Bilgisayarim bozuldu şaka gibi

Users who are viewing this thread

abi emin misin bazı yerlerde okuyorum rx 560 ekran kartı eski ekran kartı değil yanmaz diyor biri de diyor ki yanar. aynı şey işlemci için de geçerli. emin misin kendini kapattığından.

Her zaman kapatmaz, benim bilgisayarım kapatıyor ancak amd işlemcileri bazen kapatmıyor benimki intel.

Arkadaşlar Benim Sistemim :
İşlemci : AMD Ryzen 5 2600X 4.2 İşlemci 6/12 Çekirdek
Ram : Corsair 8x2 16 GB DDR4 RAM
Anakart : B450M PRO VDH PLUS
Ekran Kartı : Radeon RX 590 Series 8 GB 256 Bit
Bu sistemle 70 derecelerin üstüne çıkıyor ve kasada 7 tane fan var , bu sistemle oyunda sorunlar yaşıyorum size önerim optimizasyon sorunu çözülene kadar oyunda 1 saat - yarım saatdan fazla durmamanız çünkü sistemi gereksiz bir yorma söz konusu dikkatli olun.

Oyunlar işlemci yakmaz eğer sağlamsa kendilerini koruma sistemi vardır belli ısının üstüne çıkınca kapatırlar kendilerini korumak için. Sök tak yaparken muhtemelen kısa devre yaptırdın anakarta çıplak elle dokunup iyice mahvettin. Yetkili servisine ver.
Aynen büyük ihtimal, baştan açılıyordu onarma falan yapmaya çalışıyordu daha sonra ram ve ekran kartını sök tak yaptım ( bu arada donanımları sökmeye acemi değilim ) ondan sonra şu sesi duydum biiip biip bip sonra açmadı bidaha çalışıyor siyah ekranda kalıyor oyle

Arkadaşlar Benim Sistemim :
İşlemci : AMD Ryzen 5 2600X 4.2 İşlemci 6/12 Çekirdek
Ram : Corsair 8x2 16 GB DDR4 RAM
Anakart : B450M PRO VDH PLUS
Ekran Kartı : Radeon RX 590 Series 8 GB 256 Bit
Bu sistemle 70 derecelerin üstüne çıkıyor ve kasada 7 tane fan var , bu sistemle oyunda sorunlar yaşıyorum size önerim optimizasyon sorunu çözülene kadar oyunda 1 saat - yarım saatdan fazla durmamanız çünkü sistemi gereksiz bir yorma söz konusu dikkatli olun.

3-4 ay oyuna giremeyeceğiz desene

Az önce tekrar denedim ilk baştaki gibi açılmaya ve onarma yapmaya çalışıyor ama onaramiyor kapatıyor kendini, sanırım format atılacak.

abi emin misin bazı yerlerde okuyorum rx 560 ekran kartı eski ekran kartı değil yanmaz diyor biri de diyor ki yanar. aynı şey işlemci için de geçerli. emin misin kendini kapattığından.
Oyun farketmiyor R9 380 ekran kartım csgo oynarken patladı. Arkadaşın anlattığı olayda ise bilgisayarı açıl windows ekranı gelmiş yani ilk başta sistemsel bir hata varmış fakat araştırmadan malzemeleri tak çıkar yapmaya çalışmış ve cihazlarından birini bozmuş yapabileceği tek şey vatandan aldıysa oraya götürüp kontrol ettirmek. Vatan'da bütün parçaları deniyorlar ve en sonunda garantiye gönderiyorlar biraz uzun sürüyor ama yapabilecek bir şey yok ya da bilgisayarcıya götürecek.

Az önce tekrar denedim ilk baştaki gibi açılmaya ve onarma yapmaya çalışıyor ama onaramiyor kapatıyor kendini, sanırım format atılacak.
Şükretmen lazım :grin: İyiki bir parçayı bozmamışsın :smile: Format sıkıntı değil ama bozuk parça bulup onları tekrar almak sıkıntı :smile:

Arkadaşlar benim gtx 1060 monster laptobum var oyunu oynadığımdan beridir klavyenin bazı tuşları basmamaya başladı daha önce hiç böyle birşey olmamıştı. Cidden acilen bu problemleri halletmeleri lazım olan bizim pclere oldu.

Oyun farketmiyor R9 380 ekran kartım csgo oynarken patladı. Arkadaşın anlattığı olayda ise bilgisayarı açıl windows ekranı gelmiş yani ilk başta sistemsel bir hata varmış fakat araştırmadan malzemeleri tak çıkar yapmaya çalışmış ve cihazlarından birini bozmuş yapabileceği tek şey vatandan aldıysa oraya götürüp kontrol ettirmek. Vatan'da bütün parçaları deniyorlar ve en sonunda garantiye gönderiyorlar biraz uzun sürüyor ama yapabilecek bir şey yok ya da bilgisayarcıya götürecek.

Abi ciddi misin ya csgo oynarken niye oluyor ki ? Agir bir oyun degil sonucta.

Arkadaşlar benim gtx 1060 monster laptobum var oyunu oynadığımdan beridir klavyenin bazı tuşları basmamaya başladı daha önce hiç böyle birşey olmamıştı. Cidden acilen bu problemleri halletmeleri lazım olan bizim pclere oldu.
Oyundan dolayı klavye arzası mümkün mü acaba araştır istersen ben pek sanmıyorum dostum.

intel işlemciler 100 derecede bazı yeni amd ler 105 derecede kapatır pcyi. yüksek sürede yüksek sıcaklıktan işlemcinin zarar görmesini engellemek için

Ryzen 5 2600 işlemci 65 derece gördü en fazla. Stok fan ile kullanıyorum.
Sabahtan beri aralıksız açık. Mola verdiğim vakit kapatmıyorum oyunu. Güncelleme için kapattım sadece.
Ekran kartı 81 dereceyi gördü. Amd ekran kartları ekstra ısınıyor ama bu bir gerçek.

MSI Gaming Notebook'um var, oyunu oynarken birden çok kez bilgisayardan bip sesi geldi. Araştırdığıma göre sanırım öten işlemciymiş, daha önce hiç Bannerlord kadar sistemi yoran bir oyun görmemiştim. Artık açmaya korkuyorum, Geforce Now ile sıra bekleyip bir saat oynayıp çıkıyorum sadece ki en son o şekilde oynadığımda o süper seviye bilgisayarın bile kuşatmada kastığını söyleyebilirim.

Elimde i7 4770 işlemcisi ve GTX 970 ekran kartı bulunmakta. İşlemcime Corsair H100i GTX takılı olduğu için işlemcim en fazla 55 dereceyi gördü ve bu bana göre normal. Ekran kartım da en fazla 68 derece oluyor bu da diğer oyunlarda bu seviyelere çıktığı için normal görüyorum. 23 saatim var ve gün içinde 3 saat aralıksız oynamışlığım var. Ayrıca kasamın önünde 2 tane fan ve 2 adet te kasanın altında ve yanında var. Yani her yerden hava sirkülasyonu sağlanıyor ayrıca düzenli olarak temizliyorum.

Back
Top Bottom