana fena itici geliyor, onun sahneleri hep komedi olsun diye konulmuş, ve bu tür ciddili bir animeye hiç gitmiyor bence o sahneler.

Biliyor muydunuz, animenin konu aldığı manganın yazarı Isayama, Sasha'yı taaa animenin 2.sezonunda, tek başına köyüne döndüğü sahnede öldürmüş, ancak manganın editörü Sasha'yı çok sevdiğinden dolayı bunun üzerine hüngür hüngür ağlamış, onun o kadar üzüldüğünü gören Isayama da Sasha'yı öldürmeyip oradan canlı çıkartıp hikayeye öyle devam etmiştir.

EDIT: Neyse manga spoilerını ne olur ne olmaz kaldırdım manga konusu dururken buraya manga spoilerı vermek yakışmıyor

3.sezon 1. bölüme son 12 saat.

COUNTDOWN

MDaP27.jpg

3zp13O.jpg

3.sezon opening

yalan yok bok gibi olmuş.

EDIT: 5. dinleyişten sonra en baştaki kadar kötü gelmiyor ancak yine hala animeye uyduğunu düşünmüyorum, nerede benim HYPE dolu openingim ? neyse sezon da ilk kısımda yavaş geçecek zaten, belki onun için böyle yapmışlardır. 2.sezon endingi çok hoşuma gitmişti, bakalım ending nasıl, bekleyip göreceğiz.

EDIT2:

Bölüm gayet güzel ve hızlı başladı, anlaşılan koca arc'ı 12 bölüme sığdırmak için bayağı seri seri geçmişler sahneleri, 20 dakikada bir sürü şey oldu, mangayı okumamış insanlar için anlaması biraz zor olacak gibi tüm bu yaşanan olayları. Ben beğendim, yine her zamanki tadında. Keşke 20 dakikacık için koca 7 gün beklemek zorunda olmasak tabi, o ayrı konu. Ayrıca neden ending yok??

kierra said:
3.sezon opening

yalan yok bok gibi olmuş.

EDIT: 5. dinleyişten sonra en baştaki kadar kötü gelmiyor ancak yine hala animeye uyduğunu düşünmüyorum, nerede benim HYPE dolu openingim ? neyse sezon da ilk kısımda yavaş geçecek zaten, belki onun için böyle yapmışlardır. 2.sezon endingi çok hoşuma gitmişti, bakalım ending nasıl, bekleyip göreceğiz.

EDIT2:

Bölüm gayet güzel ve hızlı başladı, anlaşılan koca arc'ı 12 bölüme sığdırmak için bayağı seri seri geçmişler sahneleri, 20 dakikada bir sürü şey oldu, mangayı okumamış insanlar için anlaması biraz zor olacak gibi tüm bu yaşanan olayları. Ben beğendim, yine her zamanki tadında. Keşke 20 dakikacık için koca 7 gün beklemek zorunda olmasak tabi, o ayrı konu. Ayrıca neden ending yok??
Bana da opening klişe shounen openingi gibi geldi. Naruto'da falan görülen tarzda. Hype'a yazık oldu cidden.
EDIT: Birkaç kere dinleyincw güzel gelmeye başladı.
Direkt o sahneye gelmesini ben de beklemiyordum. Arkadaşımla oraya kadar gelmemiz çok uzun sürmüştü. Her şeyi sindire sindire okumuştuk. Bazı animelerde Ending'i ilk bölüme koymuyorlar, anormal bir şey değil orası.

Buraya her hafta çıkan yeni bölümle ilgili bir şeyler yazmayı planlıyordum da, forumda benden başka bu animeyi delicesine seven yok sanırım, o yüzden biraz kendim çalıp kendim oynuyormuş gibi olduğumdan konuyu hortlatıp durmak da pek mantıklı gelmiyor.

Neyse, bugün yayınlanacak bölümün sonunda (eğer bölüm insanların umduğu gibi işlenirse) bizleri güzel bir sahne bekliyor olacak ve sonunda yeni bir karakter ile tanışacağız, ardından animenin gelmiş geçmiş en iyi sahnelerinin yer alacağı sezonun 2. kısmına doğru hafiften yol alacağız, SHINZO SASAGEYO !

Ben seviyorum da fan değilim, sevdiğim 60 anime gibi seviyorum. Bir de zaten mangasında belli bir yere kadar gelmişim. Animenin bu sezon işleyeceği her şeyi zaten bildiğim için hiç bakmadım bile. :grin:

Korkanlar?

Ben altıma sıçtım şahsen, çok zamansız yakaladı adiler beni.

Sezon finaline gidildi, animenin devamı 2019'un 4. ayında, 6 ay sonra görüşürüz.

Back
Top Bottom