Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Uzun zamandır serinin tüm oyunlarını oynayıp forumu sadece okuyarak ve takip ederek kullanan birisi olarak tam forumda aktif olmaya başlayayım derken bunu gördüm. Bu hareket nedense kendilerini daha çok kısıtlayacak ve zora sokacak gibi geliyor bana. Böyle bir durum olmaması için konsollar tarafında işin tamamen sorunsuz gitmesi lazım ki bu çok mümkün değil. Acaba sorunsuz bir şekilde beraber gidebilecekleri bir sistemi kurdular mı? Ayrıca biz oyuncuların beklentileri dışında getirmeyi vadettikleri onlarca özellik varken bunu yapıyorlar. Tam iki ay, bilemiyorum. Bakalım zaman bizlere neler gösterecek..
Bu kadar kısa zaman içerisinde neler eklenebilecek gerçekten ben de merak ediyorum. Eğer tam sürüm çıkışı erteleseler bile ne kadar erteleyebilecekler daha ve o süre içerisinde de neler yapılabilir acaba? Sanırım daha uzun bir süre biz oyuncuları memnun edemeyecekler diyeceğim ama şimdi @Royalus gelip "Memnuniyet ve TW" diyecek diye korkumdan bir şey diyemiyorum. :smile::smile::smile:

2-3 gün önce yine bu konuya yazmıştım. Steam başarımlarının testi ekleniyor sanırım oyun çıkacak demiştim. Bugün (yaklaşık 3 saat önce) çıkış tarihi duyuruldu. 1.6.x- 1.8.x sıçraması elle tutulur gözle görülür olmasa oyunun arka planda işleyişine(özellikle ekonomi) tesir etmişti. Şimdi 1.8 to 2.x olacak ve sanırım ağırlık noktası dış cila ve kaplama olacak. Oysa bizim çok daha fazla RP ve ortaçağ temalı mekaniğe ihtiyacımız vardı. Mod demeyin lütfen arkadaşlar. Mod bir oyunu alır başka bir temaya geçirir-ACOK ,Diplomasi AD modları gibi.- oyunculara kendi tercihleri olabilecek bazı ayarlara erişim verir.

Üzülerek şunu belirteyim. Dev bütçeli bir firmanın yine sandbox ve orta çağ temalı bir oyunla pastadan pay almak istemesi dışında biz oyuncuların için yüzünü güldürecek bir haber gelmez. Sega ve CA'da m3tw yapmadı gitti zaten. Zalımsınız geliştiriciler.

Yani tam sürümün geleceği haberini geçtim, şu hazırladıkları tanıtım videosu bile o kadar yavan kalmış ki heyecanlandırmadı. Oyundaki diplomasi, rp, oyun içi dengeler ve vadettiği bir çok özellik hala hazır değil. Tek yamayla da bunları halledebileceğine inanasım gelmiyor. Sanırım TW'nin niyeti tam sürüm öncesi satışları bir nebze artırmak ve sonrasında fiyat artışına gitmek. Etkili bir satış politikası, yalan yok. Umarım bir sürpriz olur da büyük bir çıkış yakalarlar. 😕

istediğiniz şeyler gelecek planlarında ya da herhangi bir yerde yorum olarak bu iki sene içerisinde hiçbir zaman bahsedilmedi. Steam page de yer alan bazı özellikler evet onlar vardı herkesin bahsettiği özellikler bu iki sene içerisinde devler tarafından konusu açılmadı. Kendiniz beklenti oluşturdunuz.

istediğiniz şeyler gelecek planlarında ya da herhangi bir yerde yorum olarak bu iki sene içerisinde hiçbir zaman bahsedilmedi. Steam page de yer alan bazı özellikler evet onlar vardı herkesin bahsettiği özellikler bu iki sene içerisinde devler tarafından konusu açılmadı. Kendiniz beklenti oluşturdunuz.
Savunmak için savunmak çok kötü birşey bence çünkü kimse olamıcak birşey istemedi yani olması gereken şeyler warband'ta bile olan özellikler bannerlord'ta yok, devletler yıkılmıyo en ufak örnek birsürü şey lütfen şunu kabul edelim bannerlord 8 senelik bir oyun değil tamam anlıyoruz herkes biliyo aynı anda geliştirdiler oyun motorunu bukadar hatada ondan ama en azından biraz RP unsurları olsaydı oyunda diyaloglar warband'tan az warband'ta yoldaşlarını casusluğa bile yolluyabiliyodun bannerlordta hiçbirşey yok üstüne eklediği tek şey klan sistemi oda çok stabil değil bana kalırsa :sad:

-Heey saçmalama dostum tabiki de bir ürünü alırken satın alma ekranında yazan özellikleri bekleyemezsin.
-Youtube'de yayınlanan içerikler mi? Tabiki bekleyemezsin.
-Bannerlord isimli üründe Banner mi bekledin? Sakın, bir daha duymayayım.
-Ne? 2 sene boyunca yayınladıkları dev bloglarında vaat edilenler mi? Sen kafayı mı yedin, bir ürün alırken bunlara bakamazsın. Forumda geliştiricilerin laf arasında söylediği bir iki cümleye bakarak beklenti oluşturmalısın.
-Ne 2 sene boyunca devler sadece yaptıklarını paylaşıp gelecekle ilgili hiçbir somut bilgi vermediler mi? 404 Not found...

Sadece konuşmak için konuşuyorsun.

-Heey saçmalama dostum tabiki de bir ürünü alırken satın alma ekranında yazan özellikleri bekleyemezsin.
-Youtube'de yayınlanan içerikler mi? Tabiki bekleyemezsin.
-Bannerlord isimli üründe Banner mi bekledin? Sakın, bir daha duymayayım.
-Ne? 2 sene boyunca yayınladıkları dev bloglarında vaat edilenler mi? Sen kafayı mı yedin, bir ürün alırken bunlara bakamazsın. Forumda geliştiricilerin laf arasında söylediği bir iki cümleye bakarak beklenti oluşturmalısın.
-Ne 2 sene boyunca devler sadece yaptıklarını paylaşıp gelecekle ilgili hiçbir somut bilgi vermediler mi? 404 Not found...

Sadece konuşmak için konuşuyorsun.
Dostum dediklerin fikirlerimin tercümesi gibi olmuş okuyunca e bunları bende düşündüm dedim istemsizce mutlu oldum tek böyle düşünen ben değilim diye fanboy'luk yapıyolar buda büyük zarar bir tepki vericeksinki oyun daha gelişsin sen her verilene iyi dersen ne o oyun gelişir nede TW'nin şuanki yaptığı gibi aaa zaten kitlemiz var ne olsa yüzlerce saat oynanıcak zaten kafasında olmazdı keşke herkes benim senin gibi düşünse :grin:

bannerlord adlı oyunda banner beklediğimiz için özür dileriz

bannerlord adlı oyunda banner beklediğimiz için özür dileriz
Beklentilerimiz çok ütopik okadar ütopikki bireysel mod yapımcıları 1 günde yapıp yayınladılar banner ya sadece oyunun içinde 2 tane bayrak tutucak adam bunu bile kaç aylardır bekliyoruz ara sahneler bile yeni geldi birde tam sürüm çıkıcak diyolar olmaz ya bu şekil olucaksa çıkmasın 2 yıl daha erken erişime okeyim yeterki güzel RP Yapılan güzel diplomasisi olan bir oyun. bannerı boşver banner eklemesinler şu 2 dediğim olsun yeterli oyunu bir 500 saat daha oynarım sadece 2 şey

Last edited by a moderator:
Doğru söyle kaç para veriyorlar aga :smile:
Yok vermiyorlarsa ve Bu gönülü bir savunma aşkıysa seni üç evetle hukuk bölümüne uğurlamak lazım

Yani, sizi anlıyorum ve anlamıyorum. Belki de ben okuduğumu anlamıyorum. Oyundan ben de memnun değilim ama hiçbir zaman sizlerin beklentileri oluşmadı bende.
"However, due to the nature and scale of game that we have envisioned, there may be various problems or missing features and content during the course of early access." en başta eksik özellik olabilir dediler. Sizlere en başta bu ürün size gösterdiğimiz ürün olmayabilir dediler. Oyunu alanlar bunu kabul ederek almış oluyorlar. Yani, bu cümleden ben bunu anlıyorum. Ha önümüzdeki ürüne bakarsak TW altından kalkamadı, daha doğrusu hayranların isteklerine karşılık veremedi. bu kadar. Nerede yanlış düşünüyorsam, lütfen dalga geçmeden ve kibar bir dille bana açıklayabilir misiniz? Yanlış bakıyorsam cidden öğrenmek isterim.

Valla, iyi tarafindan bakacam bu ise. Oyun sonunda cikiyo beyler. Sevsek de sevmesek de. Neyise, benim icim rahatladi artik. Sonucta istedigim oyunun ortaya cikmayacagi yuzde yuz sekilde belli oldu.

Yani, sizi anlıyorum ve anlamıyorum. Belki de ben okuduğumu anlamıyorum. Oyundan ben de memnun değilim ama hiçbir zaman sizlerin beklentileri oluşmadı bende.
"However, due to the nature and scale of game that we have envisioned, there may be various problems or missing features and content during the course of early access." en başta eksik özellik olabilir dediler. Sizlere en başta bu ürün size gösterdiğimiz ürün olmayabilir dediler. Oyunu alanlar bunu kabul ederek almış oluyorlar. Yani, bu cümleden ben bunu anlıyorum. Ha önümüzdeki ürüne bakarsak TW altından kalkamadı, daha doğrusu hayranların isteklerine karşılık veremedi. bu kadar. Nerede yanlış düşünüyorsam, lütfen dalga geçmeden ve kibar bir dille bana açıklayabilir misiniz? Yanlış bakıyorsam cidden öğrenmek isterim.
Yok hocam olurmu öyle şey 25 ekimde artık çıkıyo oyun yani 2 ayda hangi söyledikleri özelliği eklicekler herkes buna kızgın üründen memnun olan sadece warband oynanmış seriye bannerlordtan başlamışlar olucaktır çnkü warband'ta olan özellikler bile yok örnek verdiğim krallığın yıkılmama durumu adamlar 150 kişi benim 26 köyümü yağmalamışlar yerleşimleri yok sadece yönetici klan ve 1 paralı asker klanı bu hoş değil anlatabiliyomuyum kimse onlardan aşırı birşey istemedi warband'ta diplomasi modu var bilirsin diplomasisi okadar olsa kimse ses çıkarmazdı ama yoldaşla konuşmaya giriyorum tek seçenek görüşürüz bu hiç hoş değil ve biri çıkıp kimse sizi bunu vaad etmedi diyince sinirler geriliyo kusura bakma yanlış birşey söyledisem saygı çerçevesinden çıkmamak gerek sonuçta bir oyun ve Free bir oyun değil 150 lira veriyosun 150 lira çalışanlar bilir nerdeyse günlüğün yarısı yani sen 6 saatlik çalışmana eşit bir para neyse iyi oyunlar dostum dikkat et kendine <3

Valla, iyi tarafindan bakacam bu ise. Oyun sonunda cikiyo beyler. Sevsek de sevmesek de. Neyise, benim icim rahatladi artik. Sonucta istedigim oyunun ortaya cikmayacagi yuzde yuz sekilde belli oldu.
Ben dahala bannerda kaldım banner ekleselerdi ya keşke valla yada steam atölye getirsinler nexustan mod kuramıyorum geforce'tan oynuyorum oyunu

Özürlük bir şey yok. Ortam zaten gerginken böyle konuşmamam gerekirdi. Böyle tepki alacağımı ön görmem gerekirdi. Ben de biraz sivri burunluk yapmak istedim biraz, kusura bakmayın. İyi forumlar.

Ha önümüzdeki ürüne bakarsak TW altından kalkamadı, daha doğrusu hayranların isteklerine karşılık veremedi. bu kadar.
Aslında sen de söylüyorsun. TW bu işi beceremedi. Beklentileri karşılamayan her ürün gibi Bannerlord da yeriliyor.
Bu durumdan "siz fazla beklentiye girmişsiniz, aslında biz bunları vadetmedik" diyerek sıyrılması zor. Bize en başta hiçbir şey göstermemiş olsalardı, yine birçok oyuncu aynı beklentiye girecekti. Çünkü bu bir devam oyunu. Devam oyunu denildiğinde, önceki oyunun iyi yaptıklarının yanında yeni geliştirmeler beklersin. Ama Bannerlord önceki oyunun iyi özelliklerini geliştirmek bir yana, bu özelliklerden yoksun bir oyun.

EA sürecinden çıkmanın verdiği yegane sevinç şu 2 senede türlü türlü sancı yaşatan bannerlord'dan yakın zaman sonra odağımızı kaydırabileceğiz. Eğer bir aksilik olmazsa ve oyun stabil olarak platformlarda çalışırsa herhalde 3-4 sene içinde yeni bir oyun duyurusu görebiliriz TW'den.
Ek olarak Her ne kadar EA desekte bana kalırsa pek çok insan şu iki senede hevesini aldı gibi oyundan. Pek yeni içerikte görebileceğimizi sanmam. Halihazırda Armağan Yavuz'da 3 milyonu aşkın satış elde edildi diye de açıklamıştı zaten.

Back
Top Bottom