TaleWorlds paramı geri ver !

Users who are viewing this thread

Almadan önce izleyebilirdin bu hata 1
TW nin fazla maddi kaynağı yoktu bu da onların oyunu geliştirme süresini uzattı. Bunu anlamaman... hata 2
Oyun dili mevzusu Türk oyuncular tarafından çok eleştirildiği için Türkçe getirildi normalde erken erişimlerde sürekli güncelleme getirildiği için yeni dil getirilmez. Ekstra uğraşmak gerekir çünkü. Adamlar bize anlayış gösterip Türkçe getiriyor ve sen bundan şikayet ediyorsun bu da hata 3.
Neden Çince var dersen, Çin büyük bir pazar Çince gelmesi gayet normal.
Dostum 1.si bu kadar büyük hayal kırıklığı yaşayacağımı bende tahmin edemedim.2.si Warband ve dlc lerinin satış rakamlarına bir göz at maddi kaynaklarının olduğunu görürsün.3.sü oyundaki Türkçe dil desteği değil English to Turkish by Google Translate.4.sü Çinceyle ilgili birşey söylemedim olabilir beni ilgilendirmez.

Oyun geliştirici olmama gerek yok teknoloji okur yazarlığım var paralel işlem nedir, yapay zeka nedir, aynı anda 1000 yapay zekayla uğraşmak nedir biliyorum.Bilmem kaç yıllık işlemcinle bu oyunu 1000 kişilik savaşlarla oynacağını düşündüysen aptal olman lazım.
Hey düzgün konuş! Ben öyle birşey demedim işlemcinin iyi olması gerek.Ben bunun mümkün olmayacağını söylediğin için saçma konuştuğunu söyledim.

Flaming
sen ağlamayı bırakta özelden bana iban numaranı gönder ben sana oyun parasını yollayacam bi daha da seni buralarda ağlarken görmeyim
Cidden kafalar pırıl pırıl :grin::grin: Boş klavye delikanlılığı yapma kardeşim paramı gönderecekmiş ağlamayacakmışım tabi evet kesin gönderirsin :grin:

Hey düzgün konuş! Ben öyle birşey demedim işlemcinin iyi olması gerek.Ben bunun mümkün olmayacağını söylediğin için saçma konuştuğunu söyledim.
Eski işlemciler mümkün değil bende onu söylemiştim. Son çıkan özellikle çok çekirdekli işlemcilerle gayet mümkün 2000 kişilik savaşlar bile mümkün.

Bozuk üslup
@LazyBoss 2 saati geçirdiysen sittin sene iade olmaz o yüzden burada ağlamayı kes de kendi aptallığına yan. 2 saatte test edemeyeceğin ne vardı da iade etmedin? Bu ayrıca şirketin değil Steam'in politikası o yüzden gelip burada bir tek kendini rezil edersin. Kaldı ki 16 saat geçirmişsin. 10 saatlik oyunlar için 400 lira ödüyor insanlar. Bu arkadaşa da böyle ağladı diye para iadesi yapılırsa ben de artık daha TaleWorlds'ü iyi bir şirket olarak tanımam. Çoluk çocuk doldu forum iyice. Almasaydın kardeşim o zaman havayı bir koklasaydın. Söylediğin yayıncılardan izleseydin. Beta'ya bile katılmayın oyununuz çöker diyorum adamlar "aaa yeni şeyler gelmiş lağn nerden yükleyürük bunu göster" falan diyip açıp yüklüyor ondan sonra ağlıyor gelip buraya. Sürüyle mod yüklüyor ondan sonra niye çöktü ki bu falan diyor. İnsanlara laf anlatamazsınız harbiden. Bazı insanların beyni o kadar yani ondan daha iyi çalışmayacak o yüzden laf anlatsanız da beyninin aldığı kadarını anlıyor. Yapacak bir şey yok yaratılışı bu.

Düşünmeden yazılan gereksiz yorumda bu olsa gerek. Madem beynini pek kullanamıyorsun sana yardımcı olayım ve anlaşılır kelimeler kullanayım. İlk olarak benim bilgisayarımı düzenli hem donanımsal hem yazılımsal olarak temizlediğimi bilmiyorsun ve belli ki okumayı da bilmiyorsun bak bakalım ne yazmışım ben piyasadaki birçok oyunda(Witcher 3, GTA V, PUBG, Far Cry Primal, Rainbow) FPS sıkıntısı çekmediğimi belirtmişim. Buna ek olarak tüm sürücülerim her daim güncel. Yani sen beynini anlamaya kapatmışken ben sana ne desem boş yalan söyleyecek halim yok 10 a 10 da drop girdi. Daha birkaç saat önce 1.2.0 sürümünde 220vs106 lık savaşa girdim ve gene oynanmayacak haldeydi.
Yani siz adamı linç ederken sıkıntı yok ben kendi yaşadıklarımı düzgün bir şekilde aktarınca yapımcıların oyunu denememesinden feryat yanınca sıkıntı var öyle mi? Bana iade yapılmayacağının farkındayım zaten böyle bir talebimde yok müsade edin oyuncu olarak yaşadıklarımı aktarayım.

bunun bir de kitabını yaz. alıp okuyalım.
Bannerlord'da yaşadıklarım...

Eski işlemciler mümkün değil bende onu söylemiştim. Son çıkan özellikle çok çekirdekli işlemcilerle gayet mümkün 2000 kişilik savaşlar bile mümkün.
Evet hiç nokta virgül kullanmadığın için yanlış anlamışım xd. Kendi işlemcinden bahsetmişsin ben genelleme yapıyorsun sanmıştım. Gene dediğim gibi yıl 2020 bahsettiğin şekilde bunlar mümkün eski warbandda değildi mesela 1-2 çekirdek kullanabiliyordu.

@LazyBoss 2 saati geçirdiysen sittin sene iade olmaz o yüzden burada ağlamayı kes de kendi aptallığına yan. 2 saatte test edemeyeceğin ne vardı da iade etmedin? Bu ayrıca şirketin değil Steam'in politikası o yüzden gelip burada bir tek kendini rezil edersin. Kaldı ki 16 saat geçirmişsin. 10 saatlik oyunlar için 400 lira ödüyor insanlar. Bu arkadaşa da böyle ağladı diye para iadesi yapılırsa ben de artık daha TaleWorlds'ü iyi bir şirket olarak tanımam. Çoluk çocuk doldu forum iyice. Almasaydın kardeşim o zaman havayı bir koklasaydın. Söylediğin yayıncılardan izleseydin. Beta'ya bile katılmayın oyununuz çöker diyorum adamlar "aaa yeni şeyler gelmiş lağn nerden yükleyürük bunu göster" falan diyip açıp yüklüyor ondan sonra ağlıyor gelip buraya. Sürüyle mod yüklüyor ondan sonra niye çöktü ki bu falan diyor. İnsanlara laf anlatamazsınız harbiden. Bazı insanların beyni o kadar yani ondan daha iyi çalışmayacak o yüzden laf anlatsanız da beyninin aldığı kadarını anlıyor. Yapacak bir şey yok yaratılışı bu.
İlber Ortaylı'nın bahsettiği cahillerden daha tehlikeli olan yarı cahil grubuna güzel bir örneksin.Sana laf anlatmaya çalışmak dipsiz kuyuya taş atmak gibi.

Evet hiç nokta virgül kullanmadığın için yanlış anlamışım xd. Kendi işlemcinden bahsetmişsin ben genelleme yapıyorsun sanmıştım. Gene dediğim gibi yıl 2020 bahsettiğin şekilde bunlar mümkün eski warbandda değildi mesela 1-2 çekirdek kullanabiliyordu.
Haklısın önemli değil hocam. Şimdilik bana 300-400 kişilik savaşlar yetiyor ama yetmeyenleri anlayabilirim, işlemcilerini değiştirmeleri yeterli daha büyük savaşlar için, ekran kartları orta seviye olsa yeter.

Haklısın önemli değil hocam. Şimdilik bana 300-400 kişilik savaşlar yetiyor ama yetmeyenleri anlayabilirim, işlemcilerini değiştirmeleri yeterli daha büyük savaşlar için, ekran kartları orta seviye olsa yeter.
Evet bununla ilgili bir konu bile açmıştım baya görüntülenmişti. Şuan ki oyun motorunun kaç çekirdek kullanabildiğini bilmiyorum. Oyun yeni olduğu için doğru düzgün hardware testi yok ortada.Benim işlemcimde 4 çekirdekli Ryzen 1500X olduğu için daha fazlasını bilemiyorum.

Arkadaşlar adama niye bu kadar yüklendiniz adam size bir şey dememiş ki. Kendi bakış açısıyla kendi düşüncesiyle haklı olduğunu düşündüğü bir konuda şirkete yazmış açık bir şekilde muhattabı siz değilsiniz ki hakaretler filan birbirinize karşı yapmayın gözünüzü seveyim kimse sizden farklı düşünüyor diye hakaret olmamalı.

Öncelikle yorumlarda açtığım konudan dolayı bana saldıracak kişiler olacağını biliyorum fakat saldırmadan önce iyice bir düşünmenizi tavsiye ederim.
Peki ben bu başlığı neden açtım ? Bir anlık sinirlemi açtım yoksa sabrım mı tükendi ?
Arkadaşlar ben bu oyunu satın alalı 18 gün oldu tam 18 gün ilk çıktığı gün satın aldım peki neden çünkü warbandı çok sevdik aradan 11 yıl geçti bannerlord duyurulalı tam 8 yıl geçti ve düşündüm dedimki elde zaten warband gibi güzel bir oyun var 8 yılda üstüne ne koymuşlardır nasıl harika birşey olmuştur sonuçta 2 kişi yapmıyor bu oyunu koca şirket ve ekip var bide üzerine Türk yapımı bir oyun.
Peki sonra ne oldu ? Açtım saveimi girdim oyuna optimizasyon çöp daş gibi pc ile düşük ayarlarda oynuyorum oyun oldu sana warband neyse optimizasyon hallolur erken erişimdir dedim bu sefer başladım crash yemeye işletim sistemim lisanslı windows 10 güncellemeler tam driverlar güncel vs bunada neyse dedim oyun içinde bir sürü özellik çalışmıyor bırakın warbandın üstüne koymayı warbandda olan bir sürü güzel özellik yok Türkçe de oynuyorum Türkçe yok tamamen google translate den ibaret hani üzerinden bi okuyup bakmamışlar bile o derece saçma gülünç çeviriler var neyse dedim abi benim ingilizcem var oyunu aldım ingilizcede oynuyorum oyun saatim 16 saat falanken haritaya bir baktım anaa oyun bitmiş vlandia bütün haritaya tek atmış dünyam yıkıldı resmen bitti yani oyun 16 oyun saatinde warbandda 16 saatte oyun daha yeni renklenmeye başlıyordu. Derken o günden beri single oynamıyorum sürekli güncellemeleri ve forumdaki konuları takip ediyorum arada multi gireyim diyorum multininde kendi şahsına münhasır sorunlarından dolayı onuda doğru düzgün oynayamıyoruz.
Bu arada oyun ilk çıktığında twitch de 100 k + izlenme sayılarında hep ilk 5 teydi Bannerlord. Jahrein Efe Uygaç gibi birçok isimde bu oyunun yayınını yapıyordu sonra ne oldu bütün büyük yayıncılar 4-5 günün sonunda sinir krizleri geçirip Bannerlord yayını yapmayı bıraktılar sonuç ? İzlenme sayısı twicht de 7-8 k larda şuanda. Heleki Jahreini unutamıyorum adam günlerce dişini sıka sıka oynadı en son kalp krizi falan geçirecekti sinirden kapattı gitti.
Peki ben oyunun iadesini neden istiyorum çünkü ben bu oyuna %20 indirimle 120 tl para verdim fakat oynayamıyorum 18 gündür duruyor kütüphanemde resmen 6 ay 1 sene sonra oyun düzeldiğinde oynamak için vermiş oldum parayı zaten koronavirüs var gelir yok 120 tl ile 3-4 tane oyun alır oynardım dedim bannerlord alayım sürekli oynarım demez olaydım lanet olsun oyun saatim 2 saati geçtiği için iade de edemiyorum sonuç olarak 1 sene sonra oynayacağım oyuna 120 tl vermiş oldum başka oyun alamıyorum doğru düzgün parayı bu oyuna verdik.Bide yorumlarda oyun erken erişimdecilere seslenmek istiyorum ben erken erişimin ne olduğunu biliyorum bu bildiğiniz kapalı beta seviyesinde hiçbir erken erişim oyununda oyun bu kadar rezalet olmaz.Zaten bu oyunuda düzeltirse gönüllü modcular düzeltir warbandda da öyle oldu. Buradan TaleWorlds ekibine sesleniyorum paramın iadesini istiyorum.
Oh oyna 18 saat 18 gün sonra da paramı verin! Kusura bakma dostum para iadesi alamazsın ki steam öyle diyor, almadan önce yayıncıları izleseydin keşke üzüldüm...

Arkadaşlar adama niye bu kadar yüklendiniz adam size bir şey dememiş ki. Kendi bakış açısıyla kendi düşüncesiyle haklı olduğunu düşündüğü bir konuda şirkete yazmış açık bir şekilde muhattabı siz değilsiniz ki hakaretler filan birbirinize karşı yapmayın gözünüzü seveyim kimse sizden farklı düşünüyor diye hakaret olmamalı.
Muhattabı eger biz degilsek bunu yazacagı yer bu forum degil TaleWorlds ekibinin mail adresi yada Steam destek bolumu olmalıydı. Forum ortak kullanılan bir yerdir ve buraya yazılan hersey bu forumun tum kullanıcılarını ilgilendirir.

Dostum 1.si bu kadar büyük hayal kırıklığı yaşayacağımı bende tahmin edemedim.2.si Warband ve dlc lerinin satış rakamlarına bir göz at maddi kaynaklarının olduğunu görürsün.3.sü oyundaki Türkçe dil desteği değil English to Turkish by Google Translate.4.sü Çinceyle ilgili birşey söylemedim olabilir beni ilgilendirmez.
Oyun yapımı ve maddiyat hakkında en ufak bilgin YOK!

Öncelikle eğer oyunu steam üzerinden aldıysanız geliştirici ekip size para iadesi yapamaz çünkü paranın bir kısmı valve'a gidiyor sonra böyle bir durumu forum üzerinden anlatmamalısınız steam veya TW'nin destek maili üzerinden ulaşabilirsiniz oyun donuyor,crash veriyor diyen arkadaşlar için de oyuna hiçbir mod,yama kurmayın geliştiricilerin sunduğu son sürüme göre oynayın (tavsiyem betaya da katılmayın çünkü stabil değil)

başlık çok triggerlıyor insanları

İlber Ortaylı'nın bahsettiği cahillerden daha tehlikeli olan yarı cahil grubuna güzel bir örneksin.Sana laf anlatmaya çalışmak dipsiz kuyuya taş atmak gibi.
Bitirip sevmediğin bütün oyunların şirketlerine böyle mail atıyor musun? Merak ettim. Hiç kimse senin mailini görüp de gülücükler atmıyordur şirkette emin ol. Ben atmazdım mesela çok ciddiye alırdım seni. Aa bu adam oyunu komple oynamış ama beğenmemiş iade istiyor ne yapsak o zaman bütün oynayanlara iade mi etsek falan diye düşünürdüm. Ayrıca cahil de karşısındakini cahil sanır zaten cahilliği de oradan gelir diğer türlü sadece bilgisiz biri olur. Böyle etrafına saldırmaya devam edersen zaten bir kaç post sonra ceza yiyeceksin moderatörlerden.

Back
Top Bottom