Oyuna 4 ay aradan sonra giren birisi neler hisseder?

Users who are viewing this thread

Makaveli23

Sergeant Knight at Arms
Çoğunuzun bildiği üzere oyunu uzun süredir yalnızca forumdan takip ediyordum. Bugün girip 1.5 saat kadar etrafta gezinip nelerin olup bittiğine, oyunun ne durumda olduğuna, hangi detayların eklendiğine baktım. Fakat konuda belirteceğim detaylar daha önce de eklenmiş olabilir. Genel olarak benim fark ettiğim ve hoşuma giden/gitmeyen detayları paylaştım.​
İnceleme yaptığım mekanlar:
Poros Şehri
Onica Kalesi
Onica köyü
Akkalat Şehri
Adını unuttuğum Khuzait köyü
Hoşuma giden detaylar:
  • Arenada kazanınca önümüze gelen ekranda karakterimize sevinme animasyonu yapmışlar, hoş olmuş.​
  • Grafikler mükemmel optimizasyon iyi.​
  • Kalede devriye atan askerler var.​
  • Kan efekti, dövüş ve ölüm animasyonları çok güzel.​
  • Arka sokaktaki çete ile kavga edince çocuğun biri korkup kaçtı. Güzel detay ama hiçbir ses olmadığı için kötü gözüküyor.​
  • Han'da ozanın etrafında dans eden insan güzel detay. Fakat çalan müzik sanki her zamanki gibi fondan çalıyormuş gibi. Sesin çıktığı yeri gerçekten ozanın sazına ayarlamaları lazım. Yaklaştıkça ses yükseliyor ama sanki sazdan değil hoparlörden geliyor gibi. Ayrıca müzik bitince ozan çalmaya devam ediyor.​
  • Köylerde ambians biraz daha iyi. Çok uzaktan inek, köpek, konuşma, bebek ağlama gibi sesler geliyor ama çok kısık sesle geliyor. Kuş sesleri de var. Fakat nereye gidersen git hep uzaktan geliyor.​
  • Sokakta dans eden kadın grubu var. Hafiften müzik çalsa çok daha iyi olacak ama yine de hoş olmuş​
  • Köylerde bolca hayvan olması hoş olmuş ama keşke bazılarının içinden geçip gitmesek.​
  • Genel olarak köylerin tasarımı ambiyans ve canlılık olarak diğerlerinden daha hoş olmuş.​
  • Arenanın seslendirmesi diğer yerlerin aksine çok güzel. Tezahüratlar falan çok ayrı bir hava katıyor.​
  • Dövüş esnasında envanterin doluysa f tuşuna basılı tuttuğunda açılan pencereden hızlıca hangi eşyanın yerine geçmesini istediğini seçebiliyorsun. Bu çok güzel olmuş.​
  • Kapalı mekanların tasarımı çok güzel ama ortada kocaman ateş yanıyor.​
  • Hanın kapısının önünde durunca içerden gelen gürültü, müzik, kahkaha sesi içindekinden daha güzel.​
  • Mimari yapılar oldukça güzel. Biraz daha cilalanması gerekli sadece.​
Hoşuma gitmeyen detaylar:
  • Bekleme süresi(Loading ekranları) çok fazla. İlk defa hdd'de oynadım oyunu bir kaleye girmem 30 saniye sürüyor. Hatta bir keresinde 2.5 dakika bekledim loading ekranında. Kesinlikle çekilecek çile değil HDD'ler için optimize edilmesi gerekiyor.​
  • Şehirler inanılmaz sessiz.​
  • At tüccarının atına binip kaçıyorum umrunda olmuyor.​
  • Bazı yerlerde nesnelerin gölgeleri zifiri siyah. Büyük ihtimal hata.​
  • İnsanlarla diyalog seçenekleri berbat. Adam dans ediyor veya tek başına bir odada konuşuyor. "Amcam buğdayı bilmem nerden almış 20 dinara... ah afedersiniz nasıl yardımcı olabilirim" diyor. Her karaktere aynı diyaloğu yapıştırmışlar.​
  • Adamın kafasına ok atıyorum veya kılıçla vuruyorum ben yokmuşum gibi davranmaya devam ediyor.​
  • Kaleler bomboş içeri girip gezmenin hiçbir anlamı yok. Sivil yoksa dahi etrafta eğitim yapan 10-15 kişilik birlikler, ok atan, talim yapan askerler olmalı. İşin komiği hiç insan yok ama 2 tane dilenci var hem de en ücra köşede. Kalelere çok daha fazla etkinlik ve insan eklenmeli. Eğer askeri garnizon olarak kullanılıyorsa askeri usule uygun şeyler eklenmeli.​
  • Kaledeki ve şehirlerdeki pek çok yapıların veya sokakların girişleri kolaya kaçılarak nesneler ile kapatılmış. Ayrıca bir sürü hatalı yerleştirilen nesne mevcut.​
  • Kalelerde ufak su birikintileri (dizime geliyor) tamamen görsel olarak var. Ne zıplayınca su dalgalanıyor ne de herhangi bir ses çıkıyor. Normal yolda yürüyor gibi.​
  • Devasa yapılar, güzel mimariler var ama kocaman kalede devriye atan 3-5 tane asker var. Haydut grubu bir baskın atsa tüm kaleyi 10 dakikada alacaklar.​
  • Uzak mesafede kaplamalarda bozulma oluyor ve çok fazla baştan savma.,​
  • Köyde ördekler bile ben yokmuşum gibi davranıyor sırtına 2 kere mızrak saplamama rağmen yollarına devam ediyorlar.​
  • Köyde bazı çitler bakış açına göre kayboluyor.​
  • Hayvan sayıları çok olması güzel ama etrafta makismum 8-9 kişi var. Bütün hayvanlar isyan etse köyü ele geçirecekler(!).​
  • Hayvanlarını katlederken köylüler suratıma bakıyorlar.​
  • Erkeklerin suratları gayet iyi olmasına rağmen kadınlarınki berbat. Hepsi emo gibi donuk bir surat ve suratlarında hiç detay yok. Dümdüzler resmen. Ayrıca dönemin standartlarının çok üstündeler. Dükkanların oraya gidiyorum çete lideri bir kadın. Yanında 2 tane izbandut var ama kadın bebek suratlı. Ayrıca lordun salonunda hiç kadın hizmetkar yok. Bu dönemde böyle şeyler görmek imkansıza yakın.​
  • Handa çok random seslerle konuşmalar geliyor ama bir anda kesiliyor ve 100 metre uzaktan geliyor.​
  • Müzikleri kapatınca far kettim şehrin ortasında konuşma sesleri geliyor. Ambiyans gibi bir şey yapmaya çalışmışlar ama baştan savma. Demirci kılıca vururken o sesi bastırıyor o kadar kısık ve uzaktan geliyor. Müziği tamamen kapatmadan oynayan birisi belki hiç fark etmemiştir bile. Demircinin ses efektleri bütün şehirdeki seslerden daha iyi. En azından körük sesi, su, ateş, demir sesi falan geliyor. Sanki seslendirmeyi çok iyi yapacaklar da biri engel olmuş gibi ya da "abi yetişmeyecek yalap şalap koy gitsin sonra düzeltiriz" demişler. Bu arada ses geliyor dediysem de komedi yani. Arkada bağırış çağırış var ama dikkatli dinleyince biri sürekli "hayayyay haa hayaya huvuava" öteki "hueey, haaeyy, veeey" diye bağırıyor.​
  • Pazarda yerde duran elmaların üzerinde yürüyünce tahtada yürüme sesi geliyor.​
  • Şehirlerin etrafları çok özensiz. Asıl hayat şehirlerin etrafında yaşanırken burada herkes surların içine tıkılmış. Halbuki yalnızca savaş anında surlara kapanılırdı.​
  • Köyde kendi kendime gezerken sınır dışına çıkınca adamın biri bana nereye gidiyorsun korkak diye bağırıyor :grin:
Özet:
  • Oyunun müzik hariç seslendirme aşamasıyla kim ilgileniyorsa en kısa zamanda ses eksiklerini tamamlaması gerekli. Şehrin ruhsuz olmasının en temel sebebi bu. Geçen yıllarda yayınlanan ses blogunda bahsi geçen demirci seslendirmesi şehirdeki en iyi ses efekti olmuş. Fakat onun dışında hiçbir şey yok.
  • Cilalanması gereken çok şey var. Özellikle şehir yaşantıları arasında kuzey ile güney arasında çok farklılık olması gerekiyor. Özellikle iki zıt kültürü inceledim. Ayrıca şehir hayatı dönemini daha çok yansıtmalı. Tarihçi olduğum için göze batan çok fazla detay var.
  • Baştan savma, yapılmış olmak için yapılan tonla şey var. Hepsi bir an önce elden geçirilmeli.
  • Bizi o dönemin sokaklarında geziyormuş gibi hissettirecek daha fazla detaya ihtiyacımız var.
  • Atmosferi iyileştirecek görüntü ve ses efektlerine çokça ihtiyaç var. Bu havada uçuşan toz rüzgarları olabilir. Çocukların koşuşturma sesi olabilir. Hatta bir adamın geğirme sesi bile olabilir. Witcher 3'ü açıp incelemenizi tavsiye ediyorum.
  • Atlar için daha fazla çeşit ve karakter gerekiyor. En basit olarak kuzeydeki atların yeleleri örülü olabilir veya bozkır kültüründeki savaşçı atlarının kuyrukları bağlanmış olabilir. Yerel halk normal bozkır atına binerken savaşçıları böyle atlara bindirmek güzel olabilir. Böyle detaylar oyunu yükseltir.
  • Oyunda gerçekçiliği çok fazla baltalayan güçlü kadın nüfusu var. Şehirde gezerken 4 tane çete lideri gördüm 3'ü baby face bir kadın. Kale içini gezerken içerde bulunan komutan da kadın. Günümüz standartlarına göre düşünüyorsunuz. Böyle bir şey yok o dönemde kadınlar çok nadir böyle olaylarda bulunurdu. Bu yapılan hataya tarih lügatında anakronizm denmektedir.
  • Askeri garnizon olarak kullanılan kaleler kesinlikle daha askeri ambiyansa sahip olmalıdır. İçeride 5 nöbetçi ve 2 dilenci var böyle bir şey mümkün değil. En azından 10 kişilik birlik, başında1 komutanla eğitim görsünler. Hatta komutanla diyaloğa girip askerleri ile talim yapılabilsin. Güçsüzsek askerler ve komutan bizi aşağılasın ama yenince şaşırsın falan. En kötü ihtimal kalede gezerken bir anda 20-30 kişilik asker sesi gelsin ve "yeah" diye bağırsınlar. Askeri lojmanlarda gezenler bilirler sürekli asker sesi gelir. 100 kişi bir anda sağol diye bağırır. Böyle detaylara kesinlikle ihtiyacı var.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Benim gibi gezip de gözüne takılan veya aklına fikir gelen varsa konunun altına yazabilirler. Ben de ileriki zamanlarda yeni fikirler bulursam buraya ekleyeceğim. Umarım geliştiricilerin dikkatini çeker.

Çok detaylı ve güzel inceleme yapmışsın valla helal olsun :grin: Ben de 4 5 aydan sonra oynadım ve ilk günden bugüne farkı belli oluyor, zevk alarak oynadım. Tam sürüm için umudum hala tavan.

Gezinti/deneyim notlarını beğendim, benim aksime temiz de hazırlamışsın. Bu tarz notlara-karalamalara çok ihtiyacı var oyunun, katkın için teşekkür ederim.

Daha iyi bir kalradyada görüşmek dileğiyle.

Yararlı bir konu olmuş umarım dediğiniz sorunlar giderilir. Ufak ama önemli detaylar zira.
Onun dışında değinmek istediğim iki nokta var:
Dövüş esnasında envanterin doluysa f tuşuna basılı tuttuğunda açılan pencereden hızlıca hangi eşyanın yerine geçmesini istediğini seçebiliyorsun. Bu çok güzel olmuş.
Bu özellik oyunun kapalı betasından beri var :grin: .
Askeri lojmanlarda gezenler bilirler sürekli asker sesi gelir. 100 kişi bir anda sağol diye bağırır.
Hayatının 11 yılı askeri lojmanlarda geçmiş biri olarak söylüyorum öyle bir bağırma yok :grin: . İçtima genelde "Sağ ol" sesini duyamayacağınız bir yerde yapılır lojmanlarda ve kısa sürer -asker abilerin bize söylediğine göre- , askerler de konuşmaz çünkü görevdedirler -tabi biz arasıra çaktırmadan muhabbete giderdik de orası ayrı :grin: - .
Değinmek istediğim noktalar bu kadar :smile: .

Çok iyi bir emek olmuş elinize sağlık.Bu zamana kadar forumda gördüğüm en güzel anlatımlardan birincisi kesinlikle.Bıkıp bırakan veya daha yüklememiş olan arkadaşlar içinde baya bir bilgi getirmişsin beyim.Teşekkürler.Okurken keyif aldım konu gibi konu!

Çok güzel ve yararlı bir inceleme olmuş ciddi bir emek verildiği belli umarim geliştiriciler dikkate alır.Bana kalırsa işin sanat kısmı için global forum dahil en iyi inceleme ve geri bildirim olmuş.Eline sağlık.

Hayatının 11 yılı askeri lojmanlarda geçmiş biri olarak söylüyorum öyle bir bağırma yok :grin: . İçtima genelde "Sağ ol" sesini duyamayacağınız bir yerde yapılır lojmanlarda ve kısa sürer -asker abilerin bize söylediğine göre- , askerler de konuşmaz çünkü görevdedirler -tabi biz arasıra çaktırmadan muhabbete giderdik de orası ayrı :grin: - .
Değinmek istediğim noktalar bu kadar :smile: .
O zaman lojmandan lojmana değişiklik gösteriyor. Biz Foça'da kaldığımız için sabahları eğitim seslerini duyuyorduk. Zaten komando eğitiminin yapıldığı yerin dibinde. O yüzden sabah uyurken bol bol helikoper iniş kalkış sesini ve yüksek sesle bağırış seslerini duyardık. Dağlardan da bol bol silah sesleri gelirdi. Fakat anlatmak istediğim konu bu değil. Eğer askeri bir kaledeysen eğitim seslerini ve 30'ar kişilik grupları mutlaka duyarsan. Hele ki Foça ve Menteş taraflarındaysan...

F tuşuna basma olayını ben yeni keşfettim o zaman. Silaha bakarken altta basılı tut diye ipucu çıktı öyle farkettim. Zaten yazıda tamamen yeni olan şeyler değil benim uzun aradan sonra girdiğimde gözüme çarpan şeyleri paylaştım.

Genel olarak yorum yapan herkese teşekkür ederim. Ekleme yapmak isteyen olursa mutlaka bekliyorum. Hem tek bir konudan geliştiricilere iletmesi kolay olur. Hem de güzel muhabbet döner.

O zaman lojmandan lojmana değişiklik gösteriyor. Biz Foça'da kaldığımız için sabahları eğitim seslerini duyuyorduk. Zaten komando eğitiminin yapıldığı yerin dibinde. O yüzden sabah uyurken bol bol helikoper iniş kalkış sesini ve yüksek sesle bağırış seslerini duyardık. Dağlardan da bol bol silah sesleri gelirdi. Fakat anlatmak istediğim konu bu değil. Eğer askeri bir kaledeysen eğitim seslerini ve 30'ar kişilik grupları mutlaka duyarsan. Hele ki Foça ve Menteş taraflarındaysan...
E tabi canım o sesler olmamalı demiyorum ben olması çok daha iyi olur kalelerde veyahut dediğiniz gibi eğitim yapan 10-20 kişi onların sesleri falan atmosfere daha iyi girmemizi sağlar. Konuyu fazla dağıtmamak adına lojman kısmını PM'den yazıyorum :smile: .

F tuşuna basma olayını ben yeni keşfettim o zaman. Silaha bakarken altta basılı tut diye ipucu çıktı öyle farkettim. Zaten yazıda tamamen yeni olan şeyler değil benim uzun aradan sonra girdiğimde gözüme çarpan şeyleri paylaştım.

Genel olarak yorum yapan herkese teşekkür ederim. Ekleme yapmak isteyen olursa mutlaka bekliyorum. Hem tek bir konudan geliştiricilere iletmesi kolay olur. Hem de güzel muhabbet döner.
Şehirlerin surlar arkasına bir yerleşim eklenmesi inanılmaz güzel olur.
Bir skyrim gibi her yere yürüyerek veya atla gidilecek devasa bir harita beklemiyorum ama en azından şehirler ve köylerde biraz daha özgür dünya harika olur benim için.Mesela bir lordum veya tuccarim şehirlerim birinde kendime ait bir evim olsa veya haydutum köylerde veya farkli bir yerde sığınak yapma imkanım olsa aynı baskın yaptığımız yerler gibi adamlarımız etrafı korusalar baskın olursa bu sefer tam tersi bir dinamikte savunsak. Önemli bir lordsak evimizin yanında en azindan bir kaç muhafiz olsa

Şehirlerin surlar arkasına bir yerleşim eklenmesi inanılmaz güzel olur.
Bir skyrim gibi her yere yürüyerek veya atla gidilecek devasa bir harita beklemiyorum ama en azından şehirler ve köylerde biraz daha özgür dünya harika olur benim için.Mesela bir lordum veya tuccarim şehirlerim birinde kendime ait bir evim olsa veya haydutum köylerde veya farkli bir yerde sığınak yapma imkanım olsa aynı baskın yaptığımız yerler gibi adamlarımız etrafı korusalar baskın olursa bu sefer tam tersi bir dinamikte savunsak. Önemli bir lordsak evimizin yanında en azindan bir kaç muhafiz olsa

Zaten tarihi yapılara bakınca asıl yaşam sur etrafında devam ediyor. Hititlerden bu yana pazarlar falan hep dışarıya kurulurdu. Ancak düşman işgali tehlikesi veya haydutluk, yağma tehlikesi varsa halk surlara çekilirdi. Bu duruma da tımar sisteminin bozulduğu dönemler, Ankara savaşı sonrası veya Feodal beylikler dönemi örnek verilebilir. Kale içine kapanınca malını kale dışına satamıyorsun. Böylece ekonomik kriz baş gösteriyor. Hani bu kadar gerçekçi olmasın ama bir şehrin etrafını gezerken de keşfedebileceğimiz 3-5 yer olsun en azından.

İste haritalarda ki npc sayısı 5e katlansin, 200npc olabilsin istenirse VEYA sadece görece yakın çevredeki npcler spawn olsun. Bunlar olmadan yerleşke yayilimi zor. Bı kingdomcome kadar olmasa da, 1-2dk at sürüp komşu yerleskelere de gidebilmeliyiz(sur etrafı yerleskeler değil, daha uzakta olacaklara).

Oyuna eklenip eklenmeyecegi onaylanmamış prototip kodlarla oluşturulmuş prototip.communal.test versiyonu açılsa mesela. Oyuna gelmese bile bazı animasyonları, özellikleri test etsek. Mesela biri saldırgan bir ayı yapsa, biz de bunu test edebilsek...

Bunlari, modding kitle kendi haritalarimizda test edelim. Ama bunun için, kitte kaydettiğini, Tek bir tıklama ile bannerlord da custum battleda oynayacak şekilde işleme ozelligini de isterdim. Şu an custom battlea kolay ve zahmetsizce yaptığım haritayı koyup deneyemiyorum. Tek tıkla sadece isim yazmak kalsa bana da, haritam custom modda denenebilir olsa işlenip otomatik.. hatta missing temel unsurlar olursa(başlama noktası vs) bunu da(eğer yoksa) harita ortasına otomatik işlese sistem...

Tam süper olmaz mı?

Oyuna eklenip eklenmeyecegi onaylanmamış prototip kodlarla oluşturulmuş prototip.communal.test versiyonu açılsa mesela. Oyuna gelmese bile bazı animasyonları, özellikleri test etsek. Mesela biri saldırgan bir ayı yapsa, biz de bunu test edebilsek...

Bunlari, modding kitle kendi haritalarimizda test edelim. Ama bunun için, kitte kaydettiğini, Tek bir tıklama ile bannerlord da custum battleda oynayacak şekilde işleme ozelligini de isterdim. Şu an custom battlea kolay ve zahmetsizce yaptığım haritayı koyup deneyemiyorum. Tek tıkla sadece isim yazmak kalsa bana da, haritam custom modda denenebilir olsa işlenip otomatik.. hatta missing temel unsurlar olursa(başlama noktası vs) bunu da(eğer yoksa) harita ortasına otomatik işlese sistem...

Tam süper olmaz mı?
Ve neler gelebileceğini bari görebilsek çok iyi olurdu cidden.

Açık konuşmak gerekirse eksikler konusunda çok fazla uç detaya takılmışsın gibi geldi bana. Şehirler zaten hali hazırda yine iyi hazırlanmış durumda - özellikle de Warband'a kıyasla. Yine de şehirlerde çok da yapacak bir şey yok. Kaleler konusunda katılıyorum, şehirlere kıyasla fazla cansız ama şehirler konusunda genel olarak bahsettiklerin benim açımdan detay denilebilecek şeyler. Buglar dışındakilerden bahsediyorum elbette.
Dediklerin yapılmayacak veya yapılmasına karşı olduğum şeyler değil ama rasyonel olmak gerekirse bunların yapılması mı yoksa oyuna daha fazla özellik eklenmesi mi ikileminde ben oyuna daha fazla özellik eklenmesini savunurum. Mesela, şehirde NPClerin aynı cümleleri söylemesi eğer düzgün bir şehir/kale yönetimi olursa beni aşırı rahatsız etmez, veya şehirde yapılacak daha fazla aktivite olursa üç beş NPCnin satış tüyosu vermesi. Ha onu yaptıktan sonra dönüp buna da el atmalarını isterim, o ayrı. Hepsi olsa daha güzel olur. Daha sahnelerin bile hepsi tamamlanmamışken bu durum zor gibi ama.

Oyunda gerçekçiliği çok fazla baltalayan güçlü kadın nüfusu var. Şehirde gezerken 4 tane çete lideri gördüm 3'ü baby face bir kadın. Kale içini gezerken içerde bulunan komutan da kadın. Günümüz standartlarına göre düşünüyorsunuz. Böyle bir şey yok o dönemde kadınlar çok nadir böyle olaylarda bulunurdu. Bu yapılan hataya tarih lügatında anakronizm denmektedir.
Oyun Calradia evreninde geçiyor. O dönemde kadınlar çok nadir dediğin dönemler ile bu oyunun dönemi aynı değil. Oyun tarihten esinlenmiş olsa da birebir kopyalamak zorunda değil.
Mesela dediğin durum Total War serilerinde mevcut, çok fazla tepki de aldı zamanında kadın komutan koyulduğu için. Çünkü bu zaten bilinen ve belgelenmiş tarihi manipüle etmektir. Bannerlord için bu mümkün değil çünkü zaten herhangi bir gerçekliğe dayanmıyor.

Sefer haritasında görsel iyileştirme yapıldı, ağaçların altındaki çimenler koyulaştırıldı aslında bu en çok belli olan güzel bir detay sanırım gözünden kaçmış. Onun duşında, npclerin senin yaptığın etkinliklere tepki göstermesi bence bu firmanın beceremeyeceği bir şey, rockstar dışında bir oyunda pek göremedim adam gibi tepki. Ayrıca buradaki npcler robot gibi, canlılık yok insanlarda. Seslerin leş gibi olduğu da doğru, ayrıca partiküller de yanlış çıkıyor handa iki duvarı yumruklasaydın görebilirdin :grin:. Grafiklerin hoşuna gitmesi de beni çok şaşırttı açıkçası, ileride buraya textureların kaliteli veya değilden çok, bozuk olduğunu göstereceğim bir post atacağım.

Grafiklerin hoşuna gitmesi de beni çok şaşırttı açıkçası, ileride buraya textureların kaliteli veya değilden çok, bozuk olduğunu göstereceğim bir post atacağım.
Texturelar gayet güzel gözüküyor en azından yüksek ve üstü ayarlarda. Low'da ise işte o dediğiniz "pastel boya" gibi oluyor -tabi siz onu sefer haritası için demiştiniz- .
Oyunu uzun süre en low'da oynadığım için, -hatta Multiplayer'da hâlâ low'da oynuyorum- texuteların kötülüğüne alışmış da olabilirim :grin: ama yüksekte vs. texture'larda herhangi bir bozukluğa rastlamadım. En yakın zamanda bahsettiğiniz sorunu bekliyorum :smile: .

Texturelar gayet güzel gözüküyor en azından yüksek ve üstü ayarlarda. Low'da ise işte o dediğiniz "pastel boya" gibi oluyor -tabi siz onu sefer haritası için demiştiniz- .
Oyunu uzun süre en low'da oynadığım için, -hatta Multiplayer'da hâlâ low'da oynuyorum- texuteların kötülüğüne alışmış da olabilirim :grin: ama yüksekte vs. texture'larda herhangi bir bozukluğa rastlamadım. En yakın zamanda bahsettiğiniz sorunu bekliyorum :smile: .
Texture konusunda yukarıda ss attığım uzak çizim ve gölge bozuklukları hariç grafiklerden gayet memnunum. Sefer haritası da çok güzel gözüküyor sadece hızlandırınca doğal olarak fps düşüyor. Şuan bu oyun için grafik en son kafama takacağım husus.

Back
Top Bottom