WB MB Adım Adım okçuluk Rehberi (Düzenlendi ve ek konular eklendi)

Users who are viewing this thread

kromagnus

Knight at Arms
  Evet bu rehberde multiplayerda okçuluğa yeni başlayanlar için bilgiler vardır.

1.Okçu demek destek birlik demekle aynıdır. Okçular için bazı kurallar vardır.

A)Kendine güvenmek ama yeteneklerin çerçevesinde kendi yeteneklerinin üstünde düşünürsen çok fazla tk yaparsın ok sıkcaksan vuracağından emin olmalısın

B)Okçular gerekli olmadığı sürece muharebelerden kaçınmalıdır neden mi çünkü okçular uzaktan destek için yapılmıştır. Okçuların hem silahları o kadar iyi değildir yakın dövüşe girilmemelidir ve okçular daha çok piyadeler ve süvarileri arkadan savunmalıdır.

C)Okçuların atletizmi az olduğundan dolayı piyadeye göre daha yavaştır o yüzden daha hafif zırhlar alırsanız piyadelere vur kaç taktiği yapmabilirsiniz.

D)Atlı size doğru geliyorsa bekleyin atına sıkmayın atlıya hs nişan alın kalkanını açtığı anda HS sıkın eğer atı zırhlıysa büyük ihtimalle açmıcaktır o zaman da atının başına sıkın ve at size çarpadan önünden çekilmeye çalışın

E)Kalkanın arkasından sıkarken kalkan önümde diye güvende olduğunuzu düşünmeyin profesyonel bir okçu o kalkanınlının arkasından seni vurabilir o yüzden sürekli yer değiştirin

F)Ayak sıkarken nord kalkanlarına diz kapağının aşağısına sıkmaya çalışın biraz çalıştıktan sonra %90 vurursunuz eğer karşınızda vaegir swadya kalkanı gibi kalkanlar varsa sadece ayağa nişan alır bu kalkanlar nord kalkanına göre daha zor vurulur.

G)Bazı okçular daha kolay olduğu için kalkan almak ister ama mesela bir maçtasınız ve sadece 30 okunuz var maç 10 vs 10 o zaman ok çok kolay biter bu yüzden kalkan alacağımıza 30 ok daha alsaydık hem takıma yararlı olurduk hemde okumuz bitmezdi.

H)Bir okçuyla teke tek kaldığınız zaman hareketlerinizi sürekli değiştirin, tahmin edilemez olun. Çünkü en iyi okçu bile sizin nasıl hareket edeceğiniz kestiremezse sizi vuramaz.

I)Bir okçuyla teke tek kaldığınızda onu iyi inceleyin ve nasıl hareketler yaptığını, hareketlerinin düzenini belirleyin. Eğer bunu yapabilirseniz o kişiyi daha kolay vurursunuz.

2.Okçuların dezavantajları ve Önerilerim

Okçuların atletizm özelliği düşük olduğundan dolayı piyadeye göre daha yavaştırlar.
Bu yüzden ağırlığı az olan zırhlar alırsanız peşinize piyade ordusu takılırsa kaçabilirsiniz  :cool:

Okçuların arbeletçiler gibi kalkanları olmadığı için başka uzun mesafe silahına karşı dezavantajlılardır.
Değişik kaçma tarzları çalışın. Bunun için bir arkadaşınızdan yardım alabilirsiniz. En kötü ihtimalle botlara karşı çalışın.

Bazı Yayların Resimleri

12128.jpg

12183.jpg

12277.jpg

12241.jpg

12314.jpg

12344.jpg

güzel rehber olmuş, tebrikler.
şunları ekleyebilirsin:
-hareket halindeki ve bizi görmeyen hedeflerin biraz önüne yani koşu yoluna oku attığımızda onları vurma şansımız artar.
-R'ye basarak FPS modunda oynamaya çalışın.
-karşınızda da bir okçu varsa sürekli hareket edin. şayet vaegir ve kergit okçularının, yayı çetiğinizde nişangahın bozulma süresi diğer ırklara göre biraz daha uzundur. bunu kullanarak karşıdaki okçu hareket halinde iken durma ve sıkma pozisyonuna geldiğinde onun sıkmasını bekleyin. (oktan kaçının tabi ki) daha sonra bizim yayımız gerili durumda olduğundan hedef yayını çekene kadar atmış oluruz. biraz alıştırmayla bu taktikler iyi sonuç verir. :wink:

elinizde arbalet varsa karşınızdaki okçu khergit gibi klasik yay kullanıyor ise korkmayın sizin nişangahınız bozulmadığı için oku sürekli gerili tutun adam siperden çıkana kadar da gözünüzü ayırmayın hareket dahi etmeyin adam çıktığı anda sıkın gitsin

CoMBaT58 said:
Düzensiz ve ayrıntısız olmuş.
bunu daha tatlı dille anlatabilirdin adamı kırmaya hakkın yok  :mad: burda emeğe saygı vermeyene napılır biliyomusun  :evil: biraz daha anlayışlı yaz mesela:
''biraz daha düzenli ve biraz daha ayrıntılı yapsaydın daha iyi olabilirdi.yinede emeğine saygı''

SNAKEEYES433 said:
CoMBaT58 said:
Düzensiz ve ayrıntısız olmuş.
bunu daha tatlı dille anlatabilirdin adamı kırmaya hakkın yok  :mad: burda emeğe saygı vermeyene napılır biliyomusun  :evil: biraz daha anlayışlı yaz mesela:
''biraz daha düzenli ve biraz daha ayrıntılı yapsaydın daha iyi olabilirdi.yinede emeğine saygı''

Başlığa  Adım Adım yazmış onun için öyle dedim.

Back
Top Bottom