Zenginlerin Pc'lerini Düzeltmekten VAZGEÇ ARTIK TALEWORLDS!

Users who are viewing this thread

gtx1050
i5-7300
8gb ram
oyun içine girebildiğimde ayarları en düşüğe aldığım için fps drop sorunu yaşamıyorum

Ramınız bu oyun için güçsüz kalmış 16GB yükseltirseniz rahatlıkla oynabilirsiniz. 8GB ram hem bu oyun için hemde yeni çıkmış oyunlar için az kalıyor. Yine sizin ekran kartınıza sahip bir arkadaşın youtube test videosuna aşşağıya bırakıyorum işlemciler farklı ama arkadaş 8gb olan ramı 32gb yapmış bir sıkıntı yaşamamış ama 16gb ram yeterli.

Yapacakları en iyi şey Bannerlord'ta ki CPU fetişini bıraktırmaları olacaktır. 15 senedir oyun oynayan biri olarak bir oyunun işlemciye bu kadar ızdırap çektirdiğini sadece Bannerlord'ta gördüm. İşlemcim i7 4770k.
Bende her türlü oyunu oynadım optimizasyonu berbat AC:Unity de oynadim GTA5 de oynadim , Witcher 3 de oynadim oyunlarin babası skyrimide oynadım , oynadımda oynadım. Hiçbirinde bu şekilde bir sistem gereksinimine denk gelmedim yani oyunu optimize etseler dahi laptoplarin ve orta seviye masaustlerinin mediumda felan oynamak için şansi bıle yok. Rx580 li işlemcisi çok performansli bi masaustun olucak en aşşağı. Benim şahsi görüşüm 8 senede bu kadarini yapan firma bu cpu fetişindenden 1 sene erken erişimde vazgecmez muhtemelen :smile: içlerinden şey demiş olabilirler "nasil olsa bi sonraki oyunu 15 sene sonra yapicaz o zamana sistem toplayip oynarlar zaten bannerlordu, biz işimize bakip crashleri fixleyelim boşver" :grin:

0gr87fwlf8q41.png

Bende her türlü oyunu oynadım optimizasyonu berbat AC:Unity de oynadim GTA5 de oynadim , Witcher 3 de oynadim oyunlarin babası skyrimide oynadım , oynadımda oynadım. Hiçbirinde bu şekilde bir sistem gereksinimine denk gelmedim yani oyunu optimize etseler dahi laptoplarin ve orta seviye masaustlerinin mediumda felan oynamak için şansi bıle yok. Rx580 li işlemcisi çok performansli bi masaustun olucak en aşşağı. Benim şahsi görüşüm 8 senede bu kadarini yapan firma bu cpu fetişindenden 1 sene erken erişimde vazgecmez muhtemelen :smile: içlerinden şey demiş olabilirler "nasil olsa bi sonraki oyunu 15 sene sonra yapicaz o zamana sistem toplayip oynarlar zaten bannerlordu, biz işimize bakip crashleri fixleyelim boşver" :grin:

Sistemim bu ve oynayamıyorum.

i7 4770k

RX 580 8 GB

16 GB ddr3 1600 mhz

Dediğiniz firmalar Milyar Dolarlık bütçelere sahip bunlar olası şeyler biraz geçte olsa eminim taleworlds düzeltir kasmaların büyük çoğunluğunu

Sistemim bu ve oynayamıyorum.

i7 4770k

RX 580 8 GB

16 GB ddr3 1600 mhz

Sorun tekrardan ramlarda olabilir mhz az kalmış.

videodaki sistem:
PC specs: CPU: AMD Ryzen 5 3600 (Zen 2) RAM: 16GB DDR4 3200 MHz (dual channel) Chipset: X570 GPU: Sapphire Nitro+ Radeon RX580 8gb (similar models: rx 480 8gb) Amd driver: Adrenalin 2020 Edition 20.3.1 Windows 10 1909

Sorun tekrardan ramlarda olabilir mhz az kalmış.

videodaki sistem:
PC specs: CPU: AMD Ryzen 5 3600 (Zen 2) RAM: 16GB DDR4 3200 MHz (dual channel) Chipset: X570 GPU: Sapphire Nitro+ Radeon RX580 8gb (similar models: rx 480 8gb) Amd driver: Adrenalin 2020 Edition 20.3.1 Windows 10 1909

Ramden değil işlemciden. Videodaki arkadaşın r5 3600 ve benim işlemcimden çok daha güçlü. Bannerlord'un önerilenindekini karşılıyor. Hatta Bannerlord 3600X istiyor birde. Kendinden overclocklu versiyonu neyse. Fakat benim işlemcim döneminin en iyi işlemcisi ve hala üstün kartların hepisini besleyecek güçte.

Sıkıntı Bannerlord'un yersiz cpuya yüklenmesi. Oyun içinde 100 fps alıyorum ve cpu ısı değerleri 60-65 arası takılıyor. Kullanım oranı ise %50 aralığında. Tak bir yükleme ekranı giriyor ısı oluyor 80 derece işlemci %100 olmuş. Yani dengesiz bir kullanım var ve hangi ayarı denersem deneyim aynı. Gölge Türü diye bir ayar var.

O ayar en çok işlemciye dadanan ayar ve onu kapatmama rağmen 10 derece kadar ısı azalıyor fakat sonra tak gene yükleme ekranı ve ısı 85 olmuş. Ben biraz daha oynasaydım işlemci yanacaktı. Sırf Bannerlord yükleme ekranında takılmayacak diye işlemciyi değiştirecek halim yok ya da sıvı soğutma falan alacakta halim yok. Yıllardır stok fan kullanıyorum ve bu boyutta ilk defa sorun yaşadım.

malesef hocam denedim hepsini ama tekrar başından itibaren deneyeceğim

bazı yerlerde antivürüs vs gibi 3.parti yazılımların oyunun başlaması engelleyebildiği yazılmış başka da bir şey bulamadım antivürüs vs kullanıyorsan oyun klasörünü dışlayabilir misin?

Ramden değil işlemciden. Videodaki arkadaşın r5 3600 ve benim işlemcimden çok güçlü yani Bannerlord'un önerilenindekini karşılıyor. Hatta Bannerlord 3600X istiyor birde. Kendinden overclocklu versiyonu neyse. Fakat benim işlemcim döneminin en iyi işlemcisi ve hala üstün kartların hepisini besleyecek güçte.

Sıkıntı Bannerlord'un yersiz cpuya yüklenmesi. Oyun içinde 100 fps alıyorum ve cpu ısı değerleri 60-65 arası takılıyor. Kullanım oranı ise %50 aralığında. Tak bir yükleme ekranı giriyor ısı oluyor 80 derece işlemci %100 olmuş. Yani dengesiz bir kullanım var ve hangi ayarı denersem deneyim aynı. Gölge Türü diye bir ayar var.

O ayar en çok işlemciye dadanan ayar ve onu kapatmama rağmen 10 derece kadar ısı azalıyor fakat sonra tak gene yükleme ekranı ve ısı 85 olmuş. Ben biraz daha oynasaydım işlemci yanacaktı. Sırf Bannerlord yükleme ekranında takılmayacak diye işlemciyi değiştirecek halim yok ya da sıvı soğutma falan alacakta halim yok. Yıllardır stok fan kullanıyorum ve bu boyutta ilk defa sorun yaşadım.

Çok fazla güçlü değil oyunlarda 10fps farkı oluyor şuanlık oyunun işlemciye gereğinden fazla yüklenmesi normal oyunda kırpılması gereken yerler var haritada temizlenmesi gereken çöp dosyalar var böyle bir durumda en iyisi gelen güncelleştirmeleri takip etmek

Çok fazla güçlü değil oyunlarda 10fps farkı oluyor şuanlık oyunun işlemciye gereğinden fazla yüklenmesi normal oyunda kırpılması gereken yerler var haritada temizlenmesi gereken çöp dosyalar var böyle bir durumda en iyisi gelen güncelleştirmeleri takip etmek

Aralarında yer yer 30-40 fps yakın fark var nasıl fark yok?

Şu ana kadar yapılan 3 patch te üst düzey ya da en iyi bilgisayarlarda karşılaşılan hataları düzeltmeye yönelikti.

Bu oyunu satın alan çoğunluk emin ol orta-alt düzey bilgisayarlara sahipti. Siz en temel fps gibi, loading ekranları gibi en temel optimizasyon sorunlarını halledeceğinize iyi bilgisayarlarda çıkan hataları düzeltiyorsunuz.

Adamlar zaten oyunu oynayabiliyorlar. Bir de onlar için savegame yaması çıkartıyorsunuz. Orta segment pc'ler oynayamıyor. BİZ OYUNU SATIN ALDIĞIMIZDAN BERİ OYNAYAMIYORUZ. BİTMEK TÜKENMEK BİLMEYEN LOADING EKRANLARI, SAVAŞ ALANLARINDA TAKILMA, ŞEHİRLERE HANLARA GİRERKEN SAATLERCE BEKLEME.

Artık lütfen bizim sorunlarımızla da ilgilenin!

ARMAĞAN YAVUZ: ZORLASAK OYUNU TAM DA ÇIKARTABİLİRDİK!
BEN: ZORLARSAM İŞLEMCİ, EKRAN KARTI NE VARSA YANACAK!
Birader ne içtiysen senin kafandan istiyorum.

Radeon RX 580 = $154.99
+
AMD Ryzen 3600 = $167.99
+
16 GB Corsair 3200 MHZ RAM = $100.99
=
424 Dolar ediyor toplamda.

Armağan Yavuza ve Taleworlds'a sövmek yerine bu sistemi ben neden binlerce liraya topluyorum diye malum kişilere sövün arkadaşlar, Twitter falan daha uygun. :grin: Evet, oyunda FPS ile ilgili sorunlar var ama zaten önerilen sistem belli, ne bekliyorsunuz?

Optimizasyon sıkıntılı ve herkes bunu farkında, direk konu açmadan önce biraz başka konulara baksaydın bununla alakalı 100 konu olduğunun farkına varırdın.Lakin optimizasyon o kadar basit ve kolay bi iş olsaydı oyunu böyle çıkarmazlardı.Bu kadar kısa zaman içinde de çıkmasını beklemeyin bence.

Bu oyunu açık dünya diye skyrim ve witcher'la kıyaslamakta çok naiflik, skyrim'de bir kaleye girdiğinizde bilgisayar sadece kalenin içini hesaplar veya mağaraya girdiğinizde orayı hesaplar bu yüzden sürekli yükleme ekranı gelir, mağaralar başta olmak üzere birçok yer zaten oyunda kendini tekerrür ediyor veya çok az değişiklik oluyor-itemler dizaynlar bakımından- bu yüzden de bilgisayar bi mağaradan çıktıktan sonra tekrar başka bi mağaraya girdiğinizde çok fazla şeyi hesaplamak zorunda kalmaz bu sayede yükleme ekranı 2. 3. kez mağaraya girdiğinizde daha çabuk yüklenir.Aynı mantık Witcherda da geçerli orada da farklı krallıklara gittiğinizde yükleme ekranı ile karşılaşırsınız.-ki witcher 3 baya sistem yoran bir oyundur- Bannerlord'da kocaman bi map var ve bir krallıktan başka bi krallığa gittiğinizde yükleme ekranı gelmesi gibi bir lüks yok, ayrıca bu mapın üzerindeki her şey hareket ediyor ve kime saldırmaları kimden kaçmaları gibi döngüleri var bu yüzden ram'e ve işlemciye çok yüklenmesi normaldir.

Last edited:
Arkadaşlar benim de sistemim ahım şahım bir sistem değil ve ben de optimizasyon istiyorum. Kim istemez. Ama oyun çıktığından beri anlamsız bir nefret ve sabırsızlık var bunu anlamıyorum. Oyun şu an istediği kadar kötü çıkmış olsun. Oyunu aldık ve artık bizim. Bende başlamıştım oyuna 2 gün önce. Ama baktım sorunlar var bıraktım. Yamalarla düzelmeye başladığı zaman tekrar başlayacağım. Bize tek düşen geri bildirim yapmak ve sabretmek şu zamanda. Farkında mısınız bilmiyorum ama dünya şu an global bir salgınla uğraşıyor ve kimse işi olmadıkça dışarı çıkmıyor. Bildiğim kadarıyla Taleworlds ekibi de evlerinden çalışıyor. Biraz anlayışlı olun. Oyun bir yere kaçmıyor.

Şimdilik yayıncıları izle bir kaç ay sonra optimizasyon hallolur kendin oynarsın. Bu kadar sinirlenecek bir şey ortada. Ben öyle yapıyorum.

Arkadaşlar oyuna yapıcı bir şekilde geri dönüş yapmayacaksanız refund edin Steam EA daki oyunların refundunu kabul ediyor diye biliyorum.

OPTİMİZASYON YAMASI İSTİYORUZ. MİLLET İSYAN EDİYOR. BİR ŞEHRİN BİR KÖYÜN BAKKALI 200 ALTIN FAZLA VERİYORMUŞ. ONUN HATASINI DÜZELTSEN NOLUR. BEN OYUNU OYNAYAMIYORUM YA. BUGÜN AZ EVVEL YAYINLANAN GÜNCELLEMEYİ GÖRÜNCE DELİRDİM. YAHU KARDEŞİM SAVEGAME FIX NEDİR. BANA FPS OPTİMİZASYON YAMASI VERMEN LAZIM. BEN OYUNU OYNAYAMADIKTAN SONRA BANANE SAVEGAME YAMASINDAN. ANLIYORUZ ERKEN ERİŞİM. AMA KARDEŞİM OYUNU DENEMİYORUZ BİLE MAKİNE ISINIYOR ISINIYOR
CapsLock açık yazınca, daha haklı mı oluyorsunuz hocam?

Back
Top Bottom