Mac OS Catalina'da Mouse Sorunu

Users who are viewing this thread

Peris

Recruit
Merhaba,

Oyuna giriş yapamadan bir sorun yaşıyorum. Cevabı ya da bir fikri olan varsa, çok mutlu olurum. :smile:

Mount & Blade: Warband'i Mac OS Catalina'da Steam üzerinden yükledim. Oyun açıldı ve mouse hareket edebiliyordu fakat daha menüdeyken hiçbir şeye tıklayamadım. Yani tıkladım ama asla algılamadı. Ne oyunu başlatabildim, ne çıkış diyebildim.. derken shift-tab: Steam üzerinden oyunu kapatıp masaüstüne döndüğümde, bir gizlilik ayarını onaylamam gerektiğine dair bildirim aldım. İlgili ekranda 'Keyboard Mirroring' gibi bir ayar çıktı. Onaylayıp oyunu yeniden başlattım. Hiçbir şey değişmemiş. Sonra tam hatırlayamadığım için acaba tam aksi olup da tik işaretli olmayacak mıydı o ayar diyerek, söz konusu ekrana geri dönüp tiki kaldırdım. Yine girdim oyuna ama yine tıklamaları algılamadı. Steam'de sordum, taleworlds.com'dan ulaşmaya çalıştım, bir yerlere mail gönderdim ama oradan da cevap yok. :smile: Oyun hala aynen duruyor. Giriş yapıyorum, hiçbir tıklamamı algılamıyor.

Sizce sorun ne olabilir?

Selam. Şu oyunu Mac OS üzerinden oynayan kaç Türk vardır bilmiyorum, oyun oynayan hemen hemen herkes Windows kullanıyor. Birde bu bölümü takip eden çok az kişi var, bu konuyu görüp sana yardımcı olabilecek birilerini bulabilmen çok zor gibi. Ayrıca Mac OS Catalina yanılmıyorsam yeni bir sürüm, yani daha da zor yardım bulabilmen. Sana tavsiyem İngilizce foruma konu açman, umuyorum ki orada hem Mac OS kullanan daha çok kişi vardır, hemde daha çok kişi takip ediyordur. Bu da olmazsa topluluk destek görevlisi var forumda TaleWorlds'ün çalışanı, ona yazabilirsin konuyu ama nasıl bir geri dönüş alırsın bilemiyorum. Ya da foruma giren developerlardan birisine de yazabilirsin, eskiden PM'lere cevap veriyorlardı ama şimdi Beta ile meşguller, yine nasıl bir geri dönüş alırsın bilemiyorum ama deneyebilirsin. Değişik bir problem, umarım çözebilirsin.

Valla tesekkur ediyorum. Haklisin da sanirim, cunku bence de oldukca ilginc bir sorun. Dedigin gibi yapacagim, sagolasin. :smile:

Back
Top Bottom