İlişki Konusu - "Seviyosan bence git konuş abi"

Users who are viewing this thread

hobeto13 said:
Sizleri şuraya alalım.
lezbiyen, gey, biseksüel, trans, interseks veya heterosexüeller için orası Başlıkta aseksüellik yazmıyor :razz: http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,304614.msg7228633.html#msg7228633 burası daha uygun :razz:

Navy asıl yanlış olan sevdiğin kızla o olayları yaşamak istememen, kusura bakma ama 'aşk' acısından dolayı söylüyorsun gibi geliyor.

NapalmDeath said:
Evet Türkiye'nin ana sorunlarından bir olan kadın cinayeti işleyebilcek kapasitedeki üyeleri tanımış olduk.
Sen sevişilcek ve sevilcek diye insanları ayrırıyorsun peki sevgilin varken cinsel ihtiyaçlarını gidermek için başkasını kullandın sevgilinde cinsel ihtiyaçları gidermek için başkası ile beraber oldu sanırım buna karşı çıkmazsın herhalde çıkmamanda gerekir böle sölediğine göre.Unutmuş olabilirim sanırım sen ve senin gibilere göre bir kadının cinsel dürtüleri,cinsel hayatı olamaz olursa orospudur ve öldürülmelidir unutmuşum özür dilerim.
Türkiye ne garip bir yer lan hala namus apış arasında.

Olayı cinayet seviyesine çekerek büyük saçmalıyorsun farkına varmışsındır umarım. Sende ya anlama bozukluğu var ya da art niyetlisin her söylediğimizi yanlış yerlere çekiyorsun. Saçmalama.

kenterte said:
seks yapın. sevdiğiniz kişiyle de yapın. başkasıyla da yapın. karınızla da yapın.

Sana çok yakışacak bir laf söylemek isterdim ama ne terbiyem ne de forum kuralları izin vermiyor.

Karatasak said:
NavY said:
Benim hakkimda ne dusundugunuz umrumda degil acikcasi.Beni yakindan taniyan neler soylemek istedigimi daha onceden beni dinleyip anlamistir.Ben bunu benden buyuk abilerimlede tartistim.Ben yasamima devam ederim.Burda vurulan damgada beni gram germiyo cunku azcik beyin olsa neler demek istedigimi duzgunce anliyabilirlerdi.Soeun yok.Eyvallah.Iyi forumlar herkese.Hayirli geceler.
Kimse senden şu yaşda sikişmeni beklemiyor, ama ihtiyaç duyduğunda sevdiğin kızdan başkasına gitmek daha mı iyi sence? Sadece evlendikten sonra ihtiyaç duyacağını sanma be yiğido.
YAĞ SİZ NE SAÇMA KONUŞUYONUZ YA ALLA ALLA diye bi cevap gelecek gibi. :lol:

Çok açık sözlüsün :smile:

Writer2353 said:
Bir insanın, karşı cinsle evlenmeden cinselliğe girmesi 'zina'dır. Bu da İslam dinince suçtur. Allah, bu konuda:

''Zinaya yaklaşmayın, çünkü o pek çirkin ve kötü bir yoldur.'' buyurmuştur. (Isra 17.)

Farklı kültürlerin bu konudaki eylemlerinin değişkenlik göstermesi de çok normaldir. Lakin biz Müslüman bir ülkedeyiz ve İslam dini çerçevesinde yaşamaktayız. Ve İslam dinin getirdiği kurallara uymamız gerekmektedir.
Nitekim, evlenmeden cinsel ilişkiye giren birine '******' takısı takılmamalıdır, bu yanlıştır. Ama evlenmeden cinsel ilişkiye girmek çok çok ama çok büyük bir günahtır ve ayıplanmalı ve katiyen yapılmamalıdır.
Bunun yapılmasının normal olduğunu savunanlar ise farklı kültürlerden 'parçalar' almış ve onlara benzemişlerdir.
Ve Peygamber (s.a.v) açıkça buyurmuştur ki:
''Kim bir kavme benzerse, onlardandır.''
Türkiye nah müslüman bir ülke insanın gece gece delitriyorsunuz.Türkiye Cumhuriyeti laik bir devlettir herkes istediği gibi dinini yaşayabilir sana kim başkasının yaşam şekline karışma hakkı veriyor?

Alakasız şeyler yazıp "Fikrimi belirtmekte özgürüm" diye savunma yapmak harika taktik.

Writer2353 said:
Beyler, dellendirmeyin adamı.
Ben belirli bir kitle için konuşmadım, genel olarak yorumumu belirttim.
İsteyen yapsın, yorumumu dikkate almasın. Müslüman olanlar da yorumumu dikkate alsın. Bu.
Burası özgür bir ülkeyse, fikrimi belirtmede de özgürüm demektir. Tamam?
Ozaman Türkiye müslüman bir ülke demiyeceksin.Özgür bir ülkenin dini olmaz.

"...müslüman bu ülke, kimse seks yapmasın yasak ayıp günah kültürümüzde yok..." "...özgür bir ülke, fikrimi belirttim sadece..."

belirteceğin fikri seveyim, sen belirtme.

Writer2353 said:
Fecricus said:
Alakasız şeyler yazıp "Fikrimi belirtmekte özgürüm" diye savunma yapmak harika taktik.
Bak. Öncelikle kibirlilik göstergesi olarak anlama ama Edebiyat son sınıftayım, nerede ne yazacağımı, ve neyin ne ile ilişkilendirilebileceğini kavrayabilirim.
Ortada bir tartışma var ve bu konu herkese açık bir konu. Ben de yazılan çeşitli mesajlarda yazılan şeyleri eleştirdim ve konu hakkında fikrimi belirttim. Dediğim gibi, biri fikrini belirtir, isteyen alır isteyen almaz, isteyen de mantıklı bir şekilde cevap verir.
Ama kaba ve tartışma çıkarmaya yönelik mesajlar yazmak ayıptır, yapmayın. Herkesin fikirlerine saygılı olun Allah aşkına.
Bu nedir ya? Bir tane de mantıklı arkadaş yok mu yani? Lan fikrimi belirttim sadece hepsi bu. Kimseye hakaret etmedim, kimseye laf atmadım değil mi?
Sadece eleştiri.
Lütfen gereksiz tartışmalar çıkarmayalım.
Buna takıldıysan tamam arkadaşım tamam. Kusura bakma. İstediğin dini yaşa. Tamam?
Kelimelerini daha düzgün seçmelisin ozaman.

NapalmDeath said:
Writer2353 said:
Beyler, dellendirmeyin adamı.
Ben belirli bir kitle için konuşmadım, genel olarak yorumumu belirttim.
İsteyen yapsın, yorumumu dikkate almasın. Müslüman olanlar da yorumumu dikkate alsın. Bu.
Burası özgür bir ülkeyse, fikrimi belirtmede de özgürüm demektir. Tamam?
Ozaman Türkiye müslüman bir ülke demiyeceksin.Özgür bir ülkenin dini olmaz.
Ama gerçekleri gizleyemezsin ülkenin %96 sından fazlası Müslüman. Özgür bir ülkenin dini olmaz konusu nereden çıktı ? Tarih insanlara dinin faydalarını hep gösterdi. Özellikle de islam dininin faydalarını. Benim dinimde rehber kuran ile yönetilmeyen bir ülke kafirin önde gidenidir ve yeri cehennemdir. Sizi anlamak mümkün değil kardeşler yaşasaydı sultan Süleyman yaşardı. Her canlının bir gün ölümü tadacağı çok açık ya erken yada geç. Kimse ölümsüz değildir. Peki hiç kendinize sordunuz mu ? Bu ölenlere ne oluyor diye ( konunu buraya getirdim çünkü artık din yok oluyor avrupada bile hristiyan sayısı azalıyor insanlar dinsiz ! Hepsi ateist. Ve inanmadıkları için değil işlerine gelmedikleri için ateist. Bizim insanlarımızda hem işlerine gelmedikleri için ateist hemde özendikleri için. ) Konuyu nerelere getirdik lan

İstanbul gibi seksin üretim endüstrisinin dallarından biri olmuş bir metropole sahip ülkemiz var. Siz neyin kafasını yaşıyonuz?

Öncelikle devletin dini yoktur, insanın dini vardır. Toplumun dini de yoktur. İnsanın dini vardır. Bunu basa basa defalarca kafanıza sokmaya çalışsak da biz Müslümanız diyeceksiniz. Sokaktan alacağın 10 kişinin kendine Müslüman diyipte neleri uyguladıklarını bir sor bakalım? Bir dini birebir aynı yaşayan kişi sayısı o kadar az ki Türkiye'de. Kusura bakmayın ama Türkiye'nin %96'sı Müslüman değil. Bunu kabullenin.

Ayrıca yabancılar bu muhafazakarlık konusunda bizden daha katı olabiliyorlar. Bunun yabancı kültürle alakası yok. Hümanistlikle alakası var. İnsanların tercihlerine saygı duymakla alakası var.

@writer

"Lakin biz Müslüman bir ülkedeyiz ve İslam dini çerçevesinde yaşamaktayız."

biz öznesiyle tüm ülkeden bahsediyorsun burada, sayın edebiyat öğrencisi.

"Ama evlenmeden cinsel ilişkiye girmek çok çok ama çok büyük bir günahtır ve ayıplanmalı ve katiyen yapılmamalıdır.
Bunun yapılmasının normal olduğunu savunanlar ise farklı kültürlerden 'parçalar' almış ve onlara benzemişlerdir."

ayıp yasak günah kültürümüzde yok demek bu da, seni zeki.

ha, ben sadece 'evlenmeden seks yapmak' yasak ayıp günah kültürümüzde yok dedim diyorsan, konu o olduğu için benim de evlenmeden seks yapmayı kastettiğim ortada zaten.

oh9peb.jpg

Fecricus ile anlattığım bir kız meselesi vardı ama olay karıştı ve ben Fecricus'un başını daha çok ağrıtmak istemedim çünkü durum çok karışık! İlkokul arkadaşlarıma kızla olan durumu söylemedim ve galiba en büyük hatayı etmişim. Aşırı samimi olduğum bir ilkokul arkadaşım kıza ask.fm den sorular sormuş ki fark ettim onun olduğunu! Şu zamana kadar bu işlerde hep kendimden feragat ettim ama bu kız benim için heeeep farklıydı. Ne yapsam bilmiyorum. Konuyu arkadaşa açsam mı bilmiyorum! Benim arkadaş için bu kız sadece kısa süreli bir ilişki ama benim için bu kız çok farklı. Önerilerinizi bekliyorum :sad:

Eğer arkadaşın kızla ilgili sana konuşmamışsa haberin yokmuş gibi sen onla konuş çok hoşlandığını da belirt, aradan çekilir muhtemelen çekilmezse de ayıp, arkadaşlığı kesebilirsin çünkü o senin onu önemsediğin kadar seni önemsemiyordur.

Back
Top Bottom