Öğrencinin Düzeni

Users who are viewing this thread

Realist Kupa

Sergeant Knight
Merhaba arkadaşlar ilk hikayem biraz kötü olabilir az okuyan bi adamdan bu kadar çıktı.
GİRİŞ

Evet yine başlıyoruz.Acımasız dünyada berbat bir gün daha.Afserd Krallığı ve Serdsa arasındaki savaş biteli tam 3ay oldu.Lanet savaşın tek kazananı şeytan , savaşın insanlara getirdiği fakirlik , açlık , acı ölçülemez boyutta.Etraftaki gözler beni kurtar diye bakıyor resmen.Ama benim gibi bir öğrenci ne yapabilirki? İşte tam bunları düşünürken karar verdim düzeni değiştirmenin zamanı geldi.

+Ruska hazırlan yola çıkıyoruz.
-Nereye ağabey?
+Zorluğa,mücadaleye,korkuya ve savaşa.
-Anlamadım.
+Kötülüğe gidiyoruz kardeşim kimse bir şeyler yapmıyorsa biz yapacağız.

Ruska benim erkek kardeşim daha 15yaşında ama bu kötü koşullar yaşa bakmıyor malesef.Peki ya ben kimim? Kim olduğumun önemi yok 20yaşında insanlık isteyen bir genç  insanlar bana Kano der.

Ertesi gün 2sokak çocuğu köyden ormana doğru yola çıktık.Etraftaki kargaşadan yararlanan haydutlar önüne gelenden haraç alıyordu ve iki kardeş olarak bu basit hedeflerden başlıyabilirdik ama önce yeni düzenimizi sağlamalıydık.Bol ağaçlı bir yere kamp kurduk kardeşime ağaç dalı ,odun toplamasını söyledim.Bunlardan tahta kılıç yapmayı planlıyordum işe yaramazdı ama en azından kendimizi savunabilirdik.Bende bu sırada etrafı öğrenmek için bir yürüyüş yaptım etraf temizdi.

Aradan bir hafta geçti kırılma ihtimaline karşı 10kılıç ve kalabalık gözükme amaçlı 3çadır ve birazda tuzak hazırlamıştık.Derken 14kişilik bir haydut grubu bize yaklaşıyordu ama bu acınası insanlar o kadar dikkatsızki 8i daha başlarda tuzaklara yakalandı.Sonuçta hala onlar fazlaydı.Kardeşim korkudan titreyen ellerle cesurca ve aynı zamanda aptalca saldırdı.Tabi bende arkasından fırladım.Bir kişiyi indiren kardeşim acemiliğinden dolayı hemen yaralandı.Bulduğum bir taşla dikkatlerini dağıtıp Ruska'yı hemen bir kenara çektim ve saldırmalarını bekledim.Aralarından bir salak konuştu.

- Beşe karşı teksin tüm paranı ver veya kelleni alıp kardeşini esir edelim?
+Benden alıcağın tek şey ders olur beyfendi
-Anlamadım
+Hiç şaşırmadım.

Adamlar sinirlendi ve hemen saldırdı tabi elimdeki iki silahtan birini hemen fırlattım onlar bu hareketime gülme fırsatı bulmadan kendilerini yerde buldular.Nasıl olduğu bende kalsın.

Peki bir öğrenci bunu nasıl yaptı? Evet doğru ben bir öğrenciyim ama bir yeri atladım galiba.Ben eski kılıç ustası , Threa adlı ihtiyarın öğrencisiyim.

Size biraz Threa dan bahsedeyim.70li yaşlarda bir ihtiyar kendisi.Afserd Krallığında eskiden gölge muhafızı olarak görev yapıyormuş.Sonra her kralın kendi içinde bir katil olduğunu anlayınca istifa edip ormanda yaşamaya başlamış.Peki neden beni evine alıp eğitti bu adam? Aa ben size ailemden bahsetmedim.Açıkçası annem hakkında hiç bir bilgim yok.Babamsa orduda bir süvariymiş.Yıllar önce kaybettiğimiz bir savaşta babam Threa yı kurtarmış.Ama nasıl öldüğünü bilmiyorum ihtiyar gerisinin önemsiz olduğunu söyledi.

Ormana geleli 3 hafta geçti.Her gün birbirinin aynısı.Avlanmak ve haydutlarla savaşmak.Şimdilik ne yapıcağımı bilmiyorum ama vaktimi boşa harcamıyor en azından belli bir bölgede güvenlik sağlamak için çabalıyorum.

Yinede kendimden nefret etmeye başladım.Barışı sağlamak için adam öldürmek ne kadar adaletli.Keşke bunları yapmak zorunda olmasaydım.

Bu uzun çam ağaçlarından başka bir tür barındırmayan orman her gün dahada sıkıcı.Kasabalara şehirlere giden kervanlar günün tek aksiyonu.

Hah Ruska da geldi güçlenmek için odun taşımaya gitmişti.Ama koşarak geliyor yorgun olması lazımdı bunun.

-Ağabey koş çabuk
+Noldu Ruska ne bu telaş
-Çabuk ol kızı kıstırdılar!

Hemen silahlarımı kuşanıp koştum 11kişilik bir haydut grubu bir kızı sıkıştırmış dövüyordu.

-Bırakın kızı!
Ruska dehşet verici bir sesle bağırdı ben daha olay yerine koşuyordum.

Her zaman olduğu gibi salağın biri konuştu.

+Oo küçük bey sinirli.

Tüm grup kahkahalara boğuldu.Ruska beni beklemeden sinirlenip saldırdı.Bende yetiştim.Havada çelik sesleri yankılanıyordu.Derken Ruska bacağından çok ağır yaralandı ve onu geri kaçırdılar.Bu sırada ölmemeye çalıştığım için üzülemedim dördünü indirince kardeşimi alıp kaçtılar.Lanet olası herifler sizi bulacağım! Kız da arkamdaydı bari onu bi hastaneye götüreyim.Derken ŞAKK!!

Bayılmışım uyandım.Hava kararmış.Lanet olası kız haydutlarla berabermiş tuzağa düşürüldük.Sinirden ağaçları yumrukluyordum.

Sabah olmuş bu seferde yorgunluktan bayılmışım.Beklemek için vakit yok hemen peşlerine düşmeliyim.

Bir saat çaresizce yürüdüm ve bir haydut grubu daha gözüktü.Kriz geçirmek üzere olan ben bağırmaya başladım.

-Aşağılık herifler sizin derdiniz ne ha! Sizin gibi fırsatçılar yüzünden kardeşim belkide ölücek.Eğer ona bir şey olursa bu lanet dünyada sizin gibilerden bir tane daha bırakmam!!!

+Sakin ol genç haydut asıl biz senin gibi haydutlara son vererek düzeni değiştireceğiz!

Edit:Yeni bölüm pazar gelecek ablamı nişanlandırıyoruzda.

İlk hikayen olmasına rağmen güzel. Betimlemeleri biraz daha arttırman daha güzel olacaktır. Takipteyim.

Yorumlar için teşekkürler pc ye geçince spoiler içine alırım.Açıkçası hikayenin devamını düşünmedim gaza gelip doğaçlama salladım baya bu akşam yazmaya çalışıcam ama tam vakit veremem yeni bölüm için.

Back
Top Bottom