Recent content by Alhedras

1. Alhedras

Dragon Age

Origins'in gog.com gibi bir yerde satışı var mı? Bende zaten Origins var fi tarihinde almıştım, ancak bu DVD pakedi! sorun şu ki son 2-3 yıldır bilgisayarımda cd&dvd okuyucu yok. Artık bu tür cihazlara gerek kalmadı diye düşünüyorum. Neyse, elimde orjinal oyun var ama yükleyip oynayamıyorum  :cry: :cry:

Not: tüm DLC'lerde vardı elimde yaa, hadi bir çözüm  :ohdear:
  2. Alhedras

Anime/Manga

bizim ergenliğimiz zamanında niye yoktu böyle bir teknoloji?  :cry: :cry:

bu da sitesi: http://gatebox.ai/
  3. Alhedras

Oyun Dünyası Genel Sohbet

haftasonu twitch den blizzcon daki starcraft 2 finallerini izledim. koreliler yapmış arkadaş  :mrgreen:

ardından da heart of stone maçlarını izledim. (ki anladım ki moba dan bir halt anlamıyorum)
  4. Alhedras

Anime/Manga

Noob Saibot said:
    Ağır konular hoşuma gidiyor.Kafa yormalı falansa.Birde romantizm var mı peki

spo yemek istersen romantizm konusu aşağıda

aslında romantizm var. ancak hikayenin sonu hababam sınıfının kazdığı tünelin mahmut hocanın odasına çıkması gibi tamamen alakasız bir yere çıktığı için (oha benzetmeye bak!) romantizm sonuçlanmıyor, doğru düzgün gelişemiyor bile.
  5. Alhedras

Anime/Manga

aramaya üşendim, daha önce burada verildi mi bilmiyorum ama sabah sabah güne güzel başlattı

6. Alhedras

Vikings - History Channel

eski resimlerde, belgesellerde filan vikinglerin neden boynuzlu miğferler ile resmedildiğini artık daha iyi anlamış bulunmaktayım.
  7. Alhedras

Anime/Manga

Cioss Julius U.X. said:

Ahahah hala çok iyi ya. :lol: Alhedras özellikle bak.

bu videoyu gördükten sonra başlamıştım zaten non non byori'ye. o videoya nasıl denk geldim yalnız hatırlamıyorum. arif'in manchester'a attığı gole bakıyordum.
  8. Alhedras

carrier said:
    Ya o kadar da öğrenilmesi gereken özelliği yok ki silahın, düz tut sal, o kadar uzaklıktan herkes atabilir.

şu anki kültüre göre evet. zira tüfeğin ne olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu nedenle arbaletin kullanım şekline hepimiz aşinayız.

Ancak o dönemlerde sadece yay var ve nişan alma olayı arbalette tamamiyle farklı. kullanması kolay olsa da nişan almanın öğrenilmesi o kadar kısa süremez.
  9. Alhedras

Anime/Manga

Tenzō said:
    M.BARIS said:
    Tenzō said:
    Sword Art Online VRMMO'su açıklandı. IBM'in özel geliştirdiği bir sistemle çalışacakmış. Her ne kadar oyun ihtimalle çöp olacaksa da bu acayip büyük bir adım. 5-10 sene arasında ciddi anlamda güzel şeyler çıkabilir.

Açıklama yapılan sayfanın linkini verebilir misin? Bulamadım da. :grin:

genç kiritolar sabırsız  :mrgreen:

yalnız animedeki gibi %35-40 civarı bir hatun popülasyonu olmaz ha onu şimdiden belirteyim.

hmm şimdi düşündüm de, VR ile leeeeroy jenkins nasıl olur acaba?
  10. Alhedras

kısa özeti: cCc arbalet reyiz cCc  :mrgreen: :mrgreen:

yalnız fransadan getirdikleri arbaletler ile 3 günde nasıl uzman oldu bu adamlar? Gerçi arbaletin özelliği zaten pek bir uzmanlık gerektirmemesi ama gene de 1. sahne "aha bu arbalet" 2. sahne "tuzak kurduk pew pew"
  11. Alhedras

Anime/Manga

Xubmlia said:
    Az önce Gangsta'yı bitirdim. Devam edecek mi bu anime? Diğer bölümlerine karşın sonu çok absürt bitti. Absürtten kastım, yeni bölüm gelecek gibi ama 12. bölüm final diyorlar. Final bölümünü hiç karşılamadı kısaca.

Anime olayından öğrendiğim birşey varsa o da son bölümde kırk tane yeni karakter olaya dahil oluyorsa o animenin devam etmeme olasılığının yüksek olmasıdır.

Bir nevi "benden bu kadar ağa. Seni şöyle mangaya alalim" hesabi
  12. Alhedras

Anime/Manga

Yellow Flash said:
    Valla bir şeyler söyleyebilirim istersen abi. :grin:

yok verme, böylesi daha iyi oluyor. bitince kafamda soru kalırsa mangaya bakarım zaten.
  13. Alhedras

Anime/Manga

Tenzō said:
    Yellow Flash said:
    Doğru çıkarımlar.. Amacını spoiler yemiştim ben ama bunu tahmin etmek pek zor olmazdı. Neden küçük kız çocuklarını hedef aldığını biraz tahmin yürütürsen rahatlıkla anlayabilirsin.

Pedo gibi basit bir sey cikarsa olay cikaririm.

(mangayı okumadım, spoiler almadım, tamamen anime gidişata göre yorum yapıyorum)

Bence diğer iki çocuğun kaçırılması / öldürülmesi ile hinazuki'nin ölmesi bağımsız - ayrı olaylar. Sadece aynı dönemde geliştiği için polis bu iki olayı birbiri ile bağlantılı sanıyor.

Hinazuki'nin ilk ölmesine ait detayları hatırlayın, parktaki eski eşyaların arasında karlar eridiği zaman bulunmuştu. Kızın evde şiddet gördüğü için o parkta gece olana kadar beklediğini biliyoruz. Muhtemelen bir gün ev gitmeyip eşyaların arasında uyumaya çalıştı ve donarak öldü.

Bizim eleman olayı biraz dürteleyince o gerçekleşmedi, ancak bu kez de aile içi şiddete maruz kalarak can verdi.

Diğer iki çocuğun olayı ise kaçırma. şimdi ilk bölümlerdeki sahnelerde bir kaç ipucu verdiler ancak ipuçları iki tarafa da yorulabilir.

ilki otopark sahnesindeki (başarısız kaçırma olayındaki) araba. Aynı arabayı geçmişte Hinazuki'nin evinin önünde görüyoruz, annesi arabaya doğru gidiyor. Bu o eve gelen sarışın elemana ait araba olabilir.

Fujinuma'nın annesinin bıçaklandığı sahnede ise evden çıkan adam geçmişteki öğretmene çok benziyor.

Yani hem sarışın eleman hem de öğretmen zanlı konumunda. Ancak sarışın olan eleman gördüğüm kadarı ile biraz panik. O kadar uzun yıl boyunca yakalanmadan, hata yapmadan kalması zor. Öğretmen daha ağır basıyor gibi.
  14. Alhedras

Anime/Manga

yeni sezonda çok fazla düzgün anime olmayınca eskilerden bazılarını bir elden geçireyim dedim. şunu buldum  :mrgreen: :mrgreen:

zamanında seriyi izlerken hatuna cidden gıcık olmuştum ama tekrar izleyince sevmeye başladım. belki ne yapacağını zaten bildiğim içindir. ya da tsundere'den yandere'ye mi kayıyorum ne?
  15. Alhedras

Anime/Manga

Yellow Flash said:
    Hiçbir zaman waifunuza böyle sarılıp ağlayamayacaksınız. Niye yaşıyoruz ki...
    4b5JA7.jpg

yine fan service'in dibine vurulmuş bir bölüm gördük. ağlaşma sahnesinde bol bol sideboob vardı. (bak kaçıranlar hemen tekrar izler şimdi  :mrgreen: )

bu arada bu grubun naifliği, aralarındaki ilişkiler, yetenek seviyesi vs.. hep bir yerden tanıdık geliyordu. sonunda dün gece buldum:

SAO'nun ilk bölümlerinde  Kirito'nun seviyesini saklayıp aralarına katıldığı düşük seviye bir grup vardı hatırlarsınız. İşte onlar bu arkadaşlar :smile:

dip not: ya bu haru ufak tefek bir elemandı. şimdi baktım kas yapmış, sıkı çalışmak yaramış demekki

sonradan gelen not: ahahahah okulların açıldığı nerden belli sabahtan beri uğrayan yok  :mrgreen: :mrgreen:
Back
Top Bottom