Search results for query: *

1. iambmys9

In Progress Oyun Crashı ve TWCrashUploader Hatası

Merhaba oyun çöktü sonrasında peş peşe iki defa hataları yüklemek ister misiniz uyarısı çıktı sonrasında ikisine de tamama bastım sonrasında da yeterli disk alanı yok dedi diskimde 260GB boş alan var. Bu hatadan dolayı crashes klösüründeki dosyaları manuel olarak atıyorum. Hata şu şekilde oldu...
  2. iambmys9

In Progress Aseray atlılarında grafiksel bozukluk !!!

Biraz komik bir hataymış :mrgreen::mrgreen:
  3. iambmys9

TaleWorlds paramı geri ver !

Bu nasıl bir kafadır taş gibi bilgisayarım diyorsun madem yeterince taş bi bilgisayarın var hiç bir şekilde optimizasyon sorununa takılmaman gerekiyordu şuan kullandığım bilgisayar 20k civarında oyun bende sadece ilk çıktığı gün crash vermişti ertesi gün fix getirdiler ek olarak bende tüm ayarlar sonda çoğunlukla 150fps üzerinde oynuyorum ayrıcana sonraki süreç boyunca hiç bir şekilde bir çökme ile karşılaşmadım nasıl bir yazıdır bu oyun erken erişimde bu konular defalarca konuşuldu defalarca kez de söylendi oyun tam olmayacak erken erişim eğer erken erişim mantığını anlamadıysan tekrar göz geçirmeni tavsiye ederim.
  4. iambmys9

Resolved patch boyutu normalden fazla

Bu sorun steam ile alakalı oyun ile alakalı değil neden buraya konu açmışsınız anlayamadım.
  5. iambmys9

Köprü bugu

Sanırım o hataları oyunun sonunda düzeltirler bazı şehirlere haritada yakından bakarsan havada duruyor evler tarlalar

6. iambmys9

Zenginlerin Pc'lerini Düzeltmekten VAZGEÇ ARTIK TALEWORLDS!

Ramden değil işlemciden. Videodaki arkadaşın r5 3600 ve benim işlemcimden çok güçlü yani Bannerlord'un önerilenindekini karşılıyor. Hatta Bannerlord 3600X istiyor birde. Kendinden overclocklu versiyonu neyse. Fakat benim işlemcim döneminin en iyi işlemcisi ve hala üstün kartların hepisini besleyecek güçte.

Sıkıntı Bannerlord'un yersiz cpuya yüklenmesi. Oyun içinde 100 fps alıyorum ve cpu ısı değerleri 60-65 arası takılıyor. Kullanım oranı ise %50 aralığında. Tak bir yükleme ekranı giriyor ısı oluyor 80 derece işlemci %100 olmuş. Yani dengesiz bir kullanım var ve hangi ayarı denersem deneyim aynı. Gölge Türü diye bir ayar var.

O ayar en çok işlemciye dadanan ayar ve onu kapatmama rağmen 10 derece kadar ısı azalıyor fakat sonra tak gene yükleme ekranı ve ısı 85 olmuş. Ben biraz daha oynasaydım işlemci yanacaktı. Sırf Bannerlord yükleme ekranında takılmayacak diye işlemciyi değiştirecek halim yok ya da sıvı soğutma falan alacakta halim yok. Yıllardır stok fan kullanıyorum ve bu boyutta ilk defa sorun yaşadım.

Çok fazla güçlü değil oyunlarda 10fps farkı oluyor şuanlık oyunun işlemciye gereğinden fazla yüklenmesi normal oyunda kırpılması gereken yerler var haritada temizlenmesi gereken çöp dosyalar var böyle bir durumda en iyisi gelen güncelleştirmeleri takip etmek
  7. iambmys9

Sistemim bu ve oynayamıyorum.

i7 4770k

RX 580 8 GB

16 GB ddr3 1600 mhz

Sorun tekrardan ramlarda olabilir mhz az kalmış.

videodaki sistem:
    PC specs: CPU: AMD Ryzen 5 3600 (Zen 2) RAM: 16GB DDR4 3200 MHz (dual channel) Chipset: X570 GPU: Sapphire Nitro+ Radeon RX580 8gb (similar models: rx 480 8gb) Amd driver: Adrenalin 2020 Edition 20.3.1 Windows 10 1909

8. iambmys9

Bende her türlü oyunu oynadım optimizasyonu berbat AC:Unity de oynadim GTA5 de oynadim , Witcher 3 de oynadim oyunlarin babası skyrimide oynadım , oynadımda oynadım. Hiçbirinde bu şekilde bir sistem gereksinimine denk gelmedim yani oyunu optimize etseler dahi laptoplarin ve orta seviye masaustlerinin mediumda felan oynamak için şansi bıle yok. Rx580 li işlemcisi çok performansli bi masaustun olucak en aşşağı. Benim şahsi görüşüm 8 senede bu kadarini yapan firma bu cpu fetişindenden 1 sene erken erişimde vazgecmez muhtemelen :smile: içlerinden şey demiş olabilirler "nasil olsa bi sonraki oyunu 15 sene sonra yapicaz o zamana sistem toplayip oynarlar zaten bannerlordu, biz işimize bakip crashleri fixleyelim boşver" :grin:

Dediğiniz firmalar Milyar Dolarlık bütçelere sahip bunlar olası şeyler biraz geçte olsa eminim taleworlds düzeltir kasmaların büyük çoğunluğunu
  9. iambmys9

gtx1050
    i5-7300
    8gb ram
    oyun içine girebildiğimde ayarları en düşüğe aldığım için fps drop sorunu yaşamıyorum

Ramınız bu oyun için güçsüz kalmış 16GB yükseltirseniz rahatlıkla oynabilirsiniz. 8GB ram hem bu oyun için hemde yeni çıkmış oyunlar için az kalıyor. Yine sizin ekran kartınıza sahip bir arkadaşın youtube test videosuna aşşağıya bırakıyorum işlemciler farklı ama arkadaş 8gb olan ramı 32gb yapmış bir sıkıntı yaşamamış ama 16gb ram yeterli.
  10. iambmys9

yaptım bir çok yolu denedim ama malesef çözemedim oyunu dosyaların kurulu olduğu yerden başlatıyorum ama bu seferde her yerde çöküyor save almaya çalışıyorum çöküyor haydutlarla savaşıyorum çöküyor multiplayera tıklıyorum çöküyor oyunda tek yapabildiğim campaign modunda bir kaç dakika gezinmek

Sistem özellikleriniz nelerdir ?
  11. iambmys9

Need More Info Bu gün de oynayamadık!

İki hatanın da ayrı ayrı sebepleri var amd mi kullanıyorsun ekran kartı olarak ?
  12. iambmys9

Resolved Can't make peace with minor clan

what can i do with save file then?

I think you need to start game with new save game :sad: But dont delete your save game maybe devs fix this problem another update
  13. iambmys9

Resolved Can't make peace with minor clan

I just tried now, it works without any problems maybe it is about your save game
  14. iambmys9

Need More Info UI Bug(Turkish)

Save dosyamı 7.defa açtığımda ise artık her seferinde save dosyamı tekrar yüklediğimde Yana ile savaşıyorum. Sitem ediyorum gibi algılamayın sadece bugu bildiriyorum :smile:

15. iambmys9

Need More Info UI Bug(Turkish)

Evlenmek için bir şampiyon ile flört etmeye gittiğimde bu olay oldu. Olay şu şekilde gelişti kadın ile flört yaparken başarısız olunca direk eski save geri döndüm sonrasında tekrardan konuşmaya çalıştığımda böyle kaldı. Şuanda herhangi bir konuşma baloncuğuna da tıklayamıyorum tıkladığımda...
  16. iambmys9

Çocuk yapma!

Oyunun devam etmesi için evlilik şart o zaman

Evet ama bildiğim kadarıyla ayarlardan ölüm tikini açmazsanız ihtiyaç yok hep aynı karakter ile oynayabilirsiniz.
Back
Top Bottom