...

Users who are viewing this thread

JŮĞĞĹ€Ř said:
Büyük, İstanbul depremi.

Tamam; Türk kökenlileri de öldürtelim bitsin. Nasıl bir plan ya?

Benim hayallerimin arasında "Türkistan Federasyonu" diye bir yapı var. Merkez olarak Semerkant'ı seçiyorum ve şehri yaşanılabilir hale getirerek İstanbul'la aşık atabilecek konuma getiriyorum. Ama dediğim gibi hayal. Şimdi İstanbul'un nüfusunu azaltmak yerine artırıp; ancak trafik sorununu kökten çözdürecek bir planla gelsek tamamdır. Oynayabilsem Cities XL'ta ben bu işi çözerim.

Steelo said:
Kuzey kore prensinin bu konu hakkında kesin sonuç veren çözümleri var.

Hep öyle diyorlar zaten. Önce halk internet kullanabilsin

ancalimon said:
İstanbul'da nüfus sorunu yok. Nüfus avantajı var. Sorun çarpık kentleşme.
Haklısın. Mesela bu soğuk kış günlerinde metrobüse biniyoruz ve penguenler misali havayla temas eden yüzeyimizi azaltarak ısı tasarrufu sağlıyoruz. Sonrasında da ise ortalama metrekare birim fiyatı 4.000 lirayı bulan evlerimizde "Her yer inşaat, her yer bina hala neden bu kadar pahalı? Acaba nufüs fazlalığı olduğu için olabilir mi?" diye düşünürken neşeli ayaklar dansı yaparak penguenliğimize kaldığımız yerden devam ediyoruz.

çarpık kentleşme sıkıntılı , ipini koparan ev yapıyor ve boş kafalı müteahhitler mevcut , bunların eğitimisizi var , param var müteeahitlik yapıyorum oh ne ala memleket bu olmaz.

Mabel said:
İstanbul'da yaşama vergisi alınsın.
Çingene, mülteci, gecekondu mahalleleri insanlara zarar verilmeden düzenlensin.
Kürtlere prezervatif bedava olsun.
Bu ileti yüzünden uyarıldım, ırkçılıkmışmışmış.
Madem öyle benden tüm ırklara prezervatif!

İstanbul'un nüfusu sürekli arttıkça dışarıya yatırım yapmak isteyeni bulursun emin ol.

ærth said:
Mabel said:
Mabel said:
Dünyadaki Aptallara Pzervatif Versek Daha Hayırlı Olur !
Genelinin aile planlaması "seviş ve doğur" olan bir ırktan bahsettim ben orada. Ama siz ırkçılık anladınız. Gerçek ırkçılar ortada.

Mabel said:
ærth said:
Mabel said:
Mabel said:
Genelinin aile planlaması "seviş ve doğur" olan bir ırktan bahsettim ben orada. Ama siz ırkçılık anladınız. Gerçek ırkçılar ortada.

Bu olayı yapanları bir "ırk" olarak genellemen bile ırkçılıpa giriyor aslında. Bunun gibi çok sayıda Arap'ta var mesela.

carrier said:
Mabel said:
ærth said:
Mabel said:
Mabel said:

Bu olayı yapanları bir "ırk" olarak genellemen bile ırkçılıpa giriyor aslında. Bunun gibi çok sayıda Arap'ta var mesela.
Ya ben de diyorum ki "Şu, şu, onun yanındaki" demek yerine genel ortak özelliklerini söyledim.

yüzyıllardır nasıl olduysa öyle devam eder ,  6. yüzyılda 450 bini gören bir sehirden bahsediyoruz :grin:

Aynı mültecilik durumu yarın bizim de başımıza gelecek, ozmn sizlerde ülkeden kaçacaksınız ve şunu düşünün Suriye 20 milyon nüfuslu bir ülke idi.Bunlardan sadece 2.5 milyon insan ayrıldı.Geri kalan Suriye de.Eğer aynı şey Türkiye'nin başına gelse ki gelecek.. 80 milyon insanı olan bir ülke de mülteci olarak yurt dışına çıkmak istediğinizde, suriyeliler de yine merhametlilerdi(bot batırma, çelme takma) 80 milyonluk bir ülke için sizi kurşuna dizerler.Bunu sanki iyi birşeymiş gibi anlatmak doğru birşey değil.Yani elbette izin vereceğiz girmeleri için biz avrupanın ve batının zalim milletlerinden değiliz sonuçta.Başından Suriyenin iç siyasetine karışmadan, barışı sağlamak gerekirdi Suriye de.

Nüfusun azaltılması içinse devletin fabrikalar, tesisler, tarım tesisleri.En önemlisi tarımcılık ve enerji kaynakları konusunda gelişmesi gerekiyor.Sonrasında da teşviklerle istanbulda ki halka memleketlerine dönmesi için yol göstermesi istanbul da ki nüfusun azalmasın da büyük bir rol oynar.Ne zaman madenlerimizi %100 bağımsız şekilde kullanmaya başlarız.Bor-Petrol-Doğalgaz-Civa-Travertenler gibi kaynaklarımızı yerli işçiler çalıştırarak, devlet tarafından adil birşekilde işletilirse bence istanbula göçü önlemekte ki ilk adımı atmış oluruz.Yerli otomotil ve yerli silah ve savunma için kurulacak fabrikalarında istanbul dışında kurulması gerekir istihdam sağlaması için.Kısacası üretim üretim üretim.Herkes kendi şehrinde işini kurmaya başlar böylelikle.Hangi alanda olursa olsun.

Steelo said:
Ne zaman madenlerimizi %100 bağımsız şekilde kullanmaya başlarız.Bor-Petrol-Doğalgaz-Civa-Travertenler gibi kaynaklarımızı yerli işçiler çalıştırarak, devlet tarafından adil birşekilde işletilirse bence istanbula göçü önlemekte ki ilk adımı atmış oluruz.
Türkiye'nin kendi madenlerini bağımsız olarak kullanabilmesi için ya güçlü ve sözü geçer bir ülke olması gerek ya da aynı sıfatları taşıyan bir kankaya sahip olması gerek.

Aynı sıfatları taşıyorsa kankası olamayacağına göre?  :iamamoron:

Aynı sıfatları taşıyan ülkenin en fazla betası olur. Amerika gibi işte.

carrier said:
Aynı sıfatları taşıyorsa kankası olamayacağına göre?  :iamamoron:
Niye la ? Avrupalı, sömürgeci, güçlü. BFF Fransa ve İngiltere.

Back
Top Bottom