Search results for query: *

1. Ak Kurt

Mount&Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Arkadaşlar oyunda çift kılıç kullanma olup olmayacağıyla ilgili bir haber var mı?
  2. Ak Kurt

Mound & Blade WB/WFAS editör

JusdWeR said:
    Eremar said:
    Selamlar bir sorum olacak...Askeri birimlerin ( örneğin yeniçeriler ) yoldaşlar gibi oyun içinde zırhlarını ve silahlarını değiştirmek istiyorum.Bunu nasıl yapabilirim.Şimdiden teşekkürler.
    Orada npc kodları var eem. Şöyle diyeyim. Mesela yoldaşlarımızı aradığımız yerde ararsan görürsün. Kodlar var tek tek silahından tut çorabına kadar değiştirebilirsin. Olmadı ben biraz uğraşır sana resimli anlatımla yaparım.
    Yani oyunu oynarken oyun esnasında istediğim zaman yoldaşların eşyalarını değiştirir gibi askerlerin de eşyalarını değiştirmek istiyorum.Oyun dışındayken askerlere ayar çekiyorum onda bi sıkıntı yok...Şöyle izah edeyim...bir şehirden usta işi bir silah ya da görkemli bir zırh satın aldığım zaman bunu yeniçerilerin inventory sine ekleyip ustaişi silahlar ve görkemli zırhlar kullanmalarını sağlamak amacım...bunu nasıl yapacağımı anlatırsan çok sevinirim.
  3. Ak Kurt

Mound & Blade WB/WFAS editör

Selamlar bir sorum olacak...Askeri birimlerin ( örneğin yeniçeriler ) yoldaşlar gibi oyun içinde zırhlarını ve silahlarını değiştirmek istiyorum.Bunu nasıl yapabilirim.Şimdiden teşekkürler.
  4. Ak Kurt

Ateş ve Kılıca savaşta çalacak müzik eklemek

Basketroll said:
    Müzik dosyaları .ogg formatında ise gerisi kolay.

İlk olarak .ogg formatındaki müziği hangi müzikle değiştireceksek o müziğin adı buluyoruz. Genelde "oim" ile başlarlar. Sonra oim ile başlayan dosyanın adını kopyalıyoruz. Daha sonra o dosyanın adını hangi müziği ekleyeceksek ona koplayaladığımız ismi yapıştırıyoruz. En son olarak da bu kendi müziğimizi oynadığımız müzik klasörüne ekliyoruz.

Mod klasörüne eklerken modun müzik klasörüne ekleyeceğiz. Sonra module.ini dosyasını açıp scan_module_sounds aratıyoruz. Yandaki sıfırı bir yapıp dosyayı kapatıyoruz.
    Dostum .ogg biçimine dönüştürdüm müziği bu tamam ama illaki başka bir müzik le değiştirmemiz mi gerekiyor?Birde oim ile başlayan ismi nereden buluyoruz?Editorle müzik dosyasını açtığım zaman saçma sapan işaretler ve şekiller çıkıyor karşıma...geri kalan kısımlar tamam ama buraları biraz daha detaylandırırsan çok makbule geçer.

Kral_faust said:
    Aklıma bir fikir daha geldi modu yapan adamla konuş o kesin bir şeyler biliyordur.
    İyi fikir dostum buradan bir sonuç çıkmazsa onu deneyelim bir de...

NotriusMonster said:
    Clermont said:
    Ben şahsen -Göktürk Marşı-nı koydum savaşırken sanki Cengiz Han ile birlikte savaşırmış gibi bir his veriyor.Dinlemenizi tavsiye ederim.Buraya
    Dombra Göktürklerin marşı değil Karadeniz'in yukarısında yaşamış olan Nogay Türklerine ait bir Türküdür dostum.

Oyunun ses dosyalarının bulunduğu dosyayı bulursan işin çok basit.Dinlemek istediğin müziği içeri atacaksın o kadar.
    Dostum bu söylediğini denedim ama olmadı yine de sağol...
  5. Ak Kurt

Clermont said:
    maalesef orjinal müzikleri dinlemek zorundasın
    Ben şu an Enhancement mod oynuyorum.Modu yapan arkadaş mehter marşı eklemiş oyuna :smile:Kırım Hanlığı olarak savaşa girdiğimde mehter gümbür gümbür davul zurna çalıyor :smile: Mozart'ın Türk marşı bile var ama nasıl yapmış bilemiyorum.Modlamada söylenenleri denedim ama olmadı.Elimde 1608 de ordumuzun Belgrat kalesini kuşatırken çaldığı marş var onu eklemek istiyorum.Belki bir bilen çıkar beklemedeyim...
  6. Ak Kurt

Arkadaşlar konuyu arattım ama sadece mount&blade için olanını bulabildim.Orada anlatılanları denedim(.mp3 dosyasını .ogg ye çevirme, müzik ismi değiştirme,müziği editörle açıp düzenleme v.s.)fakat ne yaptıysam olmadı.Ateş ve Kılıç için savaş esnasında çalacak müzik ekleme olayını detaylı bir...
  7. Ak Kurt

Editleme için yardım!

Debrel said:
    Morgh's Editor ile yapıyorsundur. İtemlerini değiştirdikten sonra, Update troop'a tıkla sonrada kaydete tıklayıp oyundan yeni bir oyuna başla. O zaman yaptığın değişiklikler oyuna yansır.
    Doğrudur.Item editor le yaptığım değişiklikler yeni oyuna başlamdan etkili oluyor.Troop editor de durum farklı demekki...çok teşekkür ederim.
  8. Ak Kurt

Editleme için yardım!

Arkadaşlar malum programla itemleri (silahları zırhları atları v.s.) her türlü editleyebiliyorum fakat askeri birimlere gelince sadece isimleri değiştirebiliyorum.Silahlarını zırhlarını v.s. değiştirdiğimde yaptıklarım oyuna yansımıyor.Bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.Şimdiden...
  9. Ak Kurt

WARBAND-WFS

Ateş ve Kılıç ama buglar,Kırıma Han olamamak ve Warband da yamalarla gelen özellikler(evlenmek,şehirlere yoldaşlarımızı komutan olarak atayabilmek gibi)olsaydı tadından yenmezdi.Ayrıca Yeniçeri ve Sipahilerle savaşabilmek bile Ateş ve Kılıç dememde yeterlidir benim için...
  10. Ak Kurt

WFS 1.44 Çıkmayacakmı?

Ruslara satılmadan önce güncelleme olayı çok daha iyiyidi.Ruslar pek umursamıyolar.Buglar temizlenip birkaç yeni ekleme yapılsa çok sağlam olur oyun bence...sonuçta yeniçerilerle savaşabildiğimiz kaç tane oyun var ki?
  11. Ak Kurt

Ateş ve Kılıç modu?

Arkadaşlar oyundaki tüm birimlerin silahlarını zırhlarını vesaire yoldaşlarımız da yapabildiğimiz gibi değiştirebileceğimiz(özellikle yeniçerilerin) bir mod var mı?Warband da böyle bir mod vardı Ateş ve Kılıçta olmalı bence.Şimdiden teşekkürler
  12. Ak Kurt

ateş ve kılıç modları

Hiç kimse bilmiyor mu?
  13. Ak Kurt

ateş ve kılıç modları

Arkadaşlar şehirlerden aldığımız askerlerin zırhlarını ve silahlarını belirleyebildiğimiz ve rütbelerini seçkin sınıfına yükseltebildiğimiz(özellikle yeniçerileri)bir mod var mıdır acaba?
  14. Ak Kurt

WB Microsoft Visual C++ Runtime Error Çözüm Rehberi

Bertanx said:
    Eremar said:
    Arkadaşlar bu kodu nası geriye alıyoruz bilen var mı?Sürekli yetersiz bellek hatası alıyorum ve windows programları kapatıyor.Windows Vista kullanıyorum.Bilen varsa lütfen yardımcı olsun.

Bu kod senin bellek kullanım limitini genişletir, yani bu kod olmasa yetersiz bellek hatasını çok daha fazla verirdi. Tahminimce RAM'in az.
    4gb ram var.Ram yönetimini elle Sistem yönetimli yaptığım zaman sorun yok fakat pc yi her yeniden açtığımda bu kod geçerli hale geliyor ve tekrar elle sistem yönetimini seçip yeniden başlatmam gerekiyor.Bilen varsa nasıl eski hale getirebileceğimi yardımcı olsunlar lütfen...

Komutu buldum arkadaşlar...eğer girdiğiniz bellek değerini geri almak isterseniz "bcdedit /deletevalue increaseuserva" yazmanız yeterli...
  15. Ak Kurt

WB Microsoft Visual C++ Runtime Error Çözüm Rehberi

Arkadaşlar bu kodu nası geriye alıyoruz bilen var mı?Sürekli yetersiz bellek hatası alıyorum ve windows programları kapatıyor.Windows Vista kullanıyorum.Bilen varsa lütfen yardımcı olsun.
  16. Ak Kurt

Paralı Asker/Paralı Asker Komutanlığı

Arkadaşlar oyunun başında derebeyleri paralı asker komutanı olmak ister misin diye soruyolar.Ben yanıma asker almak istemediğim için sadece paralı asker olmak istiyorum ama olamıyorum.Sadece paralı asker olunabiliyor mu?Cevaplarınızı eksik etmeyin.Şimdiden teşekkürler...
  17. Ak Kurt

Yeniçeriler ve Cebelülerle ilgili...

Yeniçeriler ve Cebelüler Osmanlı ordusunun en seçkin birlikleriydi.Oyunda en azından kamplardan aldığımız askerler gibi seçkin statüsüne yükseltilmeleri gerekir bence.Ayrıca "Cebelü" Osmanlıcada "zırhlı" anlamına geliyor.Oyunda cebe isminde zırhlar var ve doğal olarak Cebelülerin cebe ismindeki...
  18. Ak Kurt

Kırım Ve İsveç'e Senaryo Eklensinmi? ( ANKET )

Senaryo olmasada en azından Han veya Kral olma yolunun açılması lazım.Diğer devletlerde olupta İsveç ve Kırımda olmaması saçma bence.En kötü ihtimalle Warbanddaki gibi fetih veya isyan yöntemiyle devletin başına geçme olmalı mutlaka...
  19. Ak Kurt

Yeni Görevler

Bağlı bulunduğumuz devlet tarafından o devletin başına dert olan taht taliplerini ortadan kaldırma görevi alabilmeliyiz bence.Taht Taliplerini destekleyebildiğimize göre tam aksini de yapabilmeliyiz diye düşünüyorum.Ayrıca yine bağlı bulunduğumuz devlet adına casusluk yapmak, bayıltıcı silah...
  20. Ak Kurt

Bozgun

F&S da bir düşman birliğine savaşta ağır kayıplar verdirdiğiniz zaman düşmanın bozguna uğrayıp kalan askerleriyle birlikte teslim olmak istemesi oyuna gerçekçi bir hava katar bence...son adama kadar öldürmek biraz abartılı oluyor.Elbette  oda olmalı diğeride ama bozgun özelliğinin mutlaka...
Back
Top Bottom