[Ders]Kodlama,Modelleme,Kaplama & Warband'a İtem Ekleme[Linkler Güncellendi 2020!]

Users who are viewing this thread

Hmm, konu seyrini değiştirmiş.Bir anlıkta olsa farklı bir konuya girdiğimi zannettim...

Black Champion said:
Güzel anlatmışsın. Emeğine sağlık

Sağol, ilgin için de ben teşekkür ederim.

NormyWest said:
merhaba.biz bir moda kucuk bir eklenti yapmak istiyoruz fakat sadece denemek için. western modundan silahları alıp  zombie moduna koyacagız fakat bunu yapıp bir server kurmayacagız kendimiz test edecegiz olmuşmu diye. bunu burda anlattıgınız gibimi yapacagız ? neler gerekli ?

Sanırım eklemişsin, bir sorun olursa yine burdan sorabilirsin.
girebi said:
@Ambrosia, onlar kafasına eseni yapmayı da iyi bilir, senden öğrenecek değil :wink:

seppuka'nın derslerine bayıldım, abdulsamed'e de bol miktarda teşekkürlerimi iletiyorum.

HyperCharge said:
Seppukaya çok çok teşekkürler.

seppuka yok, her iki teşekkürü de ben kedi üstüme alınıyım. :smile:

abdulsamed said:
Hmm, konu seyrini değiştirmiş.Bir anlıkta olsa farklı bir konuya girdiğimi zannettim...

Black Champion said:

NormyWest said:
merhaba.biz bir moda kucuk bir eklenti yapmak istiyoruz fakat sadece denemek için. western modundan silahları alıp  zombie moduna koyacagız fakat bunu yapıp bir server kurmayacagız kendimiz test edecegiz olmuşmu diye. bunu burda anlattıgınız gibimi yapacagız ? neler gerekli ?

girebi said:
@Ambrosia, onlar kafasına eseni yapmayı da iyi bilir, senden öğrenecek değil :wink:

seppuka'nın derslerine bayıldım, abdulsamed'e de bol miktarda teşekkürlerimi iletiyorum.

HyperCharge said:

melesef eklemedim yani ekleyemedigim için yapmayıda bıraktım once ben soyle bir şey yaptım o olmayınca pwden devam etmek istedim olay şu;

western modundaki evleri scene propsları Wild Winde Aktaracaktım. Scene Props Resourcesini Wild Winde Attım Resourceyi Okuması İçin Module ini dosyasına yazdım (wild winddeki) sonra scene props dosyasını açtım her ikisinide westernin scene proplarını wild winde aktardım. edit moduyla oyuna girdim ama westernden iz yok. buna cevap gelirse pwdeki sıkıntımıda anlatacagım

NormyWest said:
abdulsamed said:

Black Champion said:

NormyWest said:

girebi said:

HyperCharge said:

melesef eklemedim yani ekleyemedigim için yapmayıda bıraktım once ben soyle bir şey yaptım o olmayınca pwden devam etmek istedim olay şu;

western modundaki evleri scene propsları Wild Winde Aktaracaktım. Scene Props Resourcesini Wild Winde Attım Resourceyi Okuması İçin Module ini dosyasına yazdım (wild winddeki) sonra scene props dosyasını açtım her ikisinide westernin scene proplarını wild winde aktardım. edit moduyla oyuna girdim ama westernden iz yok. buna cevap gelirse pwdeki sıkıntımıda anlatacagım

Hepsini toplu şelikde  atman işi karışık hale sokabilir(şuanlık için), sen sadece almak istediğin itemin Obj(obj yi brf ye dönüştür.) ve Tex'ini al ve bundan sonraki izleyeceğin adım:
Bunları gerekli yerlere at
Module.ini ye gerekli kodu gir.
scene_props dosyasına şu şekilde ve en alt satıra

"spr_X 0 0 X bo_X 0"

X = İtemin mesh adı.

kodu gir ve en üstteki sayıyı ne kadar item eklersen o kadar artırman gerek bunuda unutma ve daha sonra iş edit modunda."scene_props" dan itemin adını bul ve ekle.

Eğer ekleyemedi isen atacağın itemin tex ve brf dosyasını upload et, ekleyim. Sadece gerekli yerlere atma işi sana kalacak.

Okadar Çok Şey Yok.ben sadece scene props brfsini aldım.dediklerini aynen uyguladım.neden boyle birsey yapıyorsun delimisin deme lutfen çunku pw modu vahşi batı doneminde geçmesi sence fenamı olurdu ? scene propsta vahşi batıda olan duvarlar evler barlar falan var.. birde pw ozellikleri ekleyebilirsem müthiş olacak.yeni bir çağ başlar falan :smile: başarırsam yetkili kişilere bunu anlatıp birlikte çalışmalarını önerecegim.

NormyWest said:
Okadar Çok Şey Yok.ben sadece scene props brfsini aldım.dediklerini aynen uyguladım.neden boyle birsey yapıyorsun delimisin deme lutfen çunku pw modu vahşi batı doneminde geçmesi sence fenamı olurdu ? scene propsta vahşi batıda olan duvarlar evler barlar falan var.. birde pw ozellikleri ekleyebilirsem müthiş olacak.yeni bir çağ başlar falan :smile: başarırsam yetkili kişilere bunu anlatıp birlikte çalışmalarını önerecegim.
Moda girin beyler

Dostum Bugun Düzenli Bir Çalışmadan Sonra İtemleri Propsları Scriptleri Aklına Ne Gelirse Ekledim Fakat Yaparken Pwden Alıp Westerne Attım.Az bir hata verdi Çözdum ama Wild westten pwye atsam daha uygun olur bence.Dun Geceki Yardımın ve Yaptıgın Herşey İçin Kat KAt Teşekkur ediyorum

-Adam Üşenmedi Bana Gecenin Bir Vaktı Teamwieverdan yardımcı oldu.

NormyWest said:

Eğer gerekli modun yapımcılarından vb. propslar için izin aldıysan sana pw özelliklerini ekleyebilmede yardımcı olurum.

Herşeyi Yaptım Sorunsuz Çalısıyor.Yinede Sağol Ama Abdul Samed'e Bir silahın Sesinin Nasıl Eklenecegini Sormayı Unuttum.

bir sorun var item ekleyince çıkıyor bir bakarsanız :smile:

rtw3v.png

Bu arada Teamwieverdeydik kendi kendime konuşmuyorum  :mrgreen: :mrgreen:

Eleştirmek istemem ama kendimi tutamadım
NormyWest said:
Herşeyi Yaptım Sorunsuz Çalısıyor.Yinede Sağol Ama Abdul Samet'e Bir silahın Sesinin Nasıl Eklenecegini Sormayı Unuttum.
Abdul Samed olmalı.
NormyWest said:
TeamViewer olmalı.
Bu arada beni moda alabilir misin? :smile:

erennuman_mb said:
Eleştirmek istemem ama kendimi tutamadım
[ quote author=NormyWest link=topic=156401.msg6762154#msg6762154 date=1377219696]
Herşeyi Yaptım Sorunsuz Çalısıyor.Yinede Sağol Ama Abdul Samet'e Bir silahın Sesinin Nasıl Eklenecegini Sormayı Unuttum.
Abdul Samed olmalı.
NormyWest said:
TeamViewer olmalı.
Bu arada beni moda alabilir misin? :smile:
[/quote]Hahaha,güldürdün :smile: cidden iyi göz varmış.Heyecan ve telaş karışınca boyle oluyor napalım sende kusurumuza bakmayıver :smile: seni moda alırım bana özel mesaj yoluyla yapabilecegin şeyleri yardımcı olacagın konuları yazarsan memnun olurum.

(Sürekli güncellenip, soru cevap şekilde ilerleyen ve son cevap sizden  sadece 10 gün önce atılan bir konuya mesaj atmak  hortlatma sayılmaz burda bir kere anlaşalım. :smile: Konunun açıldığı tarihe değilde en son düzelleme tarihine de bakarsanız 05 Eylülde bir düzeltme/konuya birşey eklendiğini farkedebilirsiniz.Tabi bunu atarlanma olarak algılamayın o şekilde değilde sadece bilmeniz gereken küçük şey olarak algılarsak...)

Sorunuzu tam anlamadım, biraz daha açıklayıcı olursanız.Gerekirse resim koyabilirsin...

Teşekkürler bilgilendirdiğiniz için  :smile:

Soruma gelirsek şu sağda bir  kutu varya küpleri filan kilitliyoruz öyle bir şeydi daha önce kullanmıştım beceremeyince bıraktım şimdi derslere bakmadan güzel bir kılıç yaptım tabi benim açımdan güzel  :razz:

Gerekli programlar kısmına Python'un 2.6.5 sürümünü de eklesen iyi olur. Onsuz MS compile edemez insanlar.

Ayrıca, Wings 3D'in iki tane Render plugini ile GIMP'i de ekleyebilirsin.

abulcüm kodlama derslerime şunu ekiversne
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,237522.0.html
module system kurlumu ve tuple okumakfalan filan var şurdaa :grin: bide gerkeli programlardan belki burdan işine yarar bişiler çıkar http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,237522.0.html

Back
Top Bottom