Activitate foarte scazuta pe forumul romanesc

Users who are viewing this thread

SeRgYu

Sergeant at Arms
Nu prea sunt jucatori romani de Mount&Blade...Uitati-va si voi la cate topicuri si postari avem in total si dupaia uitati-va la forumul turcilor sa vedeti cate au ei!Ma mir *** TaleWorlds a decis a mai folosesca spatiu si pe forumul romanesc.Acum inteleg ce le-a luat atata! :sad:
 
  Stai linistit  , stam mai bine decat chinezii . Plus ca mai avem si unii romani care inca nu stiu sau poate nu au gasit forumul romanesc .
 
Mdea,majoritatea romanilor sunt metinisti care se lauda cu servere facute pe Hamachi  :lol:
 
wa sergyu da ce ai cu metinu e  un joc foarte cool daca majoritatea playerilor de mt2  nar fi retardati drogati chiar ar fi ...................
 
  Va spune eu care e problema la noi. La noi problema e ca nu se cumpara jocuri. Nici nu vreau sa ma gandesc cati romani au primit ban pe forumul asta din cauza ca foloseau versiuni hacuite.
 
Pai pentru tine e usor de zis , ai card etc. iti dai seama ca parintii nu vor sa cheltuiasca banii pe jocuri !
 
Eu am luat jocu retail,imi adun banii pe jocuri singur.Ma duc la cate o cumparatura,la cate o aruncare de gunoi,cate un colind,se aduna banu' :grin:
 
hmmm se da ban pt ca avem versiuni de m&b hacuite??? hmm arcas si sergyu e usor de vorbi : "avem card,strangem bani" : *** zicea si  ace parinti nu vor sa dea bani pe jocuri cand mai importanta e mancarea si hainele si de ce as da bani eu pe un joc cat timp e pe multe siteuri acel joc de100 de ori si de bani pot sami iau altceva util?
 
Eu stau intr-un mic oras , si acolo nu este nici-un magazin care vinde asemeanea produse , iar in orasul in care fac naveta la liceu este un magazin dar au putine jocuri acolo , si cam toate sunt pentru ps2 , iar cele pentru pc sunt NFS , Gta etc . Si nu bat eu un drum de 20 de lei pana la iasi ( da , moldova-man ) pentru un joc :wink: care costa mult fata de 10  euro cat e pe steam . Ajunge si in 50 de lei !

L-as putea cumpara dar nu gasesc nici un site de unde sa-l iau cu credit ! Stie cineva unul ?
 
wersad said:
hmmm se da ban pt ca avem versiuni de m&b hacuite??? hmm arcas si sergyu e usor de vorbi : "avem card,strangem bani" : *** zicea si  ace parinti nu vor sa dea bani pe jocuri cand mai importanta e mancarea si hainele si de ce as da bani eu pe un joc cat timp e pe multe siteuri acel joc de100 de ori si de bani pot sami iau altceva util?

Nu stii sa citesti?Imi adun singur banii plus faptul ca am luat jocul retail,l-am platit numerar.Daca iti e lene sa muncesti treaba ta,vara asta ma angajez cu inca un prieten sa facem niste bani mai grosi  :lol:
 
wersad said:
... si de bani pot sami iau altceva util?
cat timp te joci pe zi? pun pariu ca cel putin o ora din viata ti-o petreci pe jocuri, asta in cazul in care ai activitati extrascolare si iti mai mananca din timp. In cazul asta cred ca jocul e chiar util, tinand cont ca il preferi inaintea tvului, ciclismului, tenisului de masa sau aruncatului cu cartofi de la balcon.
Fii sincer cu tine insuti, valabil si pentru ace_hood, daca vrei cu adevarat, poti!
Motivatia asta de genul, nu am bani, nu gasesc, nu se poate este jenanta si descalifica.
Si tocmai ca discutia sa nu degenereze, eu zic sa incheiem subiectul aici.

PS: Pentru ace_hood, daca vrei cu adevarat sa cumperi jocul si sa beneficiezi de multiplayer, poti cere ajutorul unui forumist care are pay-pal sau card. Sau daca nu ai incredere, sigur gasesti un prieten care sa te poata ajuta cu asa ceva..
 
Arcas Nebun said:
  Eu l-am luat de pe site-ul official, si am strans bani timp de 3 luni, in beta. Am folosit PayPal-ul.

Cam asta e problema si ca majoritatea romanilor prefera jocurile stupide gen NFS,FIFA,GTA si alte porcarii.
Activitate pe forum nu prea e din cauza ca jocul e prea complex ca sa te bucuri de el doar jucand Native care e foarte slab.Am postat mult pe forumul Pop, poate daca am avea un mod Ro....
Sau chiar competii de alte jocuri online organizare pe forumul asta, asta depinde de moderatori si *** atrag oamenii aici.
 
Scopul moderatorilor nu este sa atraga "clienti"; organizarea de evenimente si/sau orice alte adunari nationale, este o initiativa deschisa, o posibilitate reala pentru orice membru al forumului indiferent daca e femeie sau barbat. :razz:
Asadar, moderatorul trebuie sa modereze, iar cine doreste sa faca ceva, poate lua initiativa si fara sa aiba acceptul vreunui reprezentat oficial.

Ca exemplu pot da echipa nationala, formata in urma unei actiuni spontane desfasurata in mai putin de 1 luna de la inceperea cupei Warband.
Am vrut sa jucam si ne-am adunat, chiar daca am avut rezultate slabe si nu a fost nevoie de vreun leader proeminent ca sa facem asta.
Intre timp, s-au incercat si cateva actiuni de modding.

Pe langa astea, activitatea pe un forum de genul asta are o "curba de trafic" care e ciclica si seamana cu un clopot.
La 2 ani de la lansarea jocului si tinand cont de faptul ca jocul e un indie, plus faptul ca in Romania jocul nu e asa cunoscut, nu mi se pare exagerata lipsa de activitate.
Daca maine iese un nou warband, va fi plin pe aici.


 
SeRgYu said:
Mdea...Facem campionate si bam,sunt vreo 4 romani,restu au crack,rusine.

  Si nu ai ce-i face! Iti inteleg frustrarea, dar macar astia care suntem sa dam exemplu pozitiv. Dupa parerea mea, forumul asta este util pentru simplul fapt ca exista. Pana sa fie creat, sincer sa fiu, stiam doar de vreo cativa romani. Dupa ce a aparut, iti dai seama ce surpriza cand am aflat cat de multi joaca Warband, pana si oameni care-i cunosc din Beta si despre care NU stiam cs sunt romani, ca de exemplu cifre si Swadian Man at Arms.
 
Back
Top Bottom