Yeni teknoloji 4k HD

Users who are viewing this thread

Daha yeni hd ye alismistik ki.......yine icat çikardilar neyse anlatiyorum::::::::::::::::::::::::::::::::::

Bu sefer yine teknoloji devi japonlar hd den 4kat daha gelismis goruntu kalitesi sunan televizyonlar yapti markanin adi:Sony
Aslinda diger markalari da gordum ama oncusu sony. Fiyatiysa (kalp rahatsizligi olanlar bakmasin ) 25.000 liradan basliyor

Hocam 4k ne ya 8k tv'ler var.

http://shiftdelete.net/panasonicten-8k-cozunurluklu-plazma-tv-39558.html

http://www.donanimhaber.com/televizyonlar/haberleri/iTU-NHKnin-8K-ultra-yuksek-cozunurluklu-televizyon-standardini-onayladi.htm

Bak işte 8 k olduğunu bilmiyordum (Sanırım çok bilgisayar oynuyorum :neutral:) Ama sağol
Yalnız Alıntı ::::::::::::::::::
Bugün başlayan IFA 2012'de tanıtılan bu yeni Plazma TV, 145 inç'lik bir boyuta sahip ve tam 8K çözünürlükte görüntüleri destekliyor.
Japonya'dan NHK adlı firma ile ortaklaşa olarak hazırlanan bu dev Plazma TV, Japonya'da 2020 yılında hayata geçirilmesi planlanan Super Hi Vision TV projesinin konsept ürünü olarak hazırlanmış.
Televizyonun dibine kadar girdiğinizde bile net görüntü verebildiğini ve günümüzün en kaliteli Full HD TV'lerinden 16 kat daha kaliteli görüntü imkanı tanıdığını da hatırlatalım ve haberimizi noktalayalım.
Abi 2020 nedir o zaman holagram çıkar

SuperNaturaL29 said:
Bak işte 8 k olduğunu bilmiyordum (Sanırım çok bilgisayar oynuyorum :neutral:) Ama sağol
Bugün başlayan IFA 2012'de tanıtılan bu yeni Plazma TV, 145 inç'lik bir boyuta sahip ve tam 8K çözünürlükte görüntüleri destekliyor.
Japonya'dan NHK adlı firma ile ortaklaşa olarak hazırlanan bu dev Plazma TV, Japonya'da 2020 yılında hayata geçirilmesi planlanan Super Hi Vision TV projesinin konsept ürünü olarak hazırlanmış.
Televizyonun dibine kadar girdiğinizde bile net görüntü verebildiğini ve günümüzün en kaliteli Full HD TV'lerinden 16 kat daha kaliteli görüntü imkanı tanıdığını da hatırlatalım ve haberimizi noktalayalım.
Konsept ürünler hazır. Yani ellerinde prototip var yol haritası var. Sence 4k tv yaygınlaşmadan 8k çıkarırlarsa kendi kendilerine headshot yapmazlar mı? 4k tv üreten sistemler yaprağı yer sonra.

Quiksilver said:
SuperNaturaL29 said:
Konsept ürünler hazır. Yani ellerinde prototip var yol haritası var. Sence 4k tv yaygınlaşmadan 8k çıkarırlarsa kendi kendilerine headshot yapmazlar mı? 4k tv üreten sistemler yaprağı yer sonra.

Evet.Daha bir çok şey yapıldı fakat onlar için belli ücretler ödendi prototip yapılırken.Ayrıca seri üretim içinde bayağı masraf yapıldı.Herşey belli aralıklarla adım adım çıkartılır.Belkide şuanda 200K televizyonun prototipi yapıldı :smile:

SuperNaturaL29 said:
Hem bide butun teknolojık aletler genellikle 2 üzeri n şeklinde yazılır :cool: yani  çok fazla yapılmış olsa bile 200 olamaz 2 nin üsleri  olur

Örnek için verdim onu.2n üzerinden olduğunu biliyorum :smile: Ne kadar geliştirildiğini de bilemeyiz tabiki.

Bu teknolojinin haberimiz olan kısmı. Çoktan geliştirildi bile bunlar. Askeri seviyeden geçip sosyal yaşantıya inmesi daha üst seviye teknolojilerin bulunduğu anlamına geliyor. 2 seneye satışları genel bir hal alır artık. İlk başta çok şaşırmıştık Full HD için. Şimdi normal gibi geliyor. Bu da öyle olacak.

İnsan durmuyor. Geliştiriyor. Asıl sıkıntı bunların sosyal yaşantıya düşme süresi/süreci.

Ubsilon Xeforian Cioss said:
Bu teknolojinin haberimiz olan kısmı. Çoktan geliştirildi bile bunlar. Askeri seviyeden geçip sosyal yaşantıya inmesi daha üst seviye teknolojilerin bulunduğu anlamına geliyor. 2 seneye satışları genel bir hal alır artık. İlk başta çok şaşırmıştık Full HD için. Şimdi normal gibi geliyor. Bu da öyle olacak.

İnsan durmuyor. Geliştiriyor. Asıl sıkıntı bunların sosyal yaşantıya düşme süresi/süreci.
Bu dediğin doğru ama sadece askeriye bunu engellemiyor orneğin ABD borla çalışan arabayı yaptı ama piyasaya sunmadı çünkü bor piyasasının %70 ini elinde tutan doğudaki bir gücü istemiyor sadece bu da değil başka nedenler de var Yani sadece askeriye yapmıyor bu işi hem teknolojinin aktarılma suresi de var yani japonyada üretilen bir sey anında gelmiyor türkiyeye arz ve on sparişler fazla olursa getiriyorlar ama eger gelişmişsen teknolojiye sen yon veriyorsun onlar değil Peki Türkiye başarılı mı pek değil ama gelişmeler var. (ÖRN: Taleworlds)

Back
Top Bottom