Ömürümden ömür alan köyler

Users who are viewing this thread

Epeyi altında. Ama bütün eksik gördüklerini mod olarak çıkarmış diğer insanlar. Oyun fazlasıyla oynanabilir (Modlarsan).
iyi de insanlar oyun bekliyor. para verdiler, karşılığında birşeyleri görmek istiyorlar. oyuna 10 tane mod yükledik diyelim her modu ortalama 3 kişi yaptı diyelim 30 kişi. 100 tane çalışan varmış tw de 30 kişinin 2 ayda yaptığını ki iş olarakta yapmıyor bu modçular 100 kişi 6-7 aydır yapamıyor mu?

Ben henüz tam anlamıyla Bannerlord'u oynamış değilim ama merak ediyorum, Bannerlord sizin için beklentilerin çok mu altında kaldı?
Grafikler, müzikler, vuruş hissi gibi bazı şeyler oldukça güzel ama içerik yok oyunda eksik özellikler var bu haliyle çıkarsa potansiyelini kullanmamış beklentilerin altında bir oyun olacak modlarla toparlarız eyvallah da oyunun kendisinin de yüzlerce saat oynanabilir içerik sunması gerekiyor.

iyi de insanlar oyun bekliyor. para verdiler, karşılığında birşeyleri görmek istiyorlar. oyuna 10 tane mod yükledik diyelim her modu ortalama 3 kişi yaptı diyelim 30 kişi. 100 tane çalışan varmış tw de 30 kişinin 2 ayda yaptığını ki iş olarakta yapmıyor bu modçular 100 kişi 6-7 aydır yapamıyor mu?
Dostum bence fazla kötümser bakıyorsun. Unutmayın ki oyun 7 aylık. Hala oyunda sıklıkla çökme meydana geliyor. Ve Known Issues'e bakarsanız daha nelerle uğraşacaklarını görebilisiniz. Taleworlds'ün bu hataları giderip bizlerin isteklerine önem vermesi için 100 kişi yetmez, oyunun early access'ten çıkıp tam sürüme geçmesi de 2 yıldan kısa sürmez. Sonuç olarak tabii ki mod yapımcılarına düşüyor bizim arzularımıza cevap vermek.

Her mod ufak tefek değişiklikler yapıyor oyunda. Warband modu gibi değil. 30 tane mod yüklü iken oynuyorum Bannerlordu. Size tavsiyem şimdiye kadar mod yüklemediyseniz BU SİTE'ye girip beğendiğiniz modları birer birer denemek. More Mods başlığı altındaki POPULAR(ALL TIME) seçeneğini seçerseniz güzel modlarla karşılaşırsınız. Neredeyse her gün bu foruma ve nexusmods'a giriyorum değişiklikleri görmek için. Saygılar...

Ne zaman recruit rütbesinden regular'a geçerim? Artık canımı sıkmaya başlıyor.

Dostum bence fazla kötümser bakıyorsun. Unutmayın ki oyun 7 aylık. Hala oyunda sıklıkla çökme meydana geliyor. Ve Known Issues'e bakarsanız daha nelerle uğraşacaklarını görebilisiniz. Taleworlds'ün bu hataları giderip bizlerin isteklerine önem vermesi için 100 kişi yetmez, oyunun early access'ten çıkıp tam sürüme geçmesi de 2 yıldan kısa sürmez. Sonuç olarak tabii ki mod yapımcılarına düşüyor bizim arzularımıza cevap vermek.

Her mod ufak tefek değişiklikler yapıyor oyunda. Warband modu gibi değil. 30 tane mod yüklü iken oynuyorum Bannerlordu. Size tavsiyem şimdiye kadar mod yüklemediyseniz BU SİTE'ye girip beğendiğiniz modları birer birer denemek. More Mods başlığı altındaki POPULAR(ALL TIME) seçeneğini seçerseniz güzel modlarla karşılaşırsınız. Neredeyse her gün bu foruma ve nexusmods'a giriyorum değişiklikleri görmek için. Saygılar...

Buradaki sorun oyunun modsuz halinin gerçekten bomboş olması. Oyunun iyi olması için normal hali ile iyi olması lazım modlu hali ile iyi olması bir şeyi değiştirmez.
Üstelik oyun halen 7 aylık demen bir çok kişiyi triggerlayabilir oyun 2012 den beri geliştiriliyor tabi bir çok kez sıfırlandı felan ve sanırım 2016 dan beri yapılmaya başlandı.

buradaki modların 1.5.2 ile uyumlu olanı çok az. oyuncular için yetersiz ve çok uzun aralıklı, modçular için çok sık güncelleme geliyor. mod ile oyun oynanmaz. her güncelleme sonrası modlar güncellencek diye mi beklicez ?

Aktif olduğun süreye göre rütbe alıyorsun regular için 1 gün forumu açık tutman gerekiyor ama önemli bir şey değil bir katkısı yok sadece görüntü rütbe olayı

Buradaki sorun oyunun modsuz halinin gerçekten bomboş olması. Oyunun iyi olması için normal hali ile iyi olması lazım modlu hali ile iyi olması bir şeyi değiştirmez.
Dostum burada yakınmamız bir şeyleri değiştirmeyecek. Adamların yapamadığını sen yapacaksın. Oyunun temelleri iyi. Sadece eksikleri inanılmaz fazla. Çünkü beklenti aşırı yüksek. Modlarla çözülebiliyor o yüzden diyorum.

Üstelik oyun halen 7 aylık demen bir çok kişiyi triggerlayabilir oyun 2012 den beri geliştiriliyor tabi bir çok kez sıfırlandı felan ve sanırım 2016 dan beri yapılmaya başlandı.
Çıktığından beri geliştirme sürecinden bahsetmiştim.

buradaki modların 1.5.2 ile uyumlu olanı çok az.
Kim söyledi bunu? Yalan çünkü, nerdeyse hepsi 1.5.2 için gayet stabil.

oyuncular için yetersiz ve çok uzun aralıklı, modçular için çok sık güncelleme geliyor. mod ile oyun oynanmaz. her güncelleme sonrası modlar güncellencek diye mi beklicez ?
emin olun güncellemeleri 3 günden uzun sürmüyor. Daha uzun süren modu da biri sahiplenip güncelliyor. Ayrıca iyiliğiniz için konuşuyorum. Oyunu ben yapmadım sonuçta neden savunayım? Ama seviyorsanız modlayıp modlayıp oynarsınız.

Aktif olduğun süreye göre rütbe alıyorsun regular için 1 gün forumu açık tutman gerekiyor ama önemli bir şey değil bir katkısı yok sadece görüntü rütbe olayı
Recruit de biraz üzücü o yüzden merak etmiştim. Regular olsam gıkım çıkmaz. Teşekkür ederim yorum için.

Oyunun içerik olarak mevcut hali Warband'dan zengin değil. Orta çağ temalı oyun yapıyorsun içerisine değişik kültürleri temsilen krallıklar koyuyorsun ama o krallıkların savaşlar dışında birbirleriyle etkileşimi sıfır(0). Potansiyel olarak uçsuz bucaksız olan oyun realitede orta çağ savaş simülatörü gibi duruyor mevcut hali ile. Güzel eklemeler var elbette ama çoğumuzun arzu ettiği derinlik yok. Umarım diplomasi ve idarecilik kısmına oyunu zenginleştirecek eklemeler gelir.
Tek muradım budur Bannerlord.

Back
Top Bottom