Bilgisayarim bozuldu şaka gibi

Users who are viewing this thread

Azazil_10

Sergeant at Arms
Selam arkadaşlar; herkes gibi bende oyun açıklandığı zamandan beri bekliyordum oyunu ozaman bilgisayarım kaldırmaz diye yeni bilgisayar almıştım, bugün oyunda iken bilgisayar bozuldu.
Turnuvada birden ekran da pembe çizgiler çıktı, arkadan sesler gelmeye devam ediyordu ama ekran gitmişti, sonra reset attım birdaha açılmadı bilgisayar, baştan Windows ekranı geliyor normal başlat diyorum siyah ekran da kaliyor, sorun çöz dediğimde yükleme yapıp sorun çözülemedi diyor, ram lari soktum taktım ekran kartını söktüm taktım falan şimdi hiç acilmiyor. Şuan yavrusunu kartal kaçırmış Fatma Girik gibi oturup bizim oğlanla sevimli dostlar izliyorum. ?

Olacağı buydu, buna rağmen fanboylar hala oyunu savunuyorlar oyun bilgisayar bozuyor ve bunu 8 yılda yapıyor. Hala yok şu şehirdeki donu açık gezen adamın hatası düzeltildi yok şu lordun xp'si artırıldı.

hahahahah donu açık gezen adam gerçek mi yoksa abartma mı yaptın :grin:

bak şimdi beni korkuttun bende de takılmak asma felan oluyor yakmasın işlemciyi şimdi :grin:

Selam arkadaşlar; herkes gibi bende oyun açıklandığı zamandan beri bekliyordum oyunu ozaman bilgisayarım kaldırmaz diye yeni bilgisayar almıştım, bugün oyunda iken bilgisayar bozuldu.
Turnuvada birden ekran da pembe çizgiler çıktı, arkadan sesler gelmeye devam ediyordu ama ekran gitmişti, sonra reset attım birdaha açılmadı bilgisayar, baştan Windows ekranı geliyor normal başlat diyorum siyah ekran da kaliyor, sorun çöz dediğimde yükleme yapıp sorun çözülemedi diyor, ram lari soktum taktım ekran kartını söktüm taktım falan şimdi hiç acilmiyor. Şuan yavrusunu kartal kaçırmış Fatma Girik gibi oturup bizim oğlanla sevimli dostlar izliyorum. ?
Sistem neydi hocam merak ettim?

Harbiden şu an bende korktum. laptop kullanıyorum ve aşırı ısınma yapıyor. Ara ara ısınıyor ara ara yavaşlıyor. ısrar edersem yakar mıyım acaba işlemciyi

Bu gibi durumlar için Taleworlds'ün açıklama yapması gerekmez mi ya? Arkadaşlar bakın biz böyle böyle bir oyun yaptık. Bu oyun orta ve düşük sistemlerin işlemcilerini ekran kartlarını yakabilir ona göre alın diye. Minimum sistem gereksinimlerini yazıp çekildiler gibi. Harbiden şu an oyunu açmaya korkuyorum. Çünkü arkadaşın başına gelen bu forumda başka birinin de başına gelmişti.

Bu gibi durumlar için Taleworlds'ün açıklama yapması gerekmez mi ya? Arkadaşlar bakın biz böyle böyle bir oyun yaptık. Bu oyun orta ve düşük sistemlerin işlemcilerini ekran kartlarını yakabilir ona göre alın diye. Minimum sistem gereksinimlerini yazıp çekildiler gibi. Harbiden şu an oyunu açmaya korkuyorum. Çünkü arkadaşın başına gelen bu forumda başka birinin de başına gelmişti.

Sistemim önerilene uymasına karşın bilgisayarım 70 dereceyi geçiyor oynayamıyorum resmen.

Harbiden şu an bende korktum. laptop kullanıyorum ve aşırı ısınma yapıyor. Ara ara ısınıyor ara ara yavaşlıyor. ısrar edersem yakar mıyım acaba işlemciyi
MSI Afterburner veya muadili programlarla oyun içi GPU ve CPU sıcaklık ve performans değerine bakabilirsiniz. Eğer normalden sıcaksa CPU soğutucu macununu yenilemek ve kasayı tozdan arındırmak faydalı olabilir. Yalnızca Bannerlord için değil, uzun vadeli sağlıklı kullanım için faydalı.

Geçmiş olsun. İşlemcide sıkıntı olabilir, Şuan laptop kullanıyorum ve rdr2 ac odyssey gibi triple A oyunları oynadım bu makinayla ama hiçbirinde bu kadar yüksek ısı görmedim fanlar öyle bir çalışıyor ki kulaklık olmasına rağmen rahatsız oluyorum. İşlemci ram %100 ün altına inmiyor oyuna 1 2 ay girmeme kararı aldım şuan

Abi bak bu konu çok ciddi. Öyle oyunu firmayı savunmaya değmez. Millet para harcadı bu oyuna. Artı bu karantina günlerinde insanların bilgisayarları bozulursa ne olacak? Çok büyük sıkıntı. Umarım hızlı bir şekilde bir şeyler yapıyorladır bununla ilgili. Çünkü en başta güvenliktir. Dediğiniz gibi lord'un xp'si yükseltildi, 1'di 2 oldu falan gibi güncellemelerden daha ziyade optimizasyon sağlamalılar. ve bence hemen bir duyuru yapmalılar dikkatli olun diye. 2.kez duyuyorum çünkü bunu.

Bilgisayarımı alalı 1 yılı doldurmadım. Yeni ve sistemi iyi bir bilgisayar. Oynamaya inat edip art arda aldığım çökmelerden sonra bilgisayarımda %60 civarında performans düşmesi yaşadım. Oyunu aldığıma gerçekten pişmanım. Hem çökmelerden dolayı oyunu oynayamıyorum hem de olan bilgisayarıma oldu.

Last edited:
  • İşletim Sistemi: Windows 7 (64-bit)
  • İşlemci: FX X6 6300 Soket AM3+ 3.5GHz 14MB Cache 95W 32nm
  • Bellek: 8GB (2x4GB) Sniper DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit
  • Ekran Kartı: R7 265 DUAL-X GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.2
  • masa üstü
Geçmiş olsun.

Arkadaşlar bunu hakettik biz gittik bazılarımız sırf bu oyun için pc topladık ve de 150 tl verdik yurtdışındaki arkadaşlarımız 300-500 tl verdiler ve taleworlds türkçe forumu okumayı bile bize çok gördü

Dostlar parçasal bir sorun olsaydı windows ekranı bile gelmezdi bilgisayar direkt açılmazdı. Sistemsel bir sorun varmış başta ama sen büyük ihtimal çıkar tak yaparken sistemsel olan sorunu parçasal yapmışsın geçmiş olsun 3-4 defa parçalar bozulduğundan sistem yeniledim uzmanı oldum neredeyse çok kötür bir his biliyorum :sad:

Oyunlar işlemci yakmaz eğer sağlamsa kendilerini koruma sistemi vardır belli ısının üstüne çıkınca kapatırlar kendilerini korumak için. Sök tak yaparken muhtemelen kısa devre yaptırdın anakarta çıplak elle dokunup iyice mahvettin. Yetkili servisine ver.

abi emin misin bazı yerlerde okuyorum rx 560 ekran kartı eski ekran kartı değil yanmaz diyor biri de diyor ki yanar. aynı şey işlemci için de geçerli. emin misin kendini kapattığından.

Back
Top Bottom