Alkollü içecekler

En sevdiğiniz içki türü

• Votka

Votes: 40 10.7%
  • Viski

Votes: 37 9.9%
  • Bira

Votes: 65 17.4%
  • Şarap

Votes: 18 4.8%
  • Cin

Votes: 4 1.1%
  • Absent

Votes: 2 0.5%
  • Rom

Votes: 8 2.1%
  • Tekila

Votes: 8 2.1%
  • Rakı

Votes: 23 6.1%
  • Şampanya

Votes: 3 0.8%
  • Sadece ayran(YANACAKSINIZ)

Votes: 156 41.7%
  • Diğerleri (Belirtiniz)

Votes: 6 1.6%
  • Konyak

Votes: 4 1.1%

• Total voters
    374

Users who are viewing this thread

içkilerin tadı berbat lan nasıl içiyorsunuz. rakı içtim geçen iğrenç bayat bir tadı var bira da çişli soda gibi tadı içkilerle pek aram yok sanırım

çiş dedim inş ban yemem

gofret bey said:
içkilerin tadı berbat lan nasıl içiyorsunuz. rakı içtim geçen iğrenç bayat bir tadı var bira da çişli soda gibi tadı içkilerle pek aram yok sanırım

çiş dedim inş ban yemem
Alkollerin tadı bana kötü gelmedi hiçbir zaman daha çok küçükken evde bulduğum zaman gizlice denerdim alkolleri. Belki tadlarını kanıksadım. Bazı alkollerin(örn : viski, boğma rakı) ağızdan mideye geçişte yemek borusunda bıraktığı haz verici yanma hissi ve ardından, kan akışı hızlanması ile oluşan sıcaklık oldukça hoş. Mesela ben de şeker tadı aldığım hiçbir içeceği içemiyorum. Kola, meyveli soda, meyve suları vs. Mide bulandırıcı geliyor. Alkolde yüksek oranda şeker olmasına rağmen 'şekerli' bir tat vermiyor.

midnight blue said:
gofret bey said:

çiş dedim inş ban yemem
Alkollerin tadı bana kötü gelmedi hiçbir zaman daha çok küçükken evde bulduğum zaman gizlice denerdim alkolleri. Belki tadlarını kanıksadım. Bazı alkollerin(örn : viski, boğma rakı) ağızdan mideye geçişte yemek borusunda bıraktığı haz verici yanma hissi ve ardından, kan akışı hızlanması ile oluşan sıcaklık oldukça hoş. Mesela ben de şeker tadı aldığım hiçbir içeceği içemiyorum. Kola, meyveli soda, meyve suları vs. Mide bulandırıcı geliyor. Alkolde yüksek oranda şeker olmasına rağmen 'şekerli' bir tat vermiyor.

İnsanlar içki içmeyi öyle bir hale getirdiler ki, sadece içki içiyor olmak için içki içiyorlar bence. İçki hayatında tatmamış yoldan geçen 10 kişiye rakı tattırsak 9 tanesi tadını sevmeyecektir.

İnsanlar sarhoş olmak için içiyorlar diyenler var ama bence sarhoş olmak için çekilecek bir tat değil.

Valla ben hızlı kafa olmaya içiyorum. Alkol oranı yüksek tadı çekilebilir şeyler bulup içeceksin o zaman. Cin-Tonik öyle mesela. Cin shot attım kolonyadan hallice bildiğin ama içecekle yarı-yarıya karıştırıp hızlı içince tertemiz kafa yapar 2.3. bardaktan sonra. Jagershot dediğimiz şeyler de öyle sebepten ötürü.

İçkinin tadından anlamayan insan ya hayatında doğru düzgün bir şey içmemiştir, ya içmesini bilmiyordur, ya da basitçe fermente işlenmiş ürünleri sevmiyordur. İçki yüzyıllardır insanlar tarafından tüketilen bir şey, modern gazlı içecekler yokken tüm yemeklerin en iyi yancısıydı. Hatta medeniyetin kendisini temsil ediyor Antik dönemdeki Sümer eserlerinde. Zevkler ve renkler.

Ağam antik dönemde fermente harici içeceklerin korunması daha zordu ondan ötürü olabilir mi? Şimdi adam taze portakal suyu sıkıp o tazelikte okyanus aşırı gönderebiliyor sana. Alkol kazanılmış bir tat olarak geçer. İçtiğini anlayıp değerlendirmen için bir sürü tecrübe etmen gerekir ancak ülkedeki alım gücünün düşüklüğünü geç çoğu ürün yabancının "bottom-shelf" dediği ürünlerden, yani örnek Cin bakıyorum Gordon's London Dry Gin bile videolarına koyan var koymayan var, varsa bile herkes yerin dibine sokmuş. Burada pahalı Cinlerden marketteki. Tekel Cin ve Gilbey'sin bi üstünde hemen. Burada üretilen bazı daha ucuz ürünler orada yok bile. Fermente içeceklerin sağlığı da tartışılır. Alkol aşırı kalorili bir şey. Üstüne ev yapımı bira gibi pastörize olmayan şeylerin zaman geçtikten sonra zararı da olabiliyor.

ErkutErdem said:
Valla ben hızlı kafa olmaya içiyorum. Alkol oranı yüksek tadı çekilebilir şeyler bulup içeceksin o zaman. Cin-Tonik öyle mesela.
allah sşkına içmediğim alkol kalmadı ama cin-tonik içilebilir mi??????? vodka-vişne-enerji üçlüsü belki. a* cinini ne zaman içmen sanki mana içmiş etkisi yapıyor ya kavga ediceksin ya sevişeceksin ya ağlayacaksın. ilk yudumunda sana diyor bunu. en tatlı içki jack gentlemandır bence nokta. ballı jack olayına girmiyorum cunku o viski falan değil dümdüz likör.

gofret bey said:
İçki hayatında tatmamış yoldan geçen 10 kişiye rakı tattırsak 9 tanesi tadını sevmeyecektir.
İnsanlar sarhoş olmak için içiyorlar diyenler var ama bence sarhoş olmak için çekilecek bir tat değil.
ya bi sus sen aqs çıldırtacan benı kaçtır yazmıyorum düzgünce geçen biraya dümdüz sallıyodun şimdi sıra rakıdamı? la madem alkolle aran yok napıyon sen burda?
viskiye de bi şey söyle de keseyim seni.

Sir Rivenal. said:
ErkutErdem said:
Valla ben hızlı kafa olmaya içiyorum. Alkol oranı yüksek tadı çekilebilir şeyler bulup içeceksin o zaman. Cin-Tonik öyle mesela.
allah sşkına içmediğim alkol kalmadı ama cin-tonik içilebilir mi??????? vodka-vişne-enerji üçlüsü belki. a* cinini ne zaman içmen sanki mana içmiş etkisi yapıyor ya kavga ediceksin ya sevişeceksin ya ağlayacaksın. ilk yudumunda sana diyor bunu. en tatlı içki jack gentlemandır bence nokta. ballı jack olayına girmiyorum cunku o viski falan değil dümdüz likör.
Ağam Mandalinalı Schweepsle bir gidiyor, veya bitter limon. Vodka hiç içmedim ama severim herhalde kokteyl içinde. Ballı Jack shot atılır ya. Lynchburg lemonade ile sevdim şahsen viski ama sek içince ciddili "ateş suyu" gibi geldi. Sodayla tadı kalmayacak şekilde öldüren arkadaşım oldu da şahsen 1/5 soda-viski yapacağıma yarı yarıya cin-tonik yaparım daha hızlı kafa olurum. Gentleman's fena fark ediyor diyorsan denerim onu bi ara.

Sir Rivenal. said:
ErkutErdem said:

gofret bey said:
İçki hayatında tatmamış yoldan geçen 10 kişiye rakı tattırsak 9 tanesi tadını sevmeyecektir.
ya bi sus sen aqs çıldırtacan benı kaçtır yazmıyorum düzgünce geçen biraya dümdüz sallıyodun şimdi sıra rakıdamı? la madem alkolle aran yok napıyon sen burda?
viskiye de bi şey söyle de keseyim seni.

viski seviyorum viski cidden diğerlerinden bir farkı var tadı da güzel yani

Şaka yaptım lan onun tadı da kaka gibi iğrenç içenler anormaldir

gofret bey said:
midnight blue said:
gofret bey said:

çiş dedim inş ban yemem

İnsanlar içki içmeyi öyle bir hale getirdiler ki, sadece içki içiyor olmak için içki içiyorlar bence. İçki hayatında tatmamış yoldan geçen 10 kişiye rakı tattırsak 9 tanesi tadını sevmeyecektir.

Rakıyı ben de hiç sevmiyorum ama bira gayet güzel bir içecek. Fiyatı böyle olmasa kola yerine her gün bira içebilirdim.

ben bira olarak gold seviyorum ama biz genelde bogma rakı içiyoruz ama yinede canım istedikce gold alıp icerim arada sırada goldun tadı harika yumuşak bir tadı var

Alkol seven anormaldir. Alkolün tadı iğrenç. Nasıl içiyorsunuz? diye konuya dahil olan sayın üyeler;

Sevmiyorsanız içmeyin abi. Tadı iğrenç ise içmeyin. Biz genelde ağzımızla içiyoruz, başka tarafı ile içip dağıtanlar da oluyor tabi. Siz şerbetli içecekler üzerine bir konu açarsanız, ben o konudaki her iletinin altına, iğrenç bunu nasıl içiyorsunuz???? Hepsi b.k gibiiiii!! diye yorum yazmam. Konu açılmış ki, konu hakkında bilgisi olan yahut önerisi olan vatandaşlar çeşitli alkollü içecekler üzerine konuşuyor. Alkol haramdır! Alkol iğrençtir! Haydi zemzemlenelim! diye konu başlıkları açıp kendi aranızda bu sohbetleri döndürebilirsiniz.

Eğlenerek alkol tüketen insanlar ölmüyor ben onu gözlemledim, böyle bir noktadan sonra vücudundaki tüm nem çekilmiş yürüyen mumyalara dönüyorlar, fiziken sağlam görünmüyorlar ama enerji bitmiyor bi türlü. 75 yaşında komşumuz kafasında kovboy şapkasıyla konsomatrisler ile göbek attığı videolar paylaşıyor.

lorddarknes said:
Rakı iyidir iyi doğru yola dönün diğerleriyle uğraşmayın, gece klübünde bile rakı içen bi ben varım sanırım :ohdear:
Rakı içip dans etmek mi? Helal olsun bence şarap ve rakının ardından fazla hareket etmek mide bulandırır. Votka ve ya viski ya da kokteyl gece kulübü için daha faydalı :grin:

Back
Top Bottom