Aldığım Power Boost Markalı Kasa Hakkında Önerileriniz

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Geçen hafta kasa ile 240 GB SSD yanında RX 580 aldım. Bugün ise tesadüf üzeri kasayı araştırırken oldukça olumsuz yorumlar aldığını gördüm. Özellikle güç kaynağını çok gömmüşler. Arkadaşlar aldığım yere sordum ve adam net bir şey söyleyemiyor. Bu tarz kasadan çok vermiş ve bi dönüş almamış ama internette çok sıkıntılı olduğu söylenmiş dediğim gibi güç kaynağı güvenilmezmiş.

Acil olarak değişmesi gerekir mi bu güç kaynağının? Ya da akım korumalı priz mi alayım. Oturduğum evde galiba bu tarz bir korumaya sahipti ama hatırlamıyorum işte. İyi bir psu alsam en az 300-400 tl patlayacak. Akım korumalı priz ise 100 tl falan. Nasıl bir yol izlemeliyim. Kasanın üstüne dokunduğumda oyun oynarken sıcak olduğunu fark ettim. Açıkçası çok araştıramadım ve aceleye geldi. Bu sistem için 500 W yeterli midir? Ekran kartı 550 öneriliyordu ama 500 çalıştırır da deniyor.

İş parada bitiyor ama çok fazla bütçem yoktu, araştırmadım ve yani çokta anlamıyorum. Ucuz olması gerekiyordu. Oyunlar arasında daha sece witcher 3 denedim ve oldukça memnun kaldım. Ultrada 1080p de 70-80 arası fps alıyorum. Değişik kombinasyonlar ile tabii 100 fps üzerinede çıkıyor. Ne yapayım yav canım sıkıldı başıma iş açar mı bu?

Sistemim şu:

Anakart ECS H81

İşlemci: İ7 4770

Ekran Kartı Asus OC RX 580 4 GB

RAM: 8 GB DDR3

HDD 1 TB + SSD 240 GB

Kasa: https://www.itopya.com/power-boost-c013b-500w-3x120mm-rgb-fanli-usb-30-gaming-kasa/

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom