Muhteşem Yüzyıl: Kösem

Users who are viewing this thread

Sırf 3-5 kişi daha fazla izleyecek diye tarihsel olayları arka planda bırakıp eski çağ fantezili aşk dizisine çevirmesinler de ne yaparlarsa yapsınlar.

SilentDurdt said:
Sırf 3-5 kişi daha fazla izleyecek diye tarihsel olayları arka planda bırakıp eski çağ fantezili aşk dizisine çevirmesinler de ne yaparlarsa yapsınlar.
Ben pek bir şey beklemiyorum. Yine Kanuni 7/24 sarayda oturacak Şerbet içecek  :lol:

İlkinden ne farkı olacak? Yine bi bölüm iki saat olacaksa vakit kaybı.

-Skywalker- said:
Artık tecrübeliler, malum sahnelerde ölçüyü kaçırmayacaklarını düşünüyorum. Yine de Kösem Sultan devri buram buram entrika kokuyor.

Ayrıca Muhteşem Yüzyıl'ın bile ilk sezonu ile son sezonu arasında uçurum var. Son sezon adam etmişlerdi diziyi, Erdoğan'ın eleştirisi fayda sağlamıştı bi nebze. Grafikler, müzik ve dekor konusunda sıkıntı olmayacaktır diye düşünüyorum, oyuncuları da az-çok biliyoruz ama dediğim gibi malum sahnelerde İnşallah ölçüyü kaçırmazlar. Onun dışında Kösem devri savaş ve diplomasi olarak da hareketli bi dönem. Savaş sahnelerini az tutmazlar İnşallah.
Ne kadar tecrübeli de olsalar, sonuçta Türk dizisi. Sırf reyting için her şeyin ölçüsünü kaçırabilirler. İzleyen kitlenin yarısından fazlası zaten dizinin tarihsel yönünü düşünmeyecek.

Videodaki savaş sahnelerine bakarsak pek bir şey beklememek lazım yine lüzumsuz entrikalardan ileri gitmeyecektir.

Muhteşem yüzyılda Kanuni'nin öldüğü sahneyi izlemiştim ondan önce bi konuşma falan yapıyordu, o sahne güzeldi bi tek aklımda kalan sahne zaten

Evet buydu :smile: Bu arada sonu daha güzeldi bunun düşme sahnesi falan. Bi de dizide son sezonda küçük bi hata, uzun boylu olanın hasodabaşı değil sokollu olması gerekti :smile:

Back
Top Bottom