Search results for query: *

1. Bozaciiii

Dînî Tartışma

Ben söylemiyorum git rivayet edenlere kız.
  2. Bozaciiii

Dînî Tartışma

HemŞehri(huseyinotlu12) said:
    Şunu söyleyim.

Mezheblerin hepsi Peygamber Efendimiz (s.a.v) yaptığı şeyler.Ebu Hanefi şöylesi doğru diğer mezhebi kuran şöylesi doğru felan demişler.

Ama hepsi Peygamber Efendimiz (s.a.v) yaptığı şeyler.Mesela Caferi mezhebindenim cehennememi gidecem yoo.Her mezheb doğrudur.

Sen Sünni misin Sünni'sin.Sünni'nin kaç fıkıh mesebi var 4.

İşte bu dördüde doğru adam Hanbeli mesebinden diye cehenneme gidecek hali yok ya!

Ben Sünni'de olmasam Şii'de olmasam.İbadiyye olsam tek fıkıh mesebi Zahiri olsam.Cehenneme gitmeyeğim.

Tabii her meshebde dindar olsam.
    Ümmetim yetmiş iki fırkaya ayrılır, onlardan sadece biri kurtuluş ehlidir.” diye buyurdu. Bunların kimler olduğu sorusuna, “Bunlar cemaatte olanlardır.” buyurdu.(Ahmed b. Hanbel, 3/145; Zevaid, 6/226).
    “Yahudiler yetmiş bir (71) fırkaya ayrıldılar, biri hariç diğerlerin hepsi cehenneme girer. Hristiyanlar yetmiş iki (72) fırkaya ayrıldılar, biri hariç diğerlerin hepsi cehenneme girer. Bu ümmet de yetmiş üç (73) fırkaya ayrılacak, biri hariç hepsi cehennem girer.”(Ebu Davud, Sünnet, 1; Tirmizî, İman,18; İbn Mace,Fiten, 17; İbn Hanbel, 2/332).
    Buna nediyorsun hemşehrim ?
  3. Bozaciiii

The Elder Scrolls V: Skyrim

Shor sadece başka bir isim daha mantling olaylarini okuyun
  4. Bozaciiii

Her reachman Forsworn her Forsworn reachmen değildir....
  5. Bozaciiii

Hammerfelli mücahitler Thalmoru Ayetel kürsi ile yendi, Gavur Tullius hala putlardan medet umuyor.
  6. Bozaciiii

Talos sonradan Tanrı olmamıştır.
    (Lorkhan)Ete kemiğe büründüm Talos diye göründüm
  7. Bozaciiii

>Vahdet-i Vücut
    >Zibilyon tanrı beni bağlamaz
    OK
  8. Bozaciiii

Dînî Tartışma

Kardeşim dilersen seni ben vaftiz edeyim.(Protestanlıkta vaftiz yok demeyin Baptist kilisesindeniz biz)Vaftiz babanda Ancalimon olsun.
  9. Bozaciiii

Kararsiz_Atom said:
    İmparatorluk savunucusu faşistler sarmış yine konuyu. Bir şiirimle tartışmaya dahil olmak istiyorum.

Muhtara sorarsanız
    Bizim serseri Ulfric
    Marabaya sorarsanız
    İşini bilmemiş deli
    Köylüye sorarsanız
    Ekmeksiz garibin teki
    Çocuklara sorarsanız
    Yüce dağlar aslanı
    Kimsesize sorarsanız
    İmparatorluk bilir onu
    Guard'lara sorarsanız
    İmparatorluğun dağlarda silah çatması
    Vurguncuya sorarsanız
    Yolkesici yağmacı
    Soyguncuya sorarsanız
    İmparatorluğun acizliği
    Sağcıya sorarsanız
    Siktiret pezevengi
    Solcuya sorarsanız
    "İmparatorluk padişahın dağlar bizimdir"
    Sorarsanız bürokrata
    Thalmor'un gardrobuna
    Tükürmüş biri
    Hümaniste sorarsanız
    Fransızca bilmeyen
    Montenyi'den anlamıyan
    Mitologya tragedya
    Hümanizma helenizma
    Hiçbirinden çakmayan
    Bir nord'dur koçero
    Winterhold'da kol başıdır
    Riften'da deli daylak
    Pir sultan yoldaşıdır Whiterun'da
    Bir "kılıcı kanlı" Morthal'da
    Folkreath'de bir gözükanlı kaçakçı

Yatar türkülerde upuzun
    Ağıtlarda fidan fidan Ulfric
    Kocunmayın güzel beyler,hanımlar
    Alınıp ıncınmeyın
    Ulfric bır vatandır yaşanır boydan boya
    Ulfric bir vatansızlık
    Bır dağlaşmış yalnızlıktır
    Mavzerleşmiş bır haksızlık
    Yanıtsız bır dilekçe.
    Heimskr detected.
    @History Head Talos = Lorkhan Talosa ibadet edilmemesi insanlığın sonudur.
    Ete kemiğe büründüm Tiber Septim diye göründüm!
  10. Bozaciiii

Kardeşim niye öyle diyorsun ki İmparatorluğun dayancak gücünün olmadığı aslını(Talos Sallalahu aleyhi ve Sellem) inkar etmesinden belli bu durumda güçten çok halkını düşününen bir devletin hiç olmassa o halkı koruyabilecek bir lidere gizliden destek vermesi lazım madem Skyrim'i savunamayacan bari bırak savunanlara dokunma. İmparatorluk Gizli Anlaşmalarla Skyrim'i seven ve uğurunda ölmeye hazır olan liderlere bırakıp gizliden onları desteklemeliydi, zaten yeterince elfleşti insanlar hatta elf ilahlarına tapmaya başladılar Elflerle insanların savaşında bunun nasıl bir dez avantaj olduğunu düşünün insanların ilahı Talos(as)tur.
  11. Bozaciiii

Dînî Tartışma

Türkler neden Protestan olmaıdır ?
    1-Eski Türk dini, Gök-Tanrı inancı adıyla bilinmektedir. Bu inanışa göre Türkler, Protestanlıktaki gibi tek bir Allah'a inanıyor ve O'na Tanrı (Tengri) diyorlardı. Protestanlıkta Teslis denilen Allah'ın sıfatlarından bazıları, eski Türk inancında da mevcuttu .

2-Ahiret ve ruhun ölmezliği, her iki inançta da mevcuttu. Türkler cennet için uçmağ (uçmak), cehennem için tamu sözünü kullanmaktaydı.

3-Protestanlık'ta olduğu gibi Gök Tanrı inanışında da Ekmek-Şarap ayini yapılıyordu.(Kımız-Makarna günlük hayattaki yoğurt makarna sevdamız aynı mahiyettedir)

4-Protestanlık'ta crusade inancı ile Türklerin dünya üzerinde töreyi hâkim kılmak için yaptıkları savaşlar benzer mahiyettedir. Protestanlık anlayışına göre savaş sonunda elde edilen ganimet helâldir.

5-Protestanlık inancının telkin ettiği ahlakî kurallar, Türk anlayışına da uygun düşmektedir. Türkler tarih boyunca çeşitli dinlere girmişlerdi.

6-Protestanlıkda merkeziyetçilik yoktur, Türklerin geleneğinde merkeziyetçilik değil yerel teşkilatçılık vardır.
    7- Protestanlıkta sigara ve alkol helal beyler gelin.
  12. Bozaciiii

Mimari

i
    Şehirlileşmek istemiyorum
  13. Bozaciiii

Siyaset

Kasımpaşada bakkal çırağı olamayacak adamlar ülke yönetiyor eh seviye belli iktidar böyleyse muhalefet nasıl olsun aydın geçinen ama ikoncanlıktan ve laf peynirliğinden başka bir şey bilmeyen adamların yaptığı prostetonun kıymeti yoktur çünkü bu protesto bireysel bilinç ile değil Facebook'ta beğeni arayan sürü psikolojisi ile yapılan bir eylemdir ve olması gerektiğinin aksine bir başkaldırı, bir farkındalık yaratma çabası, olağanüstü bir durum değil onlar için bir sosyal aktivitedir, oradaki Bob Marley'in şarkı sözleri kitap okumak zanneden eğitimsiz aveller için ne gündem, siyaset vs. nede ağızlarından düşmeyen kardeşlik, eşitlik, barış önemli değildir şayet oradakiler barışı önemseseydi sadece devletin eylemlerini değil terör örgütünün eylemlerini de protesto ederdi.
    @Flecha verdiğiniz küfür kadar düşük zaten.
  14. Bozaciiii

Dînî Tartışma

Hahaha dalgasına yazdım lo
    Oyasar kudsi hadis diye bir şey var
  15. Bozaciiii

Dînî Tartışma

Burda şair Kuran diyerek vahyi kastetmiştir hadislerde vahiy değil midir kardeşim, hem hadis olmazsa cemaatle namaz kılınırken ikinci rekatta namaza gelirsek nasıl dahil olacağımızı nerden bileceğiz ????
  16. Bozaciiii

Şubat Lakırdısı

İşbara Alp said:
    ulan bankın dibinde prezervatif gördüm ülke iyice ahlaksızlaşıyo
    Mesih gelince düzelir kardeşim inş., üzülme....
  17. Bozaciiii

Bass gitara başlamak istiyorum, tavsiyeniz var mı?

Saçını uzat, Hz.İsa'nın sünnetidir aynı zamanda.(ciddiyim)
  18. Bozaciiii

Siyaset

Wesley Sneijder said:
    Isid türkiyeye karşı naptı? Ankara'yı filan da pkk bombalamis casti ye göre. İşid naptı harbiden bize. Yapılanların hepsi işid uzantılı pkk işte
    Kıydıkları Mut'a nikahlarından s.. neyse, sınırımıza ateş açtılar daha ne olsun ülkemizden insanları militan olarak aldılar kesin olmayan bilgilere göre de İstanbul'da dahi yapılanmaları ve silah depoları var.
  19. Bozaciiii

Dînî Tartışma

Çok samimiyetsiz bir inancın olduğunu söylemek zorundayım.
Back
Top Bottom