House of Cards

Users who are viewing this thread

House_of_Cards_title_card.png

Siyasi arenada çevrilen entrikalar ve iktidar savaşları, ilgiyle izlenecek bir drama yaratmak için her zaman popüler malzemelerin başında gelir. 90’lı yıllarda, politikacı yazar Michael Dobbs tarafından yazılan aynı adlı kitaptan esinlenen ve BBC’ye mini dizi olarak uyarlanan “House of Cards”, şimdi Amerikalı yapımcılar tarafından bir kez daha, üstelik muhteşem bir kadro eşliğinde televizyona aktarılıyor. Son yıllarda “The Curious Case of Benjamin Button” ve “Social Network” filmleriyle ses getiren David Fincher tarafından yapımcılığı ve yönetmenliği üstlenen dizinin başrollerinde, Fincher’ın filmlerinde de rol alan iki ünlü yıldız yer alıyor. “Seven” filminde birlikte çalıştığı Kevin Spacey ve “The Girl with the Dragon Tattoo” filminde rol alan Robin Wright. Böylece, bu sayfalarda sık sık dile getirdiğimiz, televizyon dizilerinin gün geçtikçe daha çok yıldız kapanı haline geldiği gerçeği bir kez daha karşımıza çıkıyor. Nitekim ne Kevin Spacey 1988 yapımı “Wiseguy” dizisinin ardından başka bir diziyle karşımıza çıktı bugüne kadar, ne de Robin Wright şöhretini borçlu olduğu, 80’li yılların popüler dizilerinden “Santa Barbara”nın ardından bir dizi kadrosunda yer aldı. David Fincher’ın yönetmenliğini üstlendiği dizinin ilk iki bölümü için hiçbir masraftan kaçınılmamış olunmalı ki, bölümlerin toplam maliyetinin 100 milyon doları geçtiği rivayet ediliyor.

ZİRVEYE GİDEN YOL
Kuvvetli kadrosu ve yüksek bütçeli prodüksiyonu ile karşımıza çıkan “House of Cards” Washington’da hırslı bir politikacının zirveye tırmanışını anlatıyor. Kevin Spacey tarafından canlandırılan Francis Underwood yıllarını Beyaz Saray koridorlarında geçirdikten sonra, artık başkanlık seçimlerine adaylığını koyması gerektiğini düşünüyor. Ne de olsa bunca zaman o koridorlarda gördüğü tüm üst düzey bürokratlar ile ilgili her türlü bilgiye sahip. Kimi hangi dosyayla tehdit edeceğini biliyor. Bu gözü kara politikacının Robin Wright tarafından canlandırılan eşi Claire’in de ondan aşağı kalır yanı yok. Francis Underwood’un başkanlık koltuğuna ilerlemek için adeta iskambil kağıtlarından bir ev gibi itinayla inşa ettiği stratejisini ilgiyle takip edeceksiniz.

Alıntıdır.

Kendi yorumum : Entrika ve politika seviyorsanız kesinlikle izlemeniz gereken bir dizi, ilk bölümleri biraz sıkıcı gelebilir ama sonradan çok eğlenceli ve karmaşık bir hal alıyor.

hort mort

bu dizi izlediğim en iyi dizilerden birisidir konuyu açan kayra'nın uzun zaman önce önermesiyle başlamıştım mutlaka izlenmesi gerek bence

konuyu hortlatma sebebim yeni sezonun mayıs ayında çıkacağını açıklamışlar ve claire i oynayan ablacığımız bu sezon ana karakterlerden birinin ölebileceğini belirtmiş hepimiz umuyoruz ki doug'a bir şey olmasın saygılar

şu konuyu görün de gidin izleyin Netflix'in başyapıtlarından bir dizi gerçek hayatta kime sorsam duymadım izlemedim diyor popülerliği nedense çok az bunu gören kişi "pfff siyaset dizisi bu yaaa kan yok aksiyon yok beni sarmaz bu" diyip bırakıyor herhalde ama biraz izleseniz pişman olmayacaksınız

AMAN YARABBİ GELİYOR GÖNLÜMÜN EFENDİSİ

bu sezon bugüne kadar senaryoyu ayarlayan adam yokmuş, o yüzden biraz saçmalayabilirler diye korkuyorum açıkçası :sad:

5. Sezonunu yedinci bölüme kadar izledim henüz ancak o aradığım tadı, eski sezonların etkisini hala bulabildiğimi söyleyemeyeceğim. Belkide bu sezona hakim sürünceme hali, belki de eski sezonlarda gördüğümüz etkileyici dokunuşların eksikliği veya belki de sezonu henüz bitirmemiş olmamdan dolayı böyle olabilir ancak bu sezon şu anlık bende kısmen bir hayal kırıklığı oldu.

aynı şekilde ben de hissettim onu bu sezonda. yine her türlü izlenilir, her türlü güzel, ama bu sezon biraz kötü gibiydi. senarist değişikliği oldu bu sezonda, onun farkını hissettik bence.

Dizide seks güç göstergesi olarak kullanılıyor daha çok. Meechum sahnesi gibi. Güce yakın olanlar genelde bunu güce sahip olmakla karıştırır diye bir söz var. Claire burada onun gücünün bir temsili o yazar herif kendince melodrama duygusallık yapıyor ama Claire buna yeri gelince gösterdi ne olduğunu, kimin olduğunu.

6.cı sezon çıkacak mı?

hacı claire gider ayak buralar benim mekan dediği an,
frank için üzüldüm. Sen o kadar çalış anayasaya karşı gel başkan ol, sonra foyani ortaya çıkarsınlar...

son sezonu başarısız bulsam da çok severek takip ettiğim bir diziydi, yukarıda dediğim gibi kevin spacey e yol vererek çok büyük hata ettiler, mis gibi diziyi gömdüler yere.

Kevin Spacey cinsel taciz de mi bulunmuş? Kanıtlı mı ?
https://twitter.com/kevinspacey

Evet. Twitterina girince her şey anlaşılıyor  :eek:
Kevin Spacey biseksuel çıkıyor  :shock:

kevin spacey biseksüel değil, düpedüz gay. cinsel taciz olayı da salağın birinin çıkıp "bundan 30 yıl önce bir partide kevin spacey bana dayadı" temalı bir iddadan öte değil. kevin spacey 30 yıl öncesini hatırlamayadığını, öyle bir şey yaptıysa özür dilediğini yazmış. madem o kadar önemliydi söylemek için 30 yıl niye bekledin a be adam ?

ayrıca şunu da anlamıyorum, diziyi izlerken yürü be frank reyiz yürü be underwood falan diyorlar, ancak zaten dizide de adam gay. gerek lise dönemindeki arkadaşı, gerek güvenlik görevlisi ile olan etkileşimleri falan zaten frank underwood'un bu yönüne göz kırpıyor. adamın gerçek hayatta gay olduğunu öğrenince birden adamdan iğrenen bir tayfa daha çıktı diğer platformlarda, onlar da ayrı bir olay.

Back
Top Bottom