Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Katılmıyorum . Yeni içeriklerle beraber bu denge tekrar bozulacak ve tekrar snowballing güncellemesi olacak . Yeni görevler yeni kazançlar yeni olaylar demek yeni mekanikler yeni sorunlar demek. Mesela kamp olayı geldiğinde khuzaitler yine çok güçlenecek . Bunu tekrar dengeleyecekler gibi olaylar döner ben katılıyorum arkadaşa.
Bundan dolayı oyuna bu tür içeriklerin gelmeyeceği söylendi. Snowball sorunu için çok uğraştılar, ekonomi için de öyle. Bundan dolayı bu ikisine etki edecek herhangi bir yeniliğin gelme ihtimalinin çok çok az olduğu söylendi.

Bundan dolayı oyuna bu tür içeriklerin gelmeyeceği söylendi. Snowball sorunu için çok uğraştılar, ekonomi için de öyle. Bundan dolayı bu ikisine etki edecek herhangi bir yeniliğin gelme ihtimalinin çok çok az olduğu söylendi.
O zaman bitmiş bir oyun oynuyoruz neredeyse . Üzülelimmi sevinelimmi :/ Şaşırtır bizi taleworlds ben güveniyorum.

O zaman bitmiş bir oyun oynuyoruz neredeyse . Üzülelimmi sevinelimmi :/ Şaşırtır bizi taleworlds ben güveniyorum.
Tam hatırlamıyorum ama mexxico tahminine göre 5-7 aylık bir süre kalmış, tahmin fakat ciddiye alınmasın dediğim.

Tam hatırlamıyorum ama mexxico tahminine göre 5-7 aylık bir süre kalmış, tahmin fakat ciddiye alınmasın dediğim.
Ben de okumuştum onu sanırım ilk 5-6 aylık süreç gibi değilde son zamanlardaki gibiyse yine keyifli olur. Köylere gelcek güncellemeye çok merak ediyorum 50 dinar için 300 400 dinarlık adam kaybediyorum ... Gece gece aklıma geldi yine yazayım . Köylerden büyük problemlerde var gerçi piyade yapay zekası felan filan. Güncelleme bekleniyor çarşambaya rez alayım

Ben de okumuştum onu sanırım ilk 5-6 aylık süreç gibi değilde son zamanlardaki gibiyse yine keyifli olur. Köylere gelcek güncellemeye çok merak ediyorum 50 dinar için 300 400 dinarlık adam kaybediyorum ... Gece gece aklıma geldi yine yazayım . Köylerden büyük problemlerde var gerçi piyade yapay zekası felan filan. Güncelleme bekleniyor çarşambaya rez alayım
Yapay zeka olarak tek bildiğim süvarilerde geliştirme olacak, tabi diğerlerine de el atarlar sonraları ama bize duyurulan tek yapay zeka güncellemesi şuan süvariler için sanırım.

birisi ile konuşuyorsunuz, engellediğim birisi olduğu için karşı tarafı göremiyorum. önem de arz etmiyor zaten engelli ise
size bir cevap vermek istiyorum.

Yeni içeriklerle beraber bu denge tekrar bozulacak ve tekrar snowballing güncellemesi olacak . Yeni görevler yeni kazançlar yeni olaylar demek yeni mekanikler yeni sorunlar demek. Mesela kamp olayı geldiğinde khuzaitler yine çok güçlenecek

daha önce en az 3 postta yazdım bunu. eleştiri olarak değil öneri olarak belirtmiştim. ekonomi bozuk, bunu düzelttiklerinde tekrar snowball olacak. hatta snowball tekrar olmasına gerek yok, şuan snowball düzeltilmiş hali de başka bir sorun ortaya çıkarttı. 60 küsür saat oynadım 1.5.6 ile.

Bana Göre Oyundaki En Büyük 3 Eksiklik | TaleWorlds Forums

bu posta yazdığım cevapta detaylıca açıkladım. artık hilesiz oynayan birisi oyunun 2. veya 3. yılından sonra kale, şehir alması imkansız. yani krallığındaki lordların gönlü olduğunda barış saatine kale kuşatmasını denk getirip alacaksın hemen barış yapacaksın. adamları defalarca yenmeme rağmen imkanlar dahilinde önlerine asker çıkartmaya gücüm yetmiyor. ekonomik sıkıntı yaşamaya başlıyorum sadece acemi ile dolaşabiliyorum haritada. zombi istilasına döndü oyun adam geliyor vuruyorsun gönderiyorsun 2 gün sonra geri geliyor gidiyor geliyor gidiyor geliyor. 3 kale bile alsan dayanma gücün yok o kadar çok geliyorlar ki aklım durdu. kalenin içine girsen bir işe yaramıyor. adam kaleyi kuşatıyor sen acından geberene kadar bekliyor (%1 ihtimal) ya da seni o kalede bekliyor görüyor ve orduları toplayıp arkasında düşman ordusu ile kalesi bırakıp daha içlerdeki kaleyi kuşatmaya gidiyor (%99 ihtimal). böyle bir gerizekalı yapay aptal olur mu? acilen düzeltilmesi gerekiyor. gidiyor kaleye vuruyor ele geçiriyor 50 asker garnizona sokup 5 günlük uzaktaki şehre asker toplamaya dönüşe geçerken yarı ordu kalıyor bende ona vuruyorum 20-30 kayıp ile 250-300 askeri kesiyorum. hem ordusu mahfoluyor hem aldığı içine 50 asker bıraktığı kale düşüyor (zor seçenekte oynuyorum). yani snowball çok sonraki iş.

kamp olayı nedir acaba öğrenebilir miyim?

Last edited:
Dehşet bir fikir
O kadar hoşuma gitti ki anlatamam
Hatta hayallere daldım resmen.
1- Poros da bir tüccar parası ve nüfuzu ile büyük bir ticaret ağına sahip şirket kurmak istiyor bunun için ortadan kaldırılması gereken önce çapulcular sonra çete liderleri sonra yardım edecek şehir sahibi esir düşmüş lordları kurtarma sonra da karşı çıkıp engel olan lordları öldürme gibi... atıyorum kurtarma aşamasında başarısız olursan o lordu öldürürler, tüccar senin peşine kiralık katil takar. Ya da lord öldürmeye çalışırken yakalanır hapis yatarsın ya da seni o krallıktan sürerler ya da idam ederler gibi gibi seçenekler...
2- şehrin tüm ticari aktivitelerini ele geçirmeye çalışan bir çete lideri
3- asil ve soylu olup kendi klanını tanınır ilan etmeye çalışan dağ haydudu birliği
Çok güzel yollar ortaya çıkabilir.
Ya hep dediğim gibi mevcut oyuna birşeyler eklemeden sadece talimat ile görev ve kod yazarak sınırsız içerik eklenebilir. İçerik eklemeden, bozuk olan ekonomiyi düzene koymadan snowball gibi abidik gubidik şeyler ile yapımcılar neden uğraşır bilemiyorum...
Gerçekten çok güzel fikir.sadece böyle bir olay bile gelse oyun sürem 2 katına çıkar.

Geçenlerde Ahmet 'Jahrein' Sonuç'u izliyordum, "Bannerlorda girelim büyük bir değişiklik,update gelmiş öyle konuşuluyor" dedi ve girdi şöyle 2 saat falan oynadı ve izleyicileriyle birlikte oyunda über değişen birşey olmadığından bahsetti ve sıkılıp kapattılar. TW oyunun basit ve çok oyuncu çekme politikasına devam ettiği boyunca bunlar olacak ve oyuncuyu doyurmayacak. Ben her oyuncunun isteği olması imkansız falan diyip bunun arkasına kaçılmasını doğru bulmuyorum. Şuan Early Access ve yorumlara güvenmemeli. Tam sürüm çıktığın da eğer bu politika dan sıyrılmazlarsa şirket bu halinden daha fazla olumsuz tepki alacak buna eminim.

şirket bu halinden daha fazla olumsuz tepki alacak
At ve Kılıç seri olma yolunda 8 yıl sonra da olsa 2. oyunun çıkışı geçte kalınsa sonuçta bir adım atıldı.
2015 yılında yayınladıkları oyunu Mount & Blade: Bannerlord olarak yayınlayıp 1. oyuna devam niteliğinde bir oyun yapmalarını savunmuştum çok zaman. Şuan kendi motorları ile yeni görsel yeni harita yeni devletler yeni hikaye kısacası herşeyi değiştirdikleri bu oyun ile Mount & Blade II olarak çıkabilirlerdi. Oyunun adı Bannerlord ancak oyunda halen banner yok... 2012 lafını konuşmayacağım artık. 30 mart 2020 tarihinden bu yana oyunun adına bir bayrakta yapılamadı mı? 5 level klanda 8 yoldaş oluyor. 2 levelde 5 idi sanırım. yap 2 levelde 8 yoldaş, 3 tanesine sancak ver taşısın bi elinde sancak bi elinde kılıç ordunun önünde yürüsün savaşta arkada beklesin çok mu zordu yani?
neyse gelelim tepkine. şirket kafasına göre takılıp birşeyleri yuvarlaya yuvarlaya ilerliyor. 3. oyunu yaptıklarında bahsettiğin gibi kitle, oyuncu ya da devam edecek bir platform bulamayacaklar sanırım bu gidişat ile...
Örneğin Cossacks 3 veya Stronghold 2 ile hüsrana uğrayan efsane iki oyunu örnek verelim. Stronghold 3 veya Cossacks 4 çıksa, her şeyi tek tek elinle yapabilirsin şöle içerik böle güzel şöle efsane diye her tv de her platformda reklam koysalar son çıkan oyunlarına para verip alanların %90 ı almaz oyunu... Bazı noktalardan ders çıkartmaları gerektiğini düşünüyorum.

kamp olayı nedir acaba öğrenebilir miyim?
Hocam diğer dediklerine katılıyorum . Hiç başarım olmadan 2 kale 1 şehir veriyorlar savunamıyosun . Hep yağma sıkılıyorsun . Kamp olayıda arkadaş demişti mesela kaçmakta olan 40 kişilik birliği kendi piyadelerimizi kampta bırakarak süvarilerle kovalama olayı. Bence güzel bir oynanış sunardı haritanın sonuna kadar kovalamazdık 40 kişilik birliği 200 kişiyle.

Katılmıyorum . Yeni içeriklerle beraber bu denge tekrar bozulacak ve tekrar snowballing güncellemesi olacak
Snowball bozacak kadar büyük bir içerik beklemekte ne bileyim yani çok optimistik :grin:

Şaka, zaten büyük snowball güncellemesi 1.5.6 ile geldi, 1.5.7 ile gelecek olanlar genelde ufak sayı oynamaları. Bunlar hızlıca giderilebilecek şeyler bozulursa

tamamen bozması için köklü bir diplomasi güncellemesi gerekiyor, diplomasiye çok dokunulmaz zaten bu saatten sonra

büyük snowball güncellemesi 1.5.6 ile geldi
büyük derken?
oyunda bir devletin diğerlerini yutması engelledi tamam snowball dediğimiz olay bitti.
şimdi de hiç bi şehir alamaz olduk yendiğimiz lordlar 3. günü tam ordu sanki hiç bişey olmamış gibi gerisin geri önümüze dikiliyor. buna ne diyelim snowski mi diyelim :smile:

diplomasiye çok dokunulmaz zaten bu saatten sonra
oyunda diplomasi var mı ? acaba neresine dokunacaklar dokundular diyelim bir örnek almak mümkün mü?

büyük derken?
oyunda bir devletin diğerlerini yutması engelledi tamam snowball dediğimiz olay bitti.
şimdi de hiç bi şehir alamaz olduk yendiğimiz lordlar 3. günü tam ordu sanki hiç bişey olmamış gibi gerisin geri önümüze dikiliyor. buna ne diyelim snowski mi diyelim :smile:
o snowball değil farklı bir olay. Snowball güncellemesinden öncede vardı. Büyük bir güncellemeydi. Sadece dışını okumuşsanız, ki belli öyle yapmışsınız, büyük olduğunu anlamamanız doğal.
oyunda diplomasi var mı ? acaba neresine dokunacaklar dokundular diyelim bir örnek almak mümkün mü?
klan ilişkileri & oylamalar & karar alma mekanikleri gibi şeyler diplomasi. Karar almaya köklü bir değişiklik getirirlerse bozulabilir mesela.

o snowball değil farklı bir olay. Snowball güncellemesinden öncede vardı. Büyük bir güncellemeydi. Sadece dışını okumuşsanız, ki belli öyle yapmışsınız, büyük olduğunu anlamamanız doğal.

klan ilişkileri & oylamalar & karar alma mekanikleri gibi şeyler diplomasi. Karar almaya köklü bir değişiklik getirirlerse bozulabilir mesela.
Snowball olayı çok farklı bişey ya.Bazen çok köklü değişiklik yaparsın etkilenmez.Bazen çok ufak bir değişiklik alt üst eder.Neyin sebep olduğunu bulmak bile zor olabiliyor.

Snowball olayı çok farklı bişey ya.Bazen çok köklü değişiklik yaparsın etkilenmez.Bazen çok ufak bir değişiklik alt üst eder.Neyin sebep olduğunu bulmak bile zor olabiliyor.
kökten bozulması için büyük bir değişikliğe gidilmesi gerekir bence, küçük küçük bozulmalar olur tabi ama onlar kolayca giderilir
1.5.6 ve yeni mp modları bu hafta içerisinde belki gelebilir.
Mount & Blade II: Bannerlord · AppID: 261550 · SteamDB
zaten testleri başlamıştı, büyük bi hata çıkmazsa en geç 22sinde gelir bence.

Back
Top Bottom