Anime/Manga

2019 Yaz Sezonu'ndaki animelerden ilginizi çeken oldu mu?

• Evet, bir ya da birkaçını mutlaka izlerim.

Votes: 5 17.2%
  • Evet ama biraz sönük gibi.

Votes: 3 10.3%
  • Bilemedim moruk / Henüz bakmadım

Votes: 6 20.7%
  • Hayır, hepsi çöp gibi

Votes: 6 20.7%
  • Anime izlemeyen bir plebim

Votes: 9 31.0%

• Total voters
    29
  • Poll closed .

Users who are viewing this thread

Yellow Flash said:
Çok mu açık oldu dediğimden sonra. :lol:

Hayir, baska biri olabilme ihtimali yok. Katilin bizim ana karakterin gecmisinden biri oldugunu biliyoruz Kayo olayindan oturu. Ayni sekilde gizem/polisiye turunde katil daha once hic gosterilmemis biri olamaz. Mutlaka, kucuk de olsa kadroda bir rolu olmak zorunda. Ayni zamanda su sarisin cocugun genel hal ve hareketleri supheliyken onu ogretmen ile goruyoruz bizim ana karakter Kayo'ya ilgi duymaya basladiginda.

Ek olarak katilin bizim ana karakterin anasinin tanidigi biri olmasi gerekiyor. Ayni zamanda da katil revival ozelliginden haberi oldugu icin bizim ana karaktere yakin biri olmali.

Tum bunlari ele alinca ogretmen baska biri gelmiyor benim aklima. Cozemedigim nokta ise katilin amaci. Neden Kayo ile cocuklari oldurme/kacirma ihtiyaci duyuyor, onu bilemiyorum.

Yellow Flash said:
Doğru çıkarımlar.. Amacını spoiler yemiştim ben ama bunu tahmin etmek pek zor olmazdı. Neden küçük kız çocuklarını hedef aldığını biraz tahmin yürütürsen rahatlıkla anlayabilirsin.

Pedo gibi basit bir sey cikarsa olay cikaririm.

http://steparu.com/latest-news/1975-gunslinger-stratos-reloaded-shutting-down-march-29th

Oyun çok iyi gözükmesine rağmen tutmamış. Animesinden daha güzel duruyordu oyun. :razz:

Tenzō said:
Yellow Flash said:
Doğru çıkarımlar.. Amacını spoiler yemiştim ben ama bunu tahmin etmek pek zor olmazdı. Neden küçük kız çocuklarını hedef aldığını biraz tahmin yürütürsen rahatlıkla anlayabilirsin.

Pedo gibi basit bir sey cikarsa olay cikaririm.

(mangayı okumadım, spoiler almadım, tamamen anime gidişata göre yorum yapıyorum)

Bence diğer iki çocuğun kaçırılması / öldürülmesi ile hinazuki'nin ölmesi bağımsız - ayrı olaylar. Sadece aynı dönemde geliştiği için polis bu iki olayı birbiri ile bağlantılı sanıyor.

Hinazuki'nin ilk ölmesine ait detayları hatırlayın, parktaki eski eşyaların arasında karlar eridiği zaman bulunmuştu. Kızın evde şiddet gördüğü için o parkta gece olana kadar beklediğini biliyoruz. Muhtemelen bir gün ev gitmeyip eşyaların arasında uyumaya çalıştı ve donarak öldü.

Bizim eleman olayı biraz dürteleyince o gerçekleşmedi, ancak bu kez de aile içi şiddete maruz kalarak can verdi.

Diğer iki çocuğun olayı ise kaçırma. şimdi ilk bölümlerdeki sahnelerde bir kaç ipucu verdiler ancak ipuçları iki tarafa da yorulabilir.

ilki otopark sahnesindeki (başarısız kaçırma olayındaki) araba. Aynı arabayı geçmişte Hinazuki'nin evinin önünde görüyoruz, annesi arabaya doğru gidiyor. Bu o eve gelen sarışın elemana ait araba olabilir.

Fujinuma'nın annesinin bıçaklandığı sahnede ise evden çıkan adam geçmişteki öğretmene çok benziyor.

Yani hem sarışın eleman hem de öğretmen zanlı konumunda. Ancak sarışın olan eleman gördüğüm kadarı ile biraz panik. O kadar uzun yıl boyunca yakalanmadan, hata yapmadan kalması zor. Öğretmen daha ağır basıyor gibi.

Az önce Gangsta'yı bitirdim. Devam edecek mi bu anime? Diğer bölümlerine karşın sonu çok absürt bitti. Absürtten kastım, yeni bölüm gelecek gibi ama 12. bölüm final diyorlar. Final bölümünü hiç karşılamadı kısaca.

Xubmlia said:
Az önce Gangsta'yı bitirdim. Devam edecek mi bu anime? Diğer bölümlerine karşın sonu çok absürt bitti. Absürtten kastım, yeni bölüm gelecek gibi ama 12. bölüm final diyorlar. Final bölümünü hiç karşılamadı kısaca.

Anime olayından öğrendiğim birşey varsa o da son bölümde kırk tane yeni karakter olaya dahil oluyorsa o animenin devam etmeme olasılığının yüksek olmasıdır.

Bir nevi "benden bu kadar ağa. Seni şöyle mangaya alalim" hesabi

Xubmlia said:

Manga ve DVD/Blu-Ray satışları bayağı düşük, devamı geleceğini sanmıyorum.

Spoilers... Spoilers everywhere.

Z7Gd2Z.jpg

Meşhur Hetalia animesiyle bir bağlantısı var mı? White mask neymiş ne alakaymış? :grin: Haydi gidelim önde yoldaş da garip geldi ahahah. Alhedras'ın Donduruma'sı aklıma geldi ekekeke.

Yalnız görsel pek bir garip. Disney'in Alaaddini gibi birşey olmuş ortaya karışık.

Bağlantısı var mı değil de, direk Hetalia'daki Türkiye tiplemesi. Şarkı da kesin ya character song'dur, ya da alakalı bölümde çıkmış ending'lerden birinin türk versiyonu.

Hai to Gensou no Grimgar 3. bölüm

Diğerleri gibi bu bölüm de güzeldi. Ranta bence ileride takımdan ayrılacak. İhanet ederek bile ayrılabilir gibi geliyor bana. Manato'da da garip bir şeyler var sanki. Haruhiro'nun, Manato'ya çok soru sormak istemesi normal gibi. Benim etrafımda da çok fazla iyilik yapan birisi olsa, benim de bir sürü soracak sorum olurdu.  :razz:

Cioss Julius U.X. said:
Meşhur Hetalia animesiyle bir bağlantısı var mı? White mask neymiş ne alakaymış? :grin: Haydi gidelim önde yoldaş da garip geldi ahahah. Alhedras'ın Donduruma'sı aklıma geldi ekekeke.

Yalnız görsel pek bir garip. Disney'in Alaaddini gibi birşey olmuş ortaya karışık.

O görseldeki Osmanlı hali. 2. dünya savaşı halinde senin verdiğin gibi bir görünüşü var. Seride pek görünmese de yabancılarda epeyi seveni var. (Hatta kızın biri ukrayna ile bunun ilişkisini çizdiği bir blogu vardı.)

ErkutErdem said:
Özledim Death Note açtım.

Senin izlediğin garip bir anime vardı. Köy gibi bir yerde geçiyordu. Hafif gerilim havasındaydı bir de iki tane kız karakterin muhabbetlerini işliyordu yanlış hatırlamıyorsam. Geçen aradım bulamadım, hatırlıyor musun adını?

Back
Top Bottom