Recent content by ycdaskin

1. Barış Yapma

Barış yapmanın bir yolu yok. İmparatorlukların tamamını yok edene kadar savaş halindesin. Senin toplamda 2500 - 3000 askeri gücün var. Toplamda 20k üzerinde gücü olan imparatorluklarla baş etmeye çalışıyorsun. Bu haliyle cheat yapmadan ilerlemeyi resmen imkansız hale getirmişler. Sırf bu savaş ne zaman bitecek diye inat ettim ve ele geçirdiğim bütün lordları infaz ettim. Hemen arkasından da herkesle ilişkimi 100 yapma hilesini çalıştırdım. Bu şekilde klanlarını yok ederek ve askeri güçlerini azaltarak hepsini alt etmeyi başardım. Ama tabii oyundan zerre keyif almadım.
  2. hikaye modu kayıt hatası

Sen bunu mayısta yazmışsın. Şu an kasımın sonundayız ve aynı hatayı alıyorum :grin:

edit: sorun windows firewall ile alakalı. en kısa çözüm en azından oyunu açarken firewall'u tamamen kapatmak.
  3. Yapmayan zeka

Oyunda aynı anda sadece tek ülkeyle savaşmak mümkün değil. En az 4 ülkeyle aynı anda savaşıyorsun. Diyelim ki 3 tanesi ile barış yaptın ve tüm gücünü toplayıp Kuzaitler'e saldırıya geçtin. Hop lordların hemen başka ülkelere savaş açıyor. Ülke diplomasilerine bakıyorum birbiriyle savaşan hiç yok. Hepsi sadece benimle savaşıyor. Mesela Vlandiya'nın minicik bir ordusu kalmış. Ben Kuzaitlerle uğraşırken bana savaş açıp bir tane kalemi alıyor. Benim o kaleye yakın lordlarım ordu kurup o kaleyi savunmuyor. Veya gidip o kaleyi geri alsa bile aldıktan sonra hemen oradan ayrılıp gidiyor. Ben daha kaleyi kime vereceğimin oylamasını yapmadan Vlandiya'nın minicik ordusu orayı gelip geri alıyor. Tam kanser sebebi. Bazı kaleler 2 günde bir saçma şekilde el değiştirme kısır döngüsüne giriyor. Oyunun herhangi bir mekanizması yok arkadaşlar. Bildiğin bir kaos ortamı var.
  4. Barış, savaş açarken ki anlamadığım olay.

Suan savaslarda barış imzalanırken kim daha iyi durumdaysa karşı taraftan haraç alıyor miktar aradaki güç farkına göre değişiyor.İyi bir sistem olmamış umarım değişir.
    Bu da tam olarak böyle değil. Ben haritadaki kale ve şehirlerin yarısını almışım. Askeri gücüm 17k civarında. Sturgiya'nın tek kalesi kalmış askeri gücü 200 civarında. Ama barış yapmak için benim haraç ödemem gerekiyor. Bu işlerin mantıkları çok saçma kurgulanmış.
  5. Fps düşüşleri ve takılmalar

Selam. Oyunun HDD'de veya SSD'de olmasıyla alakası şu şekilde olabilir. Oyun yüklenirken gerekli bütün dataların RAM''e yüklenmesi gerekir. Böyle bir durumda HDD'de olması yalnızca oyunun açılma süresini etkiler. Açıldıktan sonraki iş CPU, GPU ve RAM hızlarınıza bağlı ilerler. Eğer oyunun yazılımcıları menü ekranlarındaki resimleri RAM'e almayıp her defasında diskten okuyarak yüklüyorlarsa özellikle HDD kullanıcıları sorun yaşar. Bu da oyun yazılımcılarının aslında oyun geliştirme konusunda ne kadar tecrübesiz olduklarını gösterir.
  6. Beta e1.5.4 Türkçe Çeviri - Sadece Önemli Gördüğüm Yenilikler ve Düzeltmeler

Şikayet etmek yerine Teknik Destek bölümüne konu açıp arayüz ile ilgilenen ve forumda oldukça aktif olan emrozdemir'i etiketlerseniz ve düzgün bir üslup ile sıkıntılı gördüğünüz noktaları belirtirseniz, bu sıkıntı kolaylıkla çözülecektir diye tahmin ediyorum. Böylece hem size sıkıntı yaratan bir olaydan kurtulmuş olursunuz, hem de oyuna yapılan bir değişiklikte etkiniz olur ve bu bir tatmin duygusu yaratabilir. emrozdemir kendi alanında üyelerin isteklerini en hızlı oyuna yansıtan developer'ların başında geliyor. Oyunun arayüzünde eksikler var mı? Tabii ki var. Ancak şimdiye kadar gördüğüm arayüzü en oyuncu dostu olan oyunlardan biri. Gelişmesi gerektiği doğru ama şu haliyle bile oldukça düşünülmüş bir tasarım. Bu zamana kadar ne kadar değişip geliştiği, oyunun önceki versiyonlarına bakıldığında çok net bir şekilde görülebiliyor.
    Merhaba,

Burası kurumsal bir platform değil. Burası "forum". Oyunun oyuncularına yönelik bir "forum". Kullanıcılar burada başlıklarda eleştirilerini belirtebilirler. Güncellemeden sonra oluşan hataları ben de istediğim gibi belirtebilirim. Teknik destek isteseydim teknik destek forumuna yazardım. Biz bu oyuna para verdik. Özellikle desteklemek istedik. Her şeye rağmen yine de verdiğim paradan pişman değilim. Neticede bizim yazılımcılarımızın bir ürünü. Gerçek bir potansiyeli de var. Ama en azından bize daha disiplinli çalışmanın sonucunda çıkmış bir ürün vermeyi borçlular. Yazılım geliştirme sürecinde bir test aşaması olur. Test edecek kişilerin elinde bir senaryo olur. Örneğin:

1. Haritada dolaş
    2. Şehre gir
    3. NPC ile konuş
    4. Demirciye gir

Tabii ki bunları çok genel hatlarıyla yazıyorum. Çok daha detaylı bir senaryoları olmalı. Her güncellemeden önce test senaryosu gerçekleştirilir. Bütün adımlar OK ise canlıya alınır. Şu güncellemeden önce ekipten bir kişi oyunu açıp demirciye gitmemiş. Bu bunun göstergesidir.
  7. Beta e1.5.4 Türkçe Çeviri - Sadece Önemli Gördüğüm Yenilikler ve Düzeltmeler

Demircide ürünlerin görselleri hatalı yeni güncellemeden sonra. Ayrıca inventory'de ürünleri kilitlemek için önceden ilk bakışta kolayca anlaşılacak şekilde bir checkbox vardı. İşaretleyince yemyeşil kendini belli ediyordu. Şimdi saçma sapan bir çizgi koymuşlar. Ürün kilitli mi değil mi anlamak için gözlerim kanıyor. Bu hangi üstün zekalı arayüz tasarımcısının fikri ise kendisini gerçekten tebrik ediyorum. Bir tester ekipleri yok mu? Güncellemeleri yayınlamadan önce bir kişi açıp oyunu oynamıyor mu? Gerçekten merak ediyorum nasıl bir disiplinsiz çalışma sistemleri var.
  8. Heir (veliaht) Seçme

1122 yılında 68 yaşında öldüm. Seçim ekranı falan çıkmadı. Sanırım bu kadar oynamam yine çöp oldu. Şu oyunda bir kere bile emeklerimi çöpe atmadan oyunu devam ettiremedim. Bir daha da oynar mıyım bilmiyorum gerçekten. Full access versiyonda bir şans daha veririm. Şimdilik gider skyrim oynarım.
  9. Heir (veliaht) Seçme

Arkadaşlar selam. Hiç o kadar uzun oynadınız mı bilmiyorum ama yaşlılıktan öldüm. Ve şu an resmen hiçbir şey yapamıyorum. Ölmeden biraz önce hastalandığıma dair bir bildirim çıktı ve veliaht seçmem gerektiğini söyledi. Veliaht nasıl seçiliyor bilmiyorum. Ne klan ekranında ne de krallık ekranında...
  10. Resolved ailemin ardı ardına ölmesi

veliaht nasıl ayarlanıyor? karakterim birden öldü. yerine kızım geçti ama ne klan ekranlarına ne de krallık ekranlarına erişebiliyorum inventory falan da açılmıyor. mal mal haritada dolaşabiliyorum sadece. bu arada şehre girdiğim zamanlarda yine ölen karakterim olarak giriyorum. beklendiği gibi çalışsa şaşıracaktım zaten.
  11. demircide yapılabilecek en iyi silah

demircilik seviyem şu an 258. en iyi silahı yapamadım henüz ama iyi çelik ve thamaskene çelik miktarı arttıkça silahın fiyatı artıyor. en pahalı silahlar da çift elli kılıç ve cirit. silah uzunluğu arttıkça da fiyatlar artıyor. yalnız bu en pahalı silahları yapmak ekonomi anlamında hiçbir işe yaramıyor. çünkü onları satabileceğiniz tüccar hiçbir şehirde yok. bu yüzden zorluk seviyesi 130-140 bandında olan silahlar yapıp 40-50k civarında satıyorum. bu da her gün ortalama 80-100 k civarında bir geliri demircilikten kazandığım anlamına geliyor. burada da late game'de oyunun başka bir sığlığı ortaya çıkıyor. saçma sapan görevler yapmanın, dükkanların veya kervanların zerre kadar önemi yok. hangi açıdan bakarsak bakalım oyun şu anki haliyle aşırı derecede sığ. full access'te de böyle olursa başarıya ulaşma şansı yok.
  12. Lordların terk etme sorunu.

Bu sorun devam ediyor. Sadece kendi yoldaşlarımdan ve aile bireylerimden ordular oluşturuyorum ben. Bazen paralı askerler alıyorum. Kurtpostlular, göl sıçanları vs. Kale kuşatmasında bunları kullanıyorum. Sonra giderlerse gitsinler. Eğer lordu kendi krallığıma çekmişsem de asla yerleşim birimi vermiyorum. Ne de olsa önünde sonunda kesinlikle defolup gidecek.
  13. Tevea Köyünde Gezinti

Öneriler güzel fakat bunların yapıldığı durumda oyunun boyutunun ez az 20gb daha artacağı ve köy haritalarına girişlerin şimdikinden daha uzun süreceği gerçekleri de var. Oyuncuların çoğu şehir ve köy haritalarında dolaşmıyor. Diyaloglara kısa yoldan gidip tab tuşu ile oradan ayrılmayı tercih ediyor.
  14. lord olmanın çok sıradan olması (öneri)

Öneriler güzel. Sahip olduğun şehirde tüccarla konuşmaya gidiyorsun sen kimsin diye söze başlıyor. Bu NPC'ler tarafından tanınma olayları düzeltilmeli. Kendi aile üyelerimizle bile ilk diyaloğumuzda seni tanıdığımı sanmıyorum diyor. Nasıl yani beni tanıdığını sanmıyorsun? Karedşinim, ya da babanım.
  15. 1.5.1 patch kervan sorunsalı

Kesinlikle doğru bir tespit. 6 tane kervanım var. hepsinin başında da Hızlı veya Baharat Tüccarı soyadlı yoldaşlar var. Klan seviyesini 4'e getirene kadar birlik büyüklüğümü 50 civarında tutuyorum. yani büyük bir birlik maaşı giderim yok. Yine de kervanlar toplamda 800-900 altın getiriyor. Bazen günlük altın değişimi eksilere geçiyor. Benzer şekilde atölyeler de aynı. 4 tane atölyenin toplam günlük getirisi 160-170 altın civarında.
Back
Top Bottom