Asker eğitimi yapmıyor. Bu sorunu bilen var mı ?

Users who are viewing this thread

Talim yeteneği 2 şehirdede kamptada hiçbir şekilde askerler eğitilemiyor. Oyunu belki 4-5 defa kaldırdım kurdum ama çözemedim... Çözümünü bilen var mı acaba ?

Yok gece gündüz onlarca gün bekledim her defasında yine olmadı... Başka bir sorun var. Oyunu başka kurulum dosyasından da kurdum yine aynı sorun...

Talim yeteneği, bir karakterdeki seviyesine bağlı olarak, karakterin (npcler dahil) kendinden düşük seviyeli karakterleri (npcler dahil) eğitmesini sağlayan yetenektir.

Örneğin acemileri eğitmek için sanırım 4-5 level olmak yeterliyken, atlıları eğitmek için 20 küsür level'ı geçmek gerekiyor.
Ayrıca talimci yeteneği olan diğer npcler de kendinden düşük seviyedeki askerleri ve diğer npcleri de eğitebilir. Örneğin Lezalit'i aldınız diyelim seviyesi de 15 oldu. Sizin seviyeniz de 25 diyelim. Bir talim olduğunda;

a) siz
1)Lezalit'i
2)diğer bütün askerleri (çünkü 25 level'dan yüksek eğitilecek bir asker yok diye biliyorum)

b)Lezalit
1)kendinden düşük askerleri (Svadyalı acemi, Svadyalı milis gibi)

eğitmesi sonucuyla biter. Ve bu eğitim oranı 'talimci' yeteneğinin kademesiyle orantılıdır.
Kısaca, daha hızlı asker eğitmek istiyorsanız, hem sizin level'ınızın, hem talimcilik yeteneğinizin, hem yanınıza aldığınız npclerin level'larının ve talimcilik yeteneğinin yüksek olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Eğer bütün bu şartlar normalse, hala asker eğitemiyorsanız bug vardır ve save çöptedir.

Bu bilgileri biliyorum, teşekkür ederim. Ama benim acemiler 6. seviyede ve 2000-3000 tecbrübe puanı ile geliyorlar. Benimse 600 tecrübe puanım var. Muhtemelen o yüzden ama neden acemilerin tecrübe puanı bu kadar yüksek acaba? Oyunu 4-5 defa kurdum kaldırdım ama hala aynı hata mevcut...

Sen eğiteceğin askerden daha gelişmiş olmalısın yoksa eğitemezsin sorun bundan kaynaklanıyordur. Acemilerin ilk alındığında 0 tecrübeyle gelip gelmediklerini bilmiyorum, deneyip bu mesajı editlerim birazdan.

lktmj.jpg
Durum normal gözüküyor. Ss aldım şimdi kendi save dosyamdan. Asker eğitmede bir sorunum yok. Svadyalı acemi aldım 4 level geldi, tpsiyle birlikte.. Senin seviyen yetersiz olduğu için eğitemiyorsun gibi gözüküyor.

O zaman bir yanlışlık yok, ben niye böyle bir izlenime kapıldım anlamadım... Uzun süre ara verince, o kadar boşuna kurduk kaldırdık, az daha format atıcaktım...

Back
Top Bottom