Kalradya Hakimiyeti

Users who are viewing this thread

Cynax

Recruit
Bilgi-->İlk bölümde 3.kişi ağzıyla yazdım.Geri kalan bölümlerde 1.kişi ağzından anlatıcam.

Bölüm 1-Beklenmedik Saldırı

1235 Praven

Atlılar hızlıca Praven'in kapısına dayandılar.Muhafızlar ne olduğunu
anlayamadan okçular tarafından vuruldular.Kont Ryder sesleri duyunca kılıcını kuşanıp bir hışımla dışarı fırladı.
Karşısına iki asker çıktı
-Asker ne oluyo? Nedir bu hareketlilik ?
Askerlerden cevap gelmeyince bir iş olduğunu anladı.Askerler birbirine baktıktan sonra kılıçlarını çekip Ryder'a doğru hamle yaptılar.Ryder birinin vurduğu kılıcı kılıcının tersiyle savurduktan sonra boğazını kesti.Diğerinin boğazından yakaladığı gibi duvara vurdu.
-Senin haddine midir bana kılıç çekmek it.
+Öleceksin Ryder öleceksin
-Öyle mi
Kont Ryder hızlı bir hamleyle onu da öldürdü.Bunun Harlaus'un oyunu olabileceğini düşündü ve Leydi Isolla'nın başına bir şey gelmemesi için kaleye koştu.

Salona girdiğinde Leydi Isolla'nın elleri bağlanmış yerde kıvranıyordu.Tahtta ise Harlaus oturuyordu.
-Leydi Isolla iyi misiniz?
+Ryder kaç kurtar kendini.
-Sizi almadan hiçbir yere gidemem
Harlaus ayağa kalktı.
+Kesin sesinizi!Teslim olmak için bir şansın var Ryder
Kont Ryder yere tükürdü.Bunu gören Harlaus bir kahkaha atti
+Saldırın , dedi
O sırada kapı açıldı ve askerler Ryder'ın karısı ve oğlunu içeriye getirdiler..Ryder afallamıştı.
Asker bağırdı.
-At kılıcını!
Başka şansı kalmayan Ryder attı.Askerler ellerini bağladı.O sırada Harlaus tarafından acımasız emir verildi.
-Çocuğu dışarı çıkarın.Kadının boğazına kesin.
Ryder deliye dönmüştü.Haykırışları praven sokaklarında yankılanıyordu
-Marcus! İntikamımızı al yiğidim, Harlaus senin için gelecek intikam için gelecek. Kork Harlaus kork !
Oracıkta Ryder'ında boğazı kesildi.Leydi Isolla bitkindi.Harlaus balkona çıktı ve bağırmaya başladı.
-Svadya artık benim , Kalradya artık benim.Biat etmeyen herkes artık ölüdür!

1257 Rivacheg

Nordlarla savaş başlamıştı.Kral Yaroglek Ragnar'dan çekiniyordu.Ama olanlara biraz daha kayıtsız kalırsa otoritesi sarsılacaktı.Vaegir'in her yerinde savaş çanları çalıyordu.
  Olanlardan bir haber olan 3 arkadaş avdaydılar.
-Sağında Borcha
+Sen bu yetenekle duran hedefi vuramazsın,dedi Bahestur.
Marcus bir kahkaha attı.Biraz daha ilerleyince Ruvar köyü yakınlarında bir hareketlilik gözüküyordu.Marcus ne olduğunu anlamaya çalışıyordu ki bir ok saplandı yanındaki ağaca.Arkasından da Nord piyade birliği geliyordu.
-Bu da ne ? Devriye birliğinin bizimle işi ne Marcus
+Bilmiyorum Bahestur, saklanmalıyız bizi hemen saklanabileceğimiz bir yere götür Borcha.
Hızlıca ormanda kaçmaya başladılar ve bir mağaraya geldiler
-Burası güvenli , dedi Borcha.
+Atlar çok uzak kendimizi kapana kıstırdık
Marcus sessizdi
-Siz dördünüz mağaraları kontrol edin biz devam ediyoruz , diye bağırdı devriye komutanı
+Geliyorlar napıcaz ?
+Hadi Marcus bir şey söyle.
Kapıdan gölgeleri gözüküyordu...

Back
Top Bottom