Usb yuvaları ve rbg ışınlandırmalar hakkında bilgisi olan?

Currently viewing this thread:

dijiTurk

Knight at Arms
WBNWVCM&BWF&S
Best answers
0

650w 80+ güç kaynağı ile birlikte satılan üsteki kasayı bugünki fiyatının yarısına yakın bir bedelle kampanya dahilinde almıştım. Işıklandırmalı fanları aşırı gereksiz bulsam da aldığım dönemde kasa + güç kaynağı olarak piyasadaki en uygun fiyatı sunması dolayısıyla bu modeli seçmiştim.

Bilgili birilerine danışma isteğimi doğuran, karşılaştığım sorun şu ki, kasa üstü usb soketleri bazen usbleri görmüyor yahut klavye/fareyi haftalarca sorunsuz kullandırıp bir an kesiyor/görmemeye başlıyor, çıkar tak ile düzeltiyorum.. Bugün ise daha ileri seviye bir şey oldu.. Fanların ışıkları kafayı yedi.. Bir kesik kesik yanıp sönüyorlar, bir tamamen duruyorlar ve kontrol tuşuna tepki vermiyorlar.. Sonra bakıyorum tekrar baya iyileşiyorlar.. Nerdeyse eskisi gibi(ama tam düzelmeden).. Kasa üstü usb yuvalarını; usb görmeme veya ansızın kesebilme sorunundan dolayı elimden geldiğince boş kullanmaya calısıyorum, genelde 1 slot dolu oluyor ama bugün 3 slottan 2sini kullandım üstüne 3. slota da usb takmam gerekti.. Işıklandırmalar dakikalara yaygın bir şekilde dediğim unstabil hale geldi.

Garantiye gitmeden basitçe yapılabilecek bir şey var mı?(Gevşeme vs olmuşşa ?) Gerk usb yuvalarında, gerek ışıklandırmalarda..?
Sorunlardan biri veya ikisi, yazılımsal olabilir mi?
İlla garanti lazım mı, usb çoklayıcı alıp üst tarafı hiç kullanmasam, ışıkları da, bir yolu varsa kalıcı olarak kapatsam olur mu? Ki bu mümkünse ihtimalden yanayım, ışıkları zaten sevmiyorum, garantiye de hiç veresim yok.

Garantiye kasayı verirsem en az 2 hafta geri gelmez :ohdear:
Bilgisi olan?