[WB][SP] Empire Wars: 1080 V2.4 Hotfix Çıktı!

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Biri Belgrad mı dedi? :grin:
bBB47Z.jpg

dOOqgD.jpg

5DDR6z.jpg

A11Yrv.jpg

4aaRyA.jpg

Ya kardeşim alınma ama ciddiyim ben Native'den pek bir fark göremiyorum. Kalelerin ve şehirlerin içerideki evlerle bambaşka yörelere ait olması, birliklerin klasik olması gibi şeyleri çok görmekten senden umudu kestim gibi. Diğer resimlerdeki o haçlı şövalyesi sanki Cihat ve Haçlılar'dan fırlamış gibi. Mesela Belgrad surlarını çok beğendim, ama içerideki evler sanki uyumsuz. Ben mi bilmiyorumdur umarım çünkü evlerle sur uyumsuz. Sur Avrupa surları evler Arap/Osmanlı evleri gibi. Ufak bi ihtimal balkanları anımsatıyor o evler. Umarım yanlış düşünüyorumdur. Çünkü doğruysa son beklentilerim de boşa çıktı demektir. Modu sildim sadece V2 yi bekliyordum. Neyse çok eleştirdim, kolay gelsin.

De Ngesiz said:
Ya kardeşim alınma ama ciddiyim ben Native'den pek bir fark göremiyorum. Kalelerin ve şehirlerin içerideki evlerle bambaşka yörelere ait olması, birliklerin klasik olması gibi şeyleri çok görmekten senden umudu kestim gibi. Diğer resimlerdeki o haçlı şövalyesi sanki Cihat ve Haçlılar'dan fırlamış gibi. Mesela Belgrad surlarını çok beğendim, ama içerideki evler sanki uyumsuz. Ben mi bilmiyorumdur umarım çünkü evlerle sur uyumsuz. Sur Avrupa surları evler Arap/Osmanlı evleri gibi. Ufak bi ihtimal balkanları anımsatıyor o evler. Umarım yanlış düşünüyorumdur. Çünkü doğruysa son beklentilerim de boşa çıktı demektir. Modu sildim sadece V2 yi bekliyordum. Neyse çok eleştirdim, kolay gelsin.
Arap/Osmanlı evleri mi? Kesinlikle yanılıyorsun alakası bile yok, bu modellerin ki ben bu modellerin aynısını Cihat ve Haçlılarda da gördüm ve aynen bir haçlı şehrindeydi :evil:

De Ngesiz said:
Yanıldığım için sevindim ama sadece o değil maalesef.
Ne bekliyor olabilirsin? Modun geçtiği dönem belli mecburen bu modelleri kullanmak zorundayım ama ona rağmen size daha farklı bir mod sunmaya çalışıyorum tek kişilik bir ekipten ne bekeleye bilirsiniz ki? Şuan moda elimden geldiğince yeni şeyler ekliyorum mesela şu Mancınık koduyla uğraşıyorum gelişmiş turnuva sistemini ekliyorum. Biraz benim açımdan bakın bu benim ilk modum genelde birisi ilk modunu yapınca sadece bir iki model ekleyip asker ismi değiştiriyor  ben ise hiç üşenmeden ne bulursam ne görürsem ekliyorum bu kadar emek veriyorum bu kadar uğraşıyorum ama Allah için bir takdir alamıyorum bir övgü bile çok bana. Ben bu kadar ağır eleştirileri hak edecek ne yaptım? Bu kadar mı kötüyüm? Bir sürü mod gördüm ve hepsi benim modumdan bile daha beter bir vaziyette güya sahne yapılmış modlar bile var hiç uğraşılmamış modlar var ama Bir Allah'ın kulu bile kötü bir yorum yapmamış.
Dediğim gibi artık bu eleştirileri hiç takmıyorum ve onlara inad daha da güzelleştirmek için uğraşıyorum bu modu!

Bence kötü modlara kıyas modunu övmek yerine, iyi modlara kıyaslayıp daha iyilerini yapman daha sağlıklı olur senin için. Yarıştığın adamlar ne kadar iyise sende o kadar gayret edersin. Sen 'kötüleri' seçtiysen senin seçimin bir şey diyemem. Pek çoğu farklı mod sunmaya çalışıyor modculukta. Tek kişilik ekip olup birçok mod yapan var. Buraya isim vermeme gerek yok. Karşılaştırma yapma gibi bi niyetim de yok çünkü. Genelde birisi ilk modunda bir iki model ekleyip asker ismi değişince biz ona mod demiyoruz. Emek diyorsun ama kendin söylüyorsun şurdan burdan alıyorum diye. Bu kadar ağır eleştiri almanın sebebi aylardır sabit görüşle devam etmen. Özellikle biçimce alakası olmayan (Belgrad değil.) şeyleri birleştirip sunman.. Eleştirileri takmadan yoluna devam et, at gözlüğüyle sen ne yaparsan seni boş övecek bir oyuncu istiyorsan kolay gelsin sana. Ancak gerçekçi olmak herkes için daha faydalı olur. Ve ben biliyorum ki sen bu eleştirileri almasaydın buraya da gelemezdin. Senle kişisel olarak sorunum da yok zaten ki konuşmuşluğumuz dahi var, kişisel algılamaman için bunu hatırlatıyorum. Ancak inatla senin aynı şeyi yapman vs. Benim ve pek çok üyenin zamanında sana bu mod yazdığı pek çok şeyin sadece zaman kaybı olduğunu gösteriyor. Neyse sana kolay gelsin dostum. Belki V2 veya V3 de geri dönerim konuya. İyi şanslar.

RoadWarriror said:
Modun geçtiği dönem belli mecburen bu modelleri kullanmak zorundayım ama ona rağmen size daha farklı bir mod sunmaya çalışıyorum

Kimse sana uyuz değil. Gerçeği yansıtmayan bir şey gösterdiğin için eleştiri alıyorsun.

11.yy'da avrupada böyle binalar yoktu;

5DDR6z.jpg

Şöyle binalar vardı;

Carcassonne1.jpg

inn-clipart-medieval-house-19.jpg

Kullandığın sur ve burçlar da fransızlara ait. Ayrıca o sahneyi senin yapmadığın çok belli oluyor.  :smile:

Araştırma yapman lazım. modun geçtiği dönem 1080 ise ne olmuş yani? Ona bakarsan Roma 1080'den önce de vardı lakin Roma'nın modları dolu dolu. :neutral:

RoadWarriror said:
ben ise hiç üşenmeden ne bulursam ne görürsem ekliyorum bu kadar emek veriyorum bu kadar uğraşıyorum ama Allah için bir takdir alamıyorum bir övgü bile çok bana.

Ne görürsen eklemen sana bir şey kazandırmıyor ki. Kendin de bir şeyler üretmen lazım. Emek vermek asıl o zaman olur.

Kara Bey said:
Rhotromir said:
Özet olarak berbat demiş.
Kıskanma adamı :smile:
Beyler lütfen.

Arkadaşlar modda ki ciddi hatalardan birini daha çözmüş bulunmaktayım.
Artık sahneler arası geçişte bir sorun yaşamadan, rahatça geçebileceksiniz :grin:
Lakin aklıma takılan şu ben bu düzeltmeyi Patch olarak mı çıkarayım? Yoksa V2 de mi çıkarayım? :oops:

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom