Ateş ve Kılıca savaşta çalacak müzik eklemek

Users who are viewing this thread

Arkadaşlar konuyu arattım ama sadece mount&blade için olanını bulabildim.Orada anlatılanları denedim(.mp3 dosyasını .ogg ye çevirme, müzik ismi değiştirme,müziği editörle açıp düzenleme v.s.)fakat ne yaptıysam olmadı.Ateş ve Kılıç için savaş esnasında çalacak müzik ekleme olayını detaylı bir şekilde bilen ve anlatabilecek olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

Clermont said:
maalesef orjinal müzikleri dinlemek zorundasın
Ben şu an Enhancement mod oynuyorum.Modu yapan arkadaş mehter marşı eklemiş oyuna :smile:Kırım Hanlığı olarak savaşa girdiğimde mehter gümbür gümbür davul zurna çalıyor :smile: Mozart'ın Türk marşı bile var ama nasıl yapmış bilemiyorum.Modlamada söylenenleri denedim ama olmadı.Elimde 1608 de ordumuzun Belgrat kalesini kuşatırken çaldığı marş var onu eklemek istiyorum.Belki bir bilen çıkar beklemedeyim...

Müzik dosyaları .ogg formatında ise gerisi kolay.

İlk olarak .ogg formatındaki müziği hangi müzikle değiştireceksek o müziğin adı buluyoruz. Genelde "oim" ile başlarlar. Sonra oim ile başlayan dosyanın adını kopyalıyoruz. Daha sonra o dosyanın adını hangi müziği ekleyeceksek ona koplayaladığımız ismi yapıştırıyoruz. En son olarak da bu kendi müziğimizi oynadığımız müzik klasörüne ekliyoruz.

Mod klasörüne eklerken modun müzik klasörüne ekleyeceğiz. Sonra module.ini dosyasını açıp scan_module_sounds aratıyoruz. Yandaki sıfırı bir yapıp dosyayı kapatıyoruz.

Clermont said:
Ben şahsen -Göktürk Marşı-nı koydum savaşırken sanki Cengiz Han ile birlikte savaşırmış gibi bir his veriyor.Dinlemenizi tavsiye ederim.Buraya
Dombra Göktürklerin marşı değil Karadeniz'in yukarısında yaşamış olan Nogay Türklerine ait bir Türküdür dostum.

Oyunun ses dosyalarının bulunduğu dosyayı bulursan işin çok basit.Dinlemek istediğin müziği içeri atacaksın o kadar.

Basketroll said:
Müzik dosyaları .ogg formatında ise gerisi kolay.

İlk olarak .ogg formatındaki müziği hangi müzikle değiştireceksek o müziğin adı buluyoruz. Genelde "oim" ile başlarlar. Sonra oim ile başlayan dosyanın adını kopyalıyoruz. Daha sonra o dosyanın adını hangi müziği ekleyeceksek ona koplayaladığımız ismi yapıştırıyoruz. En son olarak da bu kendi müziğimizi oynadığımız müzik klasörüne ekliyoruz.

Mod klasörüne eklerken modun müzik klasörüne ekleyeceğiz. Sonra module.ini dosyasını açıp scan_module_sounds aratıyoruz. Yandaki sıfırı bir yapıp dosyayı kapatıyoruz.
Dostum .ogg biçimine dönüştürdüm müziği bu tamam ama illaki başka bir müzik le değiştirmemiz mi gerekiyor?Birde oim ile başlayan ismi nereden buluyoruz?Editorle müzik dosyasını açtığım zaman saçma sapan işaretler ve şekiller çıkıyor karşıma...geri kalan kısımlar tamam ama buraları biraz daha detaylandırırsan çok makbule geçer.

Kral_faust said:
Aklıma bir fikir daha geldi modu yapan adamla konuş o kesin bir şeyler biliyordur.
İyi fikir dostum buradan bir sonuç çıkmazsa onu deneyelim bir de...

NotriusMonster said:
Clermont said:
Ben şahsen -Göktürk Marşı-nı koydum savaşırken sanki Cengiz Han ile birlikte savaşırmış gibi bir his veriyor.Dinlemenizi tavsiye ederim.Buraya
Dombra Göktürklerin marşı değil Karadeniz'in yukarısında yaşamış olan Nogay Türklerine ait bir Türküdür dostum.

Oyunun ses dosyalarının bulunduğu dosyayı bulursan işin çok basit.Dinlemek istediğin müziği içeri atacaksın o kadar.
Dostum bu söylediğini denedim ama olmadı yine de sağol...

NotriusMonster said:
Clermont said:

Ben bu türkü Göktürklere ait demedim.Nogaylılara ait olduğunu biliyorum ama çoğu yerde Göktürk Marşı olarak geçiyor.

Back
Top Bottom