AD 1257 krallıklar ve askerler tartısma konusu

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.

Sungur

Sergeant
Arkadaslar size brkac sorum var.AD 1257 deki hangi kralıgı secsem ve oyundaki en iyi piyade okcu süvari hangi krallıkdaysa onu yazarsanız sevinirim

Bence memlük sultanlığını seç türkmen kıdemli atlı okçular mükemmel okçularında pek iş yok ama paralı mızrakçı (mısır) lılar ile Moğol ordusundaki süvarileri (hepsi süvari) biçebilirsin ayrıca bir kale inşa edip 2 kere surları güçlendirip (bu sana yaklaşık 300 000 dinara mal olur) içine 200 tane paralı türkmen mancınık atıcılar yerleştirip 1500 kişilik haçlı ordusunu kayıpsız yenebilirsin bide 4 senedir memlük sultanlığında derebeyiyim ve şimdiye kadar hiçbir lord taraf değiştirmedi ve seferlere en az 15 lord katılıyor.

nordik ibo said:
Bence memlük sultanlığını seç türkmen kıdemli atlı okçular mükemmel okçularında pek iş yok ama paralı mızrakçı (mısır) lılar ile Moğol ordusundaki süvarileri (hepsi süvari) biçebilirsin ayrıca bir kale inşa edip 2 kere surları güçlendirip (bu sana yaklaşık 300 000 dinara mal olur) içine 200 tane paralı türkmen mancınık atıcılar yerleştirip 1500 kişilik haçlı ordusunu kayıpsız yenebilirsin bide 4 senedir memlük sultanlığında derebeyiyim ve şimdiye kadar hiçbir lord taraf değiştirmedi ve seferlere en az 15 lord katılıyor.
Oyunda mancink varmi.bide kidemli askerleri köylerden alipmi yetistircez.mesela burda demissin kidemli türkmen demissin.

oyuna başlarken iki çeşit askeri sistem var birincisi native askeri sistemi onda köylerden, kalelerden ve şehirlerden ayrı çeşit asker yetiştirebiliyorsun ikincisi ise anno domini askeri sistemi onda ise topladığınız gönüllüler eğer kendi yerinizden ise ücretsiz ve bir toplayışta 150 asker falan toplanıyor ama bir ayda falan o yere askerler doluyor eğer kendi yeriniz değil ise şehirlerden paralı asker veya o ülkenin seçkin askerlerini toplayabiliyorsunuz  oyunda mancınık yok o askerin adı neden mancınık atıcı bilmiyorum çünkü asker cida ve arbalet kullanıyor kale inşa etme ise ben memlük sultanlığına katıldığımda sultan bana damanhur adında bir köy vermişti yaklaşık bir iki ay sonra köye girdiğimde yeni bir seçenek açılmıştı ona tıkladığımda 100 000 dinar istedi ve verdim ve iki ay sonra inşası tamamlandı ve birde ne göreyim  köyün yakınında damanhur kale adında yeni bir kale vardı hemen oraya gittim kalede biraz gezdim kale çok küçüktü sonra kaleyi düzenleye bastım surları güçlendir diye seçenek vardı 120 000 istedi ve  bir ay süre sonra güçlendirme tamamlanmıştı sonra kale biraz daha büyümüştü ardından yeniden kaleyi düzenle dedim ve yine surları güçlendir diye seçenek vardı 150 000 dinar ve iki ay süre sonra kalenin etrafında fazladan bir sur daha vardı bu oyunda kuşatmalarda eğer siz savunan taraftaysanız cephaneniz her 25 saniyede bir fulleniyor paralı türkmen mancınık atıcılarda da cida oluyor ve 25 saniyede bir fullendiği için durmadan cida atıyorlar ve düşman surlara bile gelemeden telef oluyor 

Hmm ben asker sistem olarak hangisini secim bide memlükleere katılcam bana ordu ve baska tavsiyelerin varmı baslarken ne yapim die.

hangisini seçeceğin sana kalmış bir şey ama ben şahsen şu anda anno domini askeri sistemini kullanıyorum başlayınca ilk başta git ve sultanın ordusuna paralı asker olarak katıl ancak memlük sultanlığına bağlı olarak başlarsan katılamazsın terfi oldukça maaşın artacaktır ayrıca ganimettende pay ardından baya bir para biriktirince ordudan ayrılma eğer sultanın ordusu yenilirse ve sen de esir alınırsan kurtulunca hem paran gitmemiş olur hemde zırhların ve silahların ama eğer kendin ayrılırsan bütün zırhlarını ve silahlarını alıyorlar ve seni çırılçıplak koyuyorlar sonra git ve birkaç tane turnuva kazan  ordanda biraz para ve nam kazanırsın ardından memlük sultanlığına katıl veya bunlar zor olur diyorsan daha kolayı var başlarken direkt memlük sultanlığına katıl

eğer anno domini askeri sistemini seçtiysen bir şehre git ve gönüllü toplaya bas ve ardından memlükler alın a bas bunu birkaç şehirden topla 50-60 askerin olacak birkaç gün sonra yeniden gelecekler ve yeniden topla ve yaklaşık 120 askerin olacak bu askerler çok güçlüdür fakat maaşları çok yüksektir ben sırf maaş yüzünden bu askerleri kullanmıyorum  eğer karşı tarafın süvarileri ağırlıklıysa mesela ilhanlılar bu taktiği kullan  50 paralı mızrakçı (mısır), 50 halqa ağır süvari al mızrakçıları kalkan duvarı dizilimine getir halqa ağır süvarilerini ise arkalarına yerleştir düşman süvarileri son hızda mızrakçılarına çarpınca desteklenmiş kargıdan dolayı atları ölecek ve kendileri arkaya yani halqa ağır süvarilerinin önüne düşecek sonra süvarilerine hücum emri ver ve gerisini onlar halletsin ancak karşı taraf piyade ağırlıklıysa türkmen kıdemli atlı okçularını kullan onlara hücum emri ver onlar düşmana hücum ederken iki gruba ayrılacaktır bir grup sağdan bir grup soldan gidecek ve düşmanın etrafında daire çizecekler ve düşman piyadelerini ok yağmuruna tutacaklar çok fazla asker olduğu için seçeneğin çok fazla

sultanın yanından ayrıldıktan sonra memlük sultanlığına katıldıktan sonra yap

aslında altın orduda iyi onlarda müslüman burdan bakabilirsin
http://tr.wikipedia.org/wiki/Alt%C4%B1n_Orda_Devleti

en sagda din müslüman yazıyo

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom