Yanlış bilinen PW modu ve Server Önerileri

Users who are viewing this thread

GamerTrooper

Recruit
Arkadaşlar merhabalar ne zamandır aklımdaydı bu konu artık yazayım dedim belki ilgisini çektiğim kişiler olursa bu konu altında konuşabiliriz.

NEDEN TR Persistent World Server (var?) yok

Persistent World anlayan insanlarla tadından yenmeyecek kadar zevkli bir mod ancak bu türk oyuncularla oldukça zor. RDM'ler , troller , zamansız savaşlar, non-rp hareketler vs. Tüm oyun zevkimizi yiyip bitiriyor.
TR Persistent World serverların en fazla yaşam süresi 1 ay oluyor. Neden mi ?

• KURUNUN YANINDA YAŞIN YANMASI OLAYI.
TR serverlar ilk kurulduklarında 40-50 kişilik bir kitle yakalıyorlar.Gayet iyi bir sayı ancak bu sayının 20'si roleplay peşinde koştururken kalan 30'u rdm,troll,roleplay dışı hareketler yapmakla uğraşıyor.Adam gibi oynayan 20 kişi bunların hareketlerine maruz kalıyor ve genelde serverı terkediyor geride kalan 30 kişinin yarısı adminler tarafından uzaklaştırılsada giden zaten gitmiş oluyor.Serverın popülaritesi düşüyor.

• ADMİNLER VE ADMİN DESTEĞİ
Şimdi gelelim P.W Türk sunucularının 2. en çok çektiği sıkıntı : ADMİNLER
Kardeşim şunu bi anlayın artık.. Her önüne gelen admin olamaz.Hele ki bu tarz mi mod sunucusunda yöneticini,denetleyecini iyi seçiceksin.
Adminler az sayıda sorumluluk sahibi insanlar olmalılar.Belli bir yaş aralığında ayrıca Roleplay'den P.W den anlayan insanlar arasından seçilmeli. Öyle Türk P.W sunucuları gördüm ki serverda 10 kişi var 6'sı admin birbirleriyle vs atıyorlar :grin:
E peki adminler oynamayacak mı ? Oynamak isteyen varsa oynayacak lakin adminlik sıfatını kullanmayacak roleplayde.Adminlerin roleplayde adam akıllı yer aldığını çok gördüm.Mesela Şehirdeki Hanı işleten bir admin var, Serverdaki Cami yada kilisede imam veya papaz roleplayi yapan admin var, Diyar Muhafızları Roleplayini yapan adminler var... Bu böyle gider siz yeter ki adam akıllı oynamak isteyin.
Adminlerden yakındığımız bir diğer konu arkadaş desteği. Kendi arkadaşlarına güzellik yapan tipleri P.W de barındırmamak gerekir ancak bunu en çok P.W Türk sunucularda görüyoruz  :grin:. Nasıl mı ? A isimli admin B isimli playerın arkadaşı diyelim. B isimli player ben klan arkadaşlarımı çağıracağım bana destek için para ver kale alayım krallık kurayım diyor. A isimli admin kabul ediyor sonuçta para beleş ver gitsin adam getirecek B oyuncusu. Sonra B oyuncusu adam getiriyor veee ...

• ZAMANSIZ BÜYÜK KLAN-KRALLIK-TOPLULUK SAVAŞLARI
Vee arkadaşlar serverın daha kurulmasının akşamında Adminden destek parasını alan 2-3 Krallık bir anda savaşa giriyor.Server oyuncu patlaması yaşıyor.Çünkü klanlar arası bi güç üstünlük kanıtlama çabası oluyor.Admini dinlemeden kaleler fethediliyor, chat kirleniyor, roleplayin r si yaşanmıyor. Server bildiğimiz Warband Kuşatma serverına dönüşüyor bir anda. Kaybeden taraflar genelde serverdan ayrılıyorlar yada banlanıyolar.Kazanan taraf fethettiği kalelerde at koşturuyor. Savaşacak kimse kalmayınca köylülere saldırma başlıyor. Ve kaçınılmaz son : P.W TR serverı kapanıyor.

İşte P.W TR sunucularının genel durumu bundan ibaret arkadaşlar peki hakiki bir P.W sunucusu nasıl olmalı düşündünüz mü ?

1-İYİ BİR FORUM SAYFASI

Servera girecek oyuncu ilk önce bu forum sayfasından karakter ve rol başvurusu yapacak adminler değerlendirecek ona göre servera alınacak.Foruma başvurduğu isimle servera girecek ki rolünü gerçekleştirsin.Diyelim forumda yazmayan isimler var . Bu isimler adminler tarafından gerekli talimatlar verilerek uzaklaştırılacaklar. Emin olun kaliteli Roleplay yaşanacaktır.

Bir diğer konu ise adminler tarafından Roleplay Sunucusunun haritasının dengeli olması ve bir hikaye çerçevesinde kurulması. Sonuçta hayali bir dünya yapıyorsunuz ve bu hayali dünyaya farklı gezginler gelecek. Mesela 2 büyük krallık ve onlardan daha küçük sayılabilecek 3 krallık daha olsun diyelim. Bu 2 krallık kendi arasında diyara sahip olma çabasına girişirken diğer 3 krallığı yanına çekmeye çalışabilir yada bu 3 krallık 2 büyük krallığı devirme yolunda planlar yapabilir.

Şu 2 satırda yazdığım Roleplay konusu bile insanları eğlendirir.

Eğer yeni sunucular açılacaksa lütfen bu önerilerimi dikkate alın. Sizde göreceksiniz daha kaliteli bir server olacak. Kim istemez ki emek verdiği serverı beğenilsin kullanılsın ?

Sizin düşünceleriniz ve eklemek istedikleriniz nelerdir lütfen yorum yapın tartışalım ve soruna çözüm bulalım.

Mokoko said:
Neden buraya açtın ki

Etkinlikler ve Sunucular'a açtım çünkü genelde PW paylaşımları bu sayfa altından yapılıyor ve buda PW ve PW sunucu - serverlarıyla ilgili bir konu.

S.a Millet bayabi hortlatıcam ama şuan M&B warband'da açık türk RolePlay sunucusu varmı ? henüz oynamış değilim ve bu konuda bayada hevesliyim ,bekliyorum

Back
Top Bottom