Warband in En Güçlü Süvari Birliği Hangisidir?

Warband in En Güçlü Süvari Birliği Hangisidir?

• Sarranid Memlükleri

Votes: 196 44.6%
  • Kergit Kargıcısı

Votes: 30 6.8%
  • Svadya Şovalyesi

Votes: 174 39.6%
  • Veagir Şovalyesi

Votes: 20 4.6%
  • Kergit Atlı Okcusu

Votes: 19 4.3%

• Total voters
    439

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
İngilezlerde arbalet ilk kez duyuyorum. Adamlar longbowmanlarıyla (uzun yaycılar) tarihe geçmişler.

BENCE KARADA,HAVADA,DENİZDE VE HERYERDE ''SARRANİD MEMLÜKLERİ'' EN İYİSİDİR...VARSA Bİ İTİRAZINIZ

www.canımdayakistiyorvarsaorda1kilodayakalacağım.com ADRESİNİ ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.NE GEREKİYORSA ORDA YAPILIR :twisted:

Saldırı olarak en iyi süvariler, svadya süvarileridir. Fakat stratejik düşünüldüğünde en öne çıkan süvari, memlüklerdir. Memlükleri svadya şovalyelerinden ayıran özellikleri, bayıltıcı silahlarla donatılmış olmalarıdır.

bence memlükler çünkü atları ve zırhları iyi ayrıca veagirler beni yakaladı 120 kişilik orduyla biz50 kişiydik ben öldüm adamlar hepsini yere sermişler.

Tamam memlükler iyi ama çok abartmayın adamları mesela bu gün rhodok kalesine saldırdım.Memlüklerim eriyip gitti.

antiatmax said:
Tamam memlükler iyi ama çok abartmayın adamları mesela bu gün rhodok kalesine saldırdım.Memlüklerim eriyip gitti.
vb

Memlükler zaten süvari birlikleridir,rodok-nord gibi bütün birlikleri piyade olan krallıklarla kale kuşatması vb yerlerde rodoklar ve nordlar güçlüdür,tabi ki o zırh sarranidlerde varken kaleyi alamaman biraz senin suçun,ben sırf memlükleri kullanarak oyunda ki kendi krallığımı son derece ilerlettim,sadece ileride sarranidlerle savaşırken memlükleri bırakıp svadya şövalyesi yetiştirmeyi düşünüyorum.Bana göre kıyaslanabilecekleri tek birlikler,kuşatmalarda nord kahramanlarıdır.

Ekleme:Ayrıca oyunda ki krallıkların ufak esinlenmeler dışında gerçekle bir ilgisi yoktur boşuna benzetmeye çalışmayın.Oyun kalradya krallığında geçiyor fakat bu krallık bölünmüş ve 5 ufak ülke(cik) oluşmuş.

CummunderThetable ^^ said:
6 :grin:
Memlüklerle kuşatma da yapılır savunma da.

İşte böyle düşünmeyin oyunun en güçlüsü memlük başka yok diye düşünmeyin.Zorluk seviyesi normal kenrhodok süper kale kuşatır .

sarranidleri sadece memlükleri için değil herşeyiyle tek geçiyorum.istediğin tarz orduyu yaratmak için askeri birliği bulunan tek ırk. ister okcu ister avcı ister süvari. her türlü akarım :grin:

oxur said:
sarranidleri sadece memlükleri için değil herşeyiyle tek geçiyorum.istediğin tarz orduyu yaratmak için askeri birliği bulunan tek ırk. ister okcu ister avcı ister süvari. her türlü akarım :grin:

Vaegir? Vaegir, süvari dışında, sarranidlerin her türlü gelişmiş halleri gibi :smile:

Caliph said:
oxur said:

Vaegir? Vaegir, süvari dışında, sarranidlerin her türlü gelişmiş halleri gibi :smile:

Vaegir oyunun en ezik ülkesi bence. Azıcık Kergit atlısı ile %90 zorlukta 60 askerini dağıttım. Diğer ülkelerde rekorum 50, o da Svadya.

çağatayçakın said:
bence veagirde pek güçsüz sayılmaz.özellikle okçuları :smile:

Cidden kötüler. Okçuları da, piyadesi de ezik bence. En az kayıp verdiğim kuşatmalar da Vaegir kuşatmaları. Kergitler bile iyi kayıp verdiriyor.

Genler yanımda ve kalelerimde toplam 3000-3500 atlı ordusu var.4000'e yakın kara ordum var(hemen hemen %55'i keskin nişancılardan,%30'u nord kahramanlarından ve geriye kalanları ise normal son seviye piyadelerden oluşuyor).Talim gücüm harika bu sayede köylerden adam alıp terfi olmalarını bekliyorum.Şu anda Sancar Han kalradyan ayrılmış.Kergit Hanlığı Yokolmuş durumda.Savaşta olduğum krallıklar ise Rodok ve Svadya Krallıkları.Rodok'un Yarısı şu anda benim elimde.Ama Svadya biraz zorluyor.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom