Muhteşem Cazibe Serserilik ve İlişki Kasma Taktiği

Users who are viewing this thread

Selamun aleyküm beyler bayanlar. Dün kendi denemelerimle öğrendiğim bir şeyi sizinle paylaşmak istiyorum. Biliyorsunuz ki oyunda zindandan lord kaçırabiliyoruz. Düşmanımız olan şehir ve kalelere gizlice girerek
(tabi bu gizlice girme ilk başta pek doğru bir seçenek değil çünkü serserilik puanımız az olduğu için şehre sızma yüzdemiz bayağı düşük oluyor bu yüzden büyük ihtimal yakalanırsınız)
ya da normal düşmanımız olmayan şehir ve kalelere normal bir şekilde girip çıkan menüden zindana git seçeneğini seçip oradan da çıkan tutsak kaçırma seçeneği ile 1000 2000 dinar vererek kaledeki veya şehirdeki tutsak lordu kaçırmaya başlayabiliyoruz. Hangi kalede veya şehirde tutsak lord bulabilirim diyorsanız tek yolu ansiklopediden savaşta olan krallıkları bulup hangi krallıktan lord kurtarmak istiyorsanız karşı krallığın kale ve şehirlerine tek tek bakmanız lazım genelde tutsak lord oluyor.

Şimdi benim dün akşam öğrendiğim olaya geçeyim Klan Seviyeniz 3 olmadan içerisinde tutsak lord olan bir kalenin zindanına giriş yapamıyorsunuz
(eğer kalenin içinde tutsak lord yoksa o kalenin zindanına girebilirsiniz bu dediğim şey sadece içinde tutsak lord olan kaleler için geçerli)
Eğer klan seviyeniz 3'ten düşükse şöyle bir şey söylüyor size:

Bir lordu kurtardığınızda yaklaşık o klanla +22 civarı ilişki kazanıyorsunuz (Düzenleme: Bu sayı farklılık gösterebiliyor bazen 30 ilişki falan da gelebiliyor yeni farkettim) ki bu çok iyi bir sayı. Ayrıca çok fena serserilik ve cazibe becerisi geliyor size şöyle göstereyim. Bu benim ilk lord kaçırma eylemim cazibe odak puanım sonlarda serserilikte ise 2 odak puanım var gelen beceri bunlar:

Gördüğünüz gibi çok artıyor beceri puanı. Benim söyleyeceklerim bunlar bu sayede ilk başta bir krallığa katılmadan isterseniz paralı asker olabilirsiniz ilişki de eksi vermiyor nam kasarak klan seviyenizi 3 yapın sonrada istediğiniz kadar lord kurtarın ilişki,cazibe,serserilik kasın :smile:

Last edited:
Sırf bu yüzden yapmıyorum zaten beyim bu güzel olayı.Çünkü düşman olduğum şehre ne zaman girmeye çalışsam bruh oluyorum.Warband'da olduğu gibi olmalı kesinlikle menüden zindana atılmakta ne bilim..

Sırf bu yüzden yapmıyorum zaten beyim bu güzel olayı.Çünkü düşman olduğum şehre ne zaman girmeye çalışsam bruh oluyorum.Warband'da olduğu gibi olmalı kesinlikle menüden zindana atılmakta ne bilim..
Ne demek istediğini tam anlamadım ama eğer doğru anlamışsam zaten oyunun başında yapman gerekiyor bunu yani düşmanın olmayacak istediğin kaleye şehre girebilirsin.

Güzel taktik, teşekkürler. Krallıklarla sürekli savaşta olan küçük klan liderleri de genelde tutsak oluyor. Hem onlarla dostluğumu hem de yeteneklerimi hızlıca epey geliştirdi. :smile:

Back
Top Bottom