Siyasi İdeoloji ve Gündem Tartışma

Cumhurbaşkanı Adayım

• Recep Tayyip Erdoğan

Votes: 0 0.0%
  • Muharrem İnce

Votes: 1 7.1%
  • Kemal Kılıçdaroğlu

Votes: 9 64.3%
  • Sinan Oğan

Votes: 4 28.6%

• Total voters
    14
  • Poll closed .

Users who are viewing this thread

adam haklı, kürtler bikbikbik konuşuyordu muhtemelen, abd ortadan çekildiğinde tankları topları tüfekleri görünce korktular ki anlaşmaya oturdular misler gibi işte :lol:

türkiye için gayet güzel bir anlaşma bence, ortada r yapma gibi bir durum yok istediğimizi aldık gayet. sonuçta suriyeye toprak işgal etmeye değil sınır güvenliğimizi sağlamaya girmiştik.

ABD Başkanı değil de yardımcısıyla görüşüp anlaşılması eleştiriliyor ve bu doğru bir nokta. Ama Trump da normal bir başkan değil haliyle karışıyor işler. 9 Ekim'de Tayyipe yolladığı mektup ABD'de ağır eleştirildi. Amerikan devletinin geleneğini, diplomasiyi mahvedip ABD Başkanı makamını lekelediği için herkes sövüyordu adama. Anlaşma kısmı ne eyvah hemen sattık ne de harika her şeyi kazandık tarzı bir şey.

Ateşkes süresince YPG geri çekilecek ki zaten kierranın da dediği gibi bizim amacımı işgal değil YPG'yi sınırdan uzaklaştıracak 32x440 kilometrelik bir güvenli bölge oluşturmaktı. Ona geçiş için önemli bir adım. Yeni yaptırımlar gelmeyecek ve var olanlar geri çekilecek dedi Mike Pence ayrıca, bu dümdüz çok iyi haber. Ağustos 2018'deki kriz v2.1 yaşamıyoruz yani.

Bütün bu süreçte ordu çok iyi iş çıkarttı ve artık deneyim sahibi olduğumuz anlaşılıyor. Türbe kaçırma operasyonundan Zeytin Dalı, Fırat Kalkanı ve buna doğru gelirsek ordumuz daha önce yakın tarihte pratiği olmayan düzenli ve yarı-düzenli çöl ve şehir savaşını öğrendi. Türbe kaçırırken tank kapağı çarptığı için şehit olan askerlerimiz vardı. Şimdi Barış Pınarı öyle efektif oldu ki ilk günden itibaren dünya 1 hafta boyunca bunu konuştu ve 1 haftada isteklerimizi dinleme noktasına geldiler. Helal olsun valla.

Bence iyi oldu ama hükümetin 5 -10 gün önceki el yükseltiş şekline göre tabi R. Asla ateşkes yok köküne kadar giriyoruz yaptırım hiçbir şey biz bu yola baş koyduk falan takılıyolardı ortamı bu kadar hamasileştirdikten sonra bir zahmet rezil olsunlar. 5 gün önce şimdiki anlaşmayı önerecek birini linç ettirirdi bunlar

Uluslararası arenada yalnız kalmamız, şaka maka herkesin kenetlenip bize karşı bir olması falan çok etkiledi kesinlikle. Öyle ki başkan gelsin yoksa kapıdan içeri almam derken Mike Pence'i alıp el sıkıştı hemen. Bir zahmet bunları da yapsın mantıklı olan buydu zaten. YPG kurtulmak için gidip SAA'ya bağladı kendini onlar da beleşe toprakları birleştiriyoruz diye bayram eder gibi kabul ettiler. Araya Rusya da girdi. Haliyle bizim birileriyle anlaşmamız lazımdı yoksa dünyaya savaş ilan edip boşuna boşuna para, asker ve zaman harcayacaktık.

Yaptırımların geri çekilmesi ve devamının gelmemesi bile benim için bir galibiyet.

kierra said:
adam haklı, kürtler bikbikbik konuşuyordu muhtemelen, abd ortadan çekildiğinde tankları topları tüfekleri görünce korktular ki anlaşmaya oturdular misler gibi işte :lol:

türkiye için gayet güzel bir anlaşma bence, ortada r yapma gibi bir durum yok istediğimizi aldık gayet. sonuçta suriyeye toprak işgal etmeye değil sınır güvenliğimizi sağlamaya girmiştik.
ABD olmasaydı işin içinde o da olacaktı merak etme. Kimse öyle bedavaya gidip sınır ötesi harekat düzenlemez. Zira YPG'nin oluşum sürecinde en büyük katkıyı veren ülkelerden biriyiz.

Calradianın Bilgesi said:
https://twitter.com/tsubasar35/status/1190992013304508416?s=20
Sürpriz sonlu

AKP, MHP ittifakı organik değil. Aynı CHP, HDP, İP ve SP'nin ittifakında olduğu gibi. Bu partilere oy veren kesimlerin her biri sosyolojik olarak birbirinden kesin bir şekilde ayrılıyor. O yüzden tabanda birinden diğerine kayma olsa bile karşılıklı bir sempati pek söz konusu olmaması normal. Şu dönemde oylarını en çok o artıran kesim MHP ve HDP olacak diyorlar. İlerleyen ne zamanlarda neye dönüşeceğini merak ediyorum bu olayların.

https://odatv.com/rahmi-turan-sonunda-acikladi-23111927.html

Bu ne birader? Yani olmayacak bir ihtimal değildi ama adamın şimdiye kadar res çekmesinden sonra gerçekten o çıkarsa abov. :lol:

Biriyle tanışmıştım. Siyaset konuşmak ve tartışmak için. Daha önceden biriyle tanışmış. BTP'nin kurultayında falan yer almış birisiymiş. Siyasetten baya anlıyormuş falan. Uzun uzun anlatmıştı bana onu. Geçenlerde bana Misak-ı Milli hakkında düşüncelerimi sordu. Ben de ''Artık savaşlar sahada ve toprak fethederek yapılmıyor.'' şeklinde bir yanıt verdim. Bana ''Yanılıyorsun. Türkiye şuan gittiği her yere bayrak diyor ve 2 yıl içerisinde inanılmaz yol katedecek.'' dedi. Ben de ona ''Bunu neye dayanarak söylüyorsun?'' diye sorduğumda bana ''O konuştuğum çocuk ABD'de şuan. ABD'ye giden Türk heyetiyle falan görüşmüş o söyledi.'' şeklinde bir cevap verdi. Kafama takıldı. Düşünüyorum düşünüyorum böyle bir şey mümkün olabilir mi diye. Bir mantık yürütemiyorum. Siz değerli forum ahalisine danışmak istedim.

Back
Top Bottom