Önerilerim

Users who are viewing this thread

reen

Sergeant at Arms
1-Şehirlerde ordunun yanında presantlar olsun.Şehirde yaşayan hem de çok fazla.Bunlar şehrin içinde random koordinatlarda gezsinler ve de örneğin gece gidersek hiç kimseler olmasın.

2-Bir ırka geçtiğinde karşı tarafın şehirleri de kuşatılabilsin.

3-Şehirlere ordumuzla birlikte girelim ve eğer iyi yerdeysek halk bizi karşılasın yol açsın vs.

4-Krallar ve Valiler tahtlarında olsunlar ve sarayda çok daha fazla görevli olsun , direkt olarak onlarla konuşamayalım.

5-Yumruk atabilelim.

6-Karşı ülkenin bir valisini şehir dışında konuşmaya çağırdığımızda bir çadır olsun vs. başında bir sürü görevli olsun ve tüm silhalarımız alınsın.Eğer kralı öldürürsek (bir şekilde) şehir bize geçsin.

7-Bir ülkeye katılmışken karşı tarafın bir şehrini aldığımızda bize valilik vs gibi görevler verilsin.

8-Silahları sadece silahçıya , ürünleri sadece tüccara ve zırhları sadece zırhçıya satalım.

9-Arena anfi düzeni alsın , savaşı izleyen insanlar olsun ve her gittiğimizde yapamayalım.

10-Battle size sınırı yükseltilsin , (max 40 oluyo) mesela 100 olsun , isteyen oyuncular bilgisayarları kasmaz ise istediği gibi yükseltsin.

11-Şehir dışı harita modu biraz daha zenginleştirilsin harita daha güzel textureler ile kaplansın vs.

Şimdilik bu kadar.Bu mükemmel oyunu yaptığınız için size çok teşekkür ederim,başından kalkamıyorum.

Saygılar

Merhaba reen, öneriler için teşekkürler. Bir tanesi yeni versiyon için eklediğimiz özelliklerden, sürpriz olsun :smile: İyi oyunlar...

Ben teşekkür ederim.

Oyunu oynadıkça aklıma yeni güzel fikirler geliyor.Neyse ben devam edeyim siz beyendiklerinizi alın :smile:

12-Nasıl biz handa (taverna) dinleniyorsak , atımızı şehrin ahırına (stable) bırakıp dinlendirelim.Mesela dinleneceğiz önce atımızı ahıra bırakıp sonra tavernaya gidelim.

13-Mesela biz bir battle'a giriyoruz(Sonradan karışıyoruz).Girdiğimizde sadece kendi askerlerimiz bizi dinlesin.

14-Eğer şartlarımız uyarsa kendi katıldığımız ırkın ordusuna katılabilelim.Örn:45 kişilik Vaegir War Party var şöyle bir seçenek olsun,bize katılmak için en az 30 body armor 10 head armor işte şu kadarlık bir kılıç gerekli vs desin.Biz bu orduya katılabilelim ama orduyu biz yönetmeyelim.Bize çok az pay düşsün gibi.

15-Priest seçeneğini deniyordum ve başlangıçta hiçbir şeye sahip olmadığını gördüm.Bunun görevi nedir?Eğer sadece seçilmek için var ise kaldırılsın.

16-Pvp'ler (Sanırım isimleri buydu , yani şehirlerde bekleyen iletişim kurabildiğin adamlar) , kendilerine verilen bir alanda randomize yürüsün.Yukarda dediğim şehir halkı önerisi ile birlikte şehirlere mükkemmel bir atmosfer kazandıracağını düşünüyorum.Adamlar sürekli aynı yerde bekledikleri için pek gerçekçi durmuyor.

Saygılar

17-Four Ways Inn ne işe yarıyor , buna göre oraya atmosfer kazandıracak birşeyler ve etkileşim içinde bulunabileceğiz bir adam konulsun.

18-Salt mine'da sadece 2 adam var ve madende hiçbirşey yok.Maden olsun ve orayı işleyen ve işleten adamlar olsun.Orada tutuklular(Prisoners) 25 denar etsin açıklaması ise orada çalışan maden işçisine ihtiyaç olması.

Saygılar

Player versus Player... Genelde MMORPG'lerde oyuncu-oyuncu kapismalari icin kullanilir bu terim.

Yalniz benim aklim Ipek Hanim'in cevabina takildi. Merak ettim simdi, hangisini eklediler acaba...

way öneri olayını sevdim cvp da gelimiş yeni versiyonda süpriz olur diye tmm bende yezacağım arkadaşımınkide güzel öneriler

1-haritalar büyüsün ve şehirler çoğalsın
2 eğer bir olursa ülkelerde olsun oyunda 2 ülke değil 13 ülke olsun ve gerçek dünya haritası olsa iyi olurdu
3-yapımı basittr bence size göre kılıç çeşidi 100 kalkan 100 mızrak 100 tabi arbartı oldu ama bu çeşit sayısı şuanki oyunda 15 yani bu 30 çıksın
4-evet şehirleri kuşatma  olsun
5-bütün mallarımızı eşyyalarımızı şuanki gibi her yere satabilelim
6-kendi şehrimiz olsun oluncada her şeyi biz yönetelim düşmanlar şehre baskın yapabilsinler
7-yanında ordu taşıma 1000 olsun isteyen düşürebilsin yani illa orta seviye oynamıyo bu oyunu
8-savaş mapleri güzel fakat denizin ve akarsuların görüntüleri berbat
9-suda adam ölünce kanı suda belirsin
10-((( en nefret ettiğim şey ise bu))) oyunda adamı kesince kan sıçrıyo ama daha belirgin olsun ve kanlanan kılıç balta saki renk değiştiriyo yani şöle sanki az az kırmızıya boyanıyo gibi yani şöle kanı andıran bi renk yok daha belirgin olsun
11- kalelerin surları güzel ama içi bon boş en azından çadır  veya kulübeler konsun
12-ateşli ok atma olsun ama sadece surlardakiler (muha ozaman hiç kale alınmaz)
13- 2. dileğimde 13 tane ülke olsun dedimya eğer olursa biz hangisini seçersek o ülke savaşa başladığında bize haber gelsin ordularla beraber katılalım savaşa
14-ana ülke ordularında mancınık yada en basidinden toplar yada scorpionlar(hatırlayamadım büyük tatar okları) olsun

gülmeyin çok abartmadım demi ama şu ülkeler olsun yalwarırım daha iyi dikkat çeker ve www.totalwar.com  dünyanın stj de 1. oyunu bunun nedeni ülkelerin çoğunluğu ve haritanın tarihin gerçekçi oluşudur inşallah bizde bu oyunun ilklerindeniz yani bu formdakiler bu oyun dünya çapındada tanınmaya başlayınca (ki ölede daha fazla demek isteedim) son ve tam versiyonu çıktığında işte oyun bu desinler harika ya hayallerime bile sığmıyor yaw

Alpertunga'nın 9-11-12-14. maddeleri çok güzel bence.

5.maddeye ise katılmıyorum.Bence çok saçma o zaman bir sürü satıcı değil her şehirde sadece 1 satıcı olsun :sad:

Bence çok mantıksız.

Şimdi Zendar tüccarına gidiyosun , diyor ki bana getirirsen tuz'a çok para veririm.

Sonra silahçıya gidip aynı fiyata satıyosun.Silahçı tuzu ne yapsın!?!

En azından Karka'nın dediği gibi tüccarda ettiğinin yarısı fiyat fln edebilir.

Saygılar

aslında5 de şöle demek istedim yani ben at alacağım yedek yer yok nereye verecem gidip kılıcı at adlğım mercent deniyo galiba oraya veriyorum böle olsundedim yada fazladan yer koyacak bölüm olsun tşkürler

Bence de oyunun saçma yönleri var mesela at dağın eteğindeyken öldürülünce dağın zırvesine doğru yuvarlanıyo(tabi her seferinde değil zaten bi kere başıma geldi). Hafif tepelik bir yerde bi at kestim at ters dönmüş böcek gibi yere yapıştı, yana doğru da yuvarlanmadı sanki eyer yere saplanmış gibi doruyodu. Bir yere resim atmayı bilsem o resmi gösterecektim çok komik duruyodu ama bilmiyorum.

tmm biraz ordu kesipr resmini upload edeceğim sayfaya ozaman daha iyi görürü herkez nedemke istediğimi

http://img147.imageshack.us/my.php?image=kankankanofbe2879gb.jpg  bu resme bakın ancak şu açıdan bakınca tam kan rengini yakalıyo yaw birde sadece painte boyanmış gibi benim istediğim daha canlı bişi olsun

ipek said:
Merhaba reen, öneriler için teşekkürler. Bir tanesi yeni versiyon için eklediğimiz özelliklerden, sürpriz olsun :smile: İyi oyunlar...
Bu soruya yanit alamayacagimi bile bile soruyorum: 2, 7 veya 9 mudur acaba?  :razz:

Back
Top Bottom