Acemiyim Bir Sorum Olacak

Hangi Asker Tipi Kelle Avcılığı İçin Uygun ?

• Kelle Avcısı

Votes: 8 61.5%
  • Sarranid Memlük

Votes: 2 15.4%
  • Rodok Çavuşu

Votes: 3 23.1%

• Total voters
    13

Users who are viewing this thread

bug38ra

Recruit
Arakdaşlar ben oyuna yeni başladım sayılır çoğu şeyi biliyorum rehberlerden ama bir sorum olacak : görüyorumki esir tüccarlığında çok para var bende onları yakalamak cın bır ordu kurmak ıstıyorum acaba hangı krallğığın adamları bu iş için uygun yani demek istedğiim bayıltıı silah kullanan bir süvari veya piyade konuyu gağliba yanlış yere actım ama lutfen bır cevap verırsenız cok ıyı olur  :roll:

Rodok Çavuşlarının büyük bir bölümü bayıltıcı silah kullanır. Bazen Sarranid Memlükleri veya Svadya Şövalyeleri de kullanır bayıltıcı silah. Ama sana tavsiyem orduna rodok acemisi al. Onları bir süre geliştir. Sonrasında Rodok Çavuşlarına getirdiğinde kelle avcısı bir ordun olacak.

Çok teşşekür ederim ama Rodok Çavuşları kancalı teber kullanmıyormuydu onun yerine hatırladğım kadarı ile rodok arabeletcisi kullanıyordu demi ? birde işin komik tarafı ordumda nerdeyse 40 tane nord var adamlara ezici silah al diyorum admalar yumrukla dalıyolar  :lol:

Kelle avcısı esir almış olan haydutlarla savaşırsan, onları yendiğinde ekibine katarsın. Bayıltıcı silah kullanıyorlar onlar sadece. Sarranid memlükleri de topuz kullanıyor diye biliyorum.

Rodok Çavuşları bayıltıcı silah kullanıyor. Yani ben öyle hatırlıyorum. Kancalı teberi mızrakçılar kullanıyordur. İyi bakın.

Homerøs said:
Rodok Çavuşları bayıltıcı silah kullanıyor. Yani ben öyle hatırlıyorum. Kancalı teberi mızrakçılar kullanıyordur. İyi bakın.
Benim orada kullandığım cümlede, Rhodok Çavuşları bayıltıcı silah kullanmıyor diye bir şey demedim ki ben de. Kelle Avcıları'nın yalnızca bayıltıcı silah kullandığını belirttim.
Rhodok Çavuşlarının silahları; Glaive, Military Hammer, Military Cleaver.
Sarranid Memlüklerin silahları; Heavy Lance, Elite Scimitar, Iron Mace, Sarranid Cavalry Sword.
Khergit Atlı Okçularının silahları; Sabre, Flanged Mace, Spear.
Köle Şefinin silahları; Military Hammer, Great Hammer.

Görüldüğü üzere, köle elde etmek istiyorsan ve bayıltıcı silah kullan emri verdiğinde askerlerinin yumruk kullanmasını istemiyorsan, en iyi seçenek köle avcısı askerlerini orduna katmak. Yukarıdaki verileri M&B'nin viki sayfasından baktım ve troops dosyasında kelle avcıları dışındaki askerlerin silahlarının kaç kere yinelendiğini bilmediğim için, yüzde kaç oranda bayıltıcı silah kullanacaklarını söyleyemiyorum. En iyi olasılıkla, troops dosyasında yalnızca bir kere yazılmışsa bile, Rhodok Çavuşunun bayıltıcı silah kullanma olasılığı %33, Sarranid Memlüğünün %25, Khergit Atlı Okçusunun %33, Köle Avcılarının %100.

Tatari ben sana yanıt olarak yazmadım ki onu. Arkadaşa yazdım, lütfen daha dikkatli oku.

kelle avcısından patrol kursan bıle yakın zamanda hepsı ölur benim tavsiyem patrol kuracaksan bır şehır etreafına 10 kişilik asker koy bölgene en cok yagmacı gelıosa patrolda süvarı olsun ama daha cok cabulcu fılen ise rodok cavuşu haramı gelıosa pıyade ıle okcu kerkıt d bulunan haydutlar dersen adam kaybedmeden yabamadım b patrol adam gıbı adamlar hem okcu hem süvarı ne yabsam bılmem

ve eger kendın avlıyacam dersen savadyali şovalyelerı al sadece ezıcı sılah emrı vererek neredeyse 10 kişilik düşmanin 8 bayiltilmiş olur

Arkadaşlar Hepinize Çok Teşekkür ederim ben orduma rodok çavusu ve kelle avcıları ile donatcam umarım ıyı olur fikirleriniz icin teşşekür ederim bu gidişle kelle avcısı yapcam adımı oyun icınde  :wink: konu silinebilir admin

Back
Top Bottom