Windows 8.1 Nvidia GeForce 630 Hatası

Users who are viewing this thread

Cevdet

Master Knight
Old Guard
Arkadaşlar sorun yukarıdaki resimdeki gibi tüm Nvidia ayarlarını yapmama rağmen açmayı başaramadım diğer oyunlardada benzer bi sorun var Dün Windows 8.1 e güncelleştirdikten sonra başıma geldi yardımlarınızı bekliyorum
ILbKucI.png

bZJlUfD.png

b1Mpkf1.png

T9Y1ubT.png

Sağ tıklayıp Grafik İşlemciyle Çalıştır>Yüsek Performanslı'yı seç uyarı vermeden çalışır.

Benim laptopta PES 15 ilk yüklediğimde sorunsuz çalışırken daha sonraları girdiğimde kasıyor çözemedim problemi.Artık firmalardan PC için düzgün oyun beklenmez.Sırf konsollara çalışıyor adamlar.

hacı o dediğin yolla çalıştır dediğimde de önce ekran bembeyaz oluyor sonra masaüstüne atıyor hiç açmıyor sadece pes değil diğer oyunlarıda açmıyor

Başka bir sorun var demek.Ben 8.1'e yükseltmedim.

Sürekli soruyor "yükseltelim mi abi bedava ?" diye ama "daha sonra anımsat"deyip geçiyorum. :mrgreen:

Edit:grin:river güncelleyip tekrar dene istersen,çözülmezse sonu format gibi gözüküyor.

Aynı ekran kartını kullanan bir laptopum var ve bende de windows 8.1 yüklü. Sorununuzla ilgili biraz araştırma yaptım ancak çok memnun edici cevaplar yok ne yazık ki. Ancak işlemcinizin driverını(intel hd graphics güncellemesi de bulunur içlerinde) ve ardından ekran kartı driverını yüklemeyi deneyebilirsiniz. Bazıları ise bios update önermiş ama ne yazık ki dediğim gibi, tatmin edici bir cevap yok.

Bazı programlarda, bu program için önerilen ayarları seçin derken yüksek performanslı nvidia grafik işlemcisi yazsa bile sıkıntı çıkarabiliyor. Her zaman yüksek performanslı nvidia grafik işlemcisini kullan seçeneğini deneyebilirsin. Bir de oyun ayarları için buluna configure ekranı, pes'te settings diye geçiyordu sanırım oradan da gpu seçmen gerekebilir oraya da göz at derim.

Findecáno Amandil said:
Bazı programlarda, bu program için önerilen ayarları seçin derken yüksek performanslı nvidia grafik işlemcisi yazsa bile sıkıntı çıkarabiliyor. Her zaman yüksek performanslı nvidia grafik işlemcisini kullan seçeneğini deneyebilirsin. Bir de oyun ayarları için buluna configure ekranı, pes'te settings diye geçiyordu sanırım oradan da gpu seçmen gerekebilir oraya da göz at derim.
Onlar bile işe yaramayabiliyor. Nvidia Inspector diye bir tür tool var, onla düzeltilebiliyor çoğu sıkıntı da bunda işe yarar mı bilemiyorum.

Findecáno Amandil said:
o dediklerinin hepsini yaptım yapmadığım şey kalmadı ama şu Nvidia inspector u denemedim bi deniyim olmazsa format atıcam başka çarem yok gibi

Back
Top Bottom