Bilgisayarim bozuldu şaka gibi

Users who are viewing this thread

Benimde bilgisayarda teknik sorunlar oluşturdu. Şöyle ki oyunda savaştan çıkarken sanırım tam hatırlamıyorum ama bir ekran geçişinde ekran gitti crash değilde farklı bir error aldım, ekranın ortasında küçük bir şekilde kare alanda ölü pikseller görüldü. Daha sokra Intel UHD Graphics 630 + Nvidia GTX 1650 sürücüleri iptal oldu. Kod 42 hatası aldım. Aygıt sürücüsünden kaldırım tekrar driverları yüklemek ve tekrar güncellemek zorunda kaldım. Yazılımsal sorunlara yine bir nebze eyvallah ama korkmaya başladım kalıcı hasarlar vermesinden. Gerçekten bilgisayarı çok zorluyor.

• İşletim Sistemi: Windows 7 (64-bit)
  • İşlemci: FX X6 6300 Soket AM3+ 3.5GHz 14MB Cache 95W 32nm
  • Bellek: 8GB (2x4GB) Sniper DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit
  • Ekran Kartı: R7 265 DUAL-X GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.2
  • masa üstü
Hocam açıkcası bu sistemle oyunu şu haliyle oynamaya çalışman hataymış ama geçmiş olsun.

İşlemciniz 85 dereceyi geçmediği sürece problem yok dediğim 6.nesil ve sonrası için harddiske dayalı sorun olmuş olabilir seninki dostum

Arkadaşlar, yorumları okuyunca hem güldüm hem de şaşırdım. Gerçekten bir yazılımın donanımı bozabileceğine inanıyor musunuz? Maksimum yazılımsal sorunlara neden olur. Bir de zaten bozuk olan donanıma zarar verir, bunu da şu şekilde açıklayım:

Eğer ısıyı takip eden sensör bozuksa ve ısı ne kadar artarsa artsın ısıyı artmamış gibi görüyorsa tabii ki ısı artığında 85-100 derecelere geldiğinde donanım bozulabilir. Bunun bu oyunla alakası yok. Herhangi bir oyun ya da solidworks gibi yüksek işlem gücü isteyen programlar da soruna sebep olabilir. Eğer bu tarz bir sensör sorununuz yoksa zaten bilgisayar belli bir sıcaklığa ulaşınca kendini korumak maksadıyla tüm gücü kesecektir. Aynı şekilde elektrik dalgalanmalarında da kendini korumak maksadıyla gücü keser. Bu mekanizmanın oyundaki bir sorun sebebiyle veya bilerek bypass edilmesi de mümkün değildir. Bilimsel ve teknik anlamda mümkün değildir.

Şimdi gelelim bazı arkadaşlara. Bir arkadaşımız sorun yaşıyor ve bunun üzerine bazı kişiler henüz geliştirme aşamasında olan ve almanız için sizi zorlamayan bir oyun hakkında cahilce hemen suçlamalara başlıyorlar. "Olacağı buydu...", "...Oyunu almayın...", "...Ben zaten oynamıyorum bilemem..." gibi oynamadığı, bilmediği konuda da atıp tuttuğunu belirterek akıl karıştırıyorlar. Benden size tavsiye teknik konularda bilen kişilerin sözlerini dinleyin. Oyun hakkında da eleştiri yapmayı bilen tarafsız ve bilgili insanları dinleyip karar verin. Bu tarz cahilce ve saldırgan tutum izleyenleri kulak ardı edin geçin.

sistemim şöyle :
Gigabyte b450m Gaming x
R5 1600 12 Thread
Sapphire Nitro Rx 580 4 gb
16 gb 3000 mhz ram

şimdiye kadar sorun yaşamadım, ama eski sistemimle warband oynarken çok format atmıştım oyun yüzünden

Arkadaşlar selamlar ben forumda yeniyim. Para vererek aldığım dört oyundan üçü m&b 3 - 4 gün önce bende bannerlord u aldım kurdum. 8 saat oynamışım toplam. sistemim şöyle:
GTX 1050 (4 GB)
16 GB RAM
İ7 - 8750
(ASUS TUF Gaming FX505GD)

1 kere crash verdi bikraç bug la karşılaştım yüksek ayarlarda (maksimumun bir altı) sıkıntısız oynuyorum savaş büyüklüğünü full yapamıyorum sadece. Burda gördükten sonra işlemci sıkcalığımı kontrol etmek için 1 saat oynayıp sıkcalığı baktım 80 derece civarında dolaşıyor. Pubg lite da da 70 civarında dolaşıyor zaten. Ben çok bir sıkıntıyle kaşılaşmadım

14.04.2020 düzenlemesi : Oyun saatim birkaç saatin üstüne çıkınca 90 derecelere ulaşıyor sıcaklık. Crash v.b sorunlar sıfıra yakın ama aşırı ısınma var.

Last edited:
Back
Top Bottom