Çık çıkabilirsen.

Users who are viewing this thread

Evet sayın forum sakinlerini size öyle bir şey söyleyeceğim ki aklınız fikriniz duracak yarım saat gideceksiniz.Kahramanımız pinokyo şimdi pinokyo benim burnum uzayacak dese ve burnu uzamasa yalan söylemiş olur ve burnu uzar burnu uzarsa doğru söylemiş olur burnu uzar burnu uzarsa yalan söyler çıkın çıkabilirseniz

kolay gelsin.

Mantık hatası var.Eğer yalan söylediğinde burnu uzuyorsa,yalan söylediğini söylediğinde burnu uzamaması lazım.Bunun içinden mi çıkamayacağız -_-

Pinokyo yalan söylerse burnu uzar söylemese uzamaz. :neutral: yazın karıştırdı beynimi :shock:.

Hayir burda paradoks var. tekrar dusunun. pinokyo karsidakine simdi burnum uzayacak diyor. hikayeye gore yalan soyledigi zaman burnu uzamasi lazim. fakat burnu uzarsa dogruyu soylemis olur ve bu paradoks olusur. sayet yalan soyluyorsa uzamamasi gerekir. cunku pinokyonun cikarimi aslinda uzamanin olmayacagini bilmesinin kabulune dayanir. olayi toptan incelemek yerine yerel olarak dusunmek gerekir.

O zaman sen de bu sorunun içinden çık çıkabilirsen; Bir berber sadece kendi sakalını traş etmeyenleri traş ediyormuş. Bu berber kendi sakalını traş eder mi?

Genghis Hanın dediği gibi, bu bir paradoks oluyor. Hangi cevabı verirsen ver, cevap yanlış oluyor.

John Neville said:
Tavuk mu yumurtadan çıkar yoksa yumurta mı tavuktan?
yumurtadan horozda çıkabilir hatta yumurta timsahtanda çıkıyor :neutral: e o zaman yumurtadan timsah da çıkar devekuşuda vay anasını kendimi şaşırttım :???:

Civciv  tavuktan çıkıyorsa civcivin de yumurtadan çıkması gerek ki tavukta eskiden civcivdi  ve yumurtadan çıkıyordu.

Bilimsel kanıt diyorum hala beyin fırtınası yapıyorsunuz. Ama yine de devam edin,çünkü beyni geliştiriyormuş. Hatta ben de katılıyım.
Hımm... Görünen o ki kısır döngü var.

Back
Top Bottom