Askerler ölmüyor, bayılıyor

Users who are viewing this thread

Shystalker

Recruit
Savaşların çoğunda durum bu şekilde. Çok can sıkıcı. Muhtemelen kullandığım modlardan dolayı ancak modları kaldırınca da oyun açılmıyor. Ne yapabilirim?

wqJwaP.jpg
LmutR4.jpg
5IE567.jpg

Cerrahlar çok etkili sayılır. Onların etkisi ile savaşlarda ölü neredeyse hiç olmuyor. Dengelenmesi lazım. Global İngilizce forumun Balancing kısmına konu açarsanız daha etkili olur.

Yok bu kadar yaralı abartı olmuş. Bende arkadaş gibi doktorlar veya savaşçılarının silah özellikleri falan diyecektim ama resmen senin oyunun bir şekilde balansı kaymış. Bu modlar iyi gibi görünüyor ama çoğu resmen oyunun dengesini alt üst ediyor. Orjinal oyun zaten bir şekilde dengeyi tutturmaya çalışıyor, bazı modlar içine ediyor

@MasterRai Modlarla alakası yok evet. Tek alakalı mod SkillsMatter o da bu çaplı değil. Bazı yeteneklerin daha etkin olmasını sağlıyor.
@NefretiZm Modlar zaten oyunun eksikliklerini gidermek veya eğlenceyi arttırmak için yapılır. Modları bu denli kötülemeye gerek yok. Oyun da eksikler olmasa bu kadar mod çıkmasının imkanı yok.

@NefretiZm " Modlar zaten oyunun eksikliklerini gidermek veya eğlenceyi arttırmak için yapılır. " Tekrar okumanızı öneririm yazımı. Ayrı olarak Eğlence olmaması da bir eksikliktir. Oyunun saf turnuvası çok kötü örneğin. Modsuz gitmeye bile değmez. Oyunun sürümünden kaynaklı zaten bir çok şey o yüzden eksiklikler normal. Oyunun bir kısmını geliştiren modlardır. Oyun geliştiricileri bazı şeyleri mod aracılığıyla düzeltiyor veya örnek alıyor.

@Yeniçeri_21 Doktor yüzünden değil. Klan doktorunun etkisi çok yok sadece skill leri değiştirir.
Bunun sebebi şudur: (Sayılar Örnektir)
Hekimlik yeteneğinin verdiği etkiler - 120 lvl yetenek = Asker hayatta kalma şansı %8​
8 lord var ise 8x8 = %64 hayatta kalma oranı gibi.​
Bu bir hatadır, birden fazla yetenek etki altında kaldığın da oranları otomatik olarak düşmelidir. Dota 2 tarzı oyunlarında şans oranlarının hesaplaması gibi. %25 oranla savuşturma veren 2 itemi takarsan savuşturma oranın %50 değil %37.5 olur.

Last edited:
Arkadaşlar sorunu çözdüm. Öncelikle @MasterRai 'nin diğer konuda verdiği tavsiye ile "save missing module fix" modu ile oyunu modları teker teker ekleyip çıkararak denedim. Sorun "skills actually matter" modundaymış. Sadece onu çıkarıp kalan modları kullanınca normal bir şekilde sonuçlanıyor.

HHtgjv.jpg

Bence bunun 2 sebebi var;
Ya modu benim kullandığım sürüme(1.2.1) güncellemediler
Ya da bu mod dediğiniz gibi zaten dengesiz olan cerrahları daha da etkin kılıyor.

Arkadaşlar sorunu çözdüm. Öncelikle @MasterRai 'nin diğer konuda verdiği tavsiye ile "save missing module fix" modu ile oyunu modları teker teker ekleyip çıkararak denedim. Sorun "skills actually matter" modundaymış. Sadece onu çıkarıp kalan modları kullanınca normal bir şekilde sonuçlanıyor.

HHtgjv.jpg

Bence bunun 2 sebebi var;
Ya modu benim kullandığım sürüme(1.2.1) güncellemediler
Ya da bu mod dediğiniz gibi zaten dengesiz olan cerrahları daha da etkin kılıyor.

Yetenekleri baya boostladığı için böyle bir dengesizliğe neden oluyormuş. Bunu düşünmemiştim. TaleWords ekibi yetenek perklerini baştan düzenleyecek çünkü oyuna etkisi yok mod bu açığı kapatıyordu ama böyle kötü taraflarıda var.

Merhabalar, konu hakkında bir fikrim olduğu için yorum yapma ihtiyacında bulundum.Oyunun hekimlik perkinde düşman askerlerin hayatta kalması için bir perk var perk'in adı tıp doktoru olabilir tam hatırlayamadım türkçe oynadığım için ingilizcesinide bilmiyorum o perk çok etkiliyor karşı tarafın askerlerinin çoğunun hayatta kalmasını sağlıyor.Export-import modunu kullanım o perki inaktif ettiğim zaman karşı taraftaki yaralı sayısı gözle görülür şekilde düştü tabi yine yaralılar var bunun sebebi büyük ihtimalle bizim hekimlik yeteneğimizin seviyeside olabilir, o perkin sizde aktif olup olmadığına bakarsanız belki bir fikir sahibi olabiliriz diye düşünüyorum iyi günler.

Merhabalar, konu hakkında bir fikrim olduğu için yorum yapma ihtiyacında bulundum.Oyunun hekimlik perkinde düşman askerlerin hayatta kalması için bir perk var perk'in adı tıp doktoru olabilir tam hatırlayamadım türkçe oynadığım için ingilizcesinide bilmiyorum o perk çok etkiliyor karşı tarafın askerlerinin çoğunun hayatta kalmasını sağlıyor.Export-import modunu kullanım o perki inaktif ettiğim zaman karşı taraftaki yaralı sayısı gözle görülür şekilde düştü tabi yine yaralılar var bunun sebebi büyük ihtimalle bizim hekimlik yeteneğimizin seviyeside olabilir, o perkin sizde aktif olup olmadığına bakarsanız belki bir fikir sahibi olabiliriz diye düşünüyorum iyi günler.
Kardeşim o benimde gözüme çarptı Birliğin hekiminde özellikle o perki işaretlemedim, ve kendi karakterimde de o perk işaretli değil gene aynı sonuç var muhtemelen düzeltirler patchlerle bekliycez artık

Kardeşim o benimde gözüme çarptı Birliğin hekiminde özellikle o perki işaretlemedim, ve kendi karakterimde de o perk işaretli değil gene aynı sonuç var muhtemelen düzeltirler patchlerle bekliycez artık
Anladım, o zaman dediğin gibi yeni patchleri bekleyip göreceğiz bu duruma el atarlar umarım en kısa sürede.

Back
Top Bottom