Need More Info Uzun amadır sistemim yetmesine rağmen rahatça oynayamıyorum.

Users who are viewing this thread

Oyun Versiyonu {Örn: v1.0.0]
1.5.5
Oyun Sürümü
Ana Sürüm
Mod kullanımı
Hayır, mod kullanmadım.

Yafes

Recruit
Bilgisyar bileşenlerim aşağıdaki gibi ama oyun çıktı çıkalı rahat bir şekilde oyunu oynayamıyorum.
Neredeyse bütün yaraları denedim ama bir sonuç alamadım. yükleme ekranlarından sonra, yürüme vurma gibi animasyonları kullandığımda genel olarak FPS düşüşü ile karşılaşıyorum.

AMD Ryzen 7 3750H 15-EC0001NT
8GB ram
1TB Hd
GTX1650
Windows 10

Last edited:
Oyun hdd de düzgün çalışmıyor onun etkisi olabilir. Laptop hdd leri bildiğim kadarıyla 7200rpm değil. Driverların güncelse pek yapacak bir şey yok gibi, beklemekten başka.

Bilgisyar bileşenlerim aşağıdaki gibi ama oyun çıktı çıkalı rahat bir şekilde oyunu oynayamıyorum.
Neredeyse bütün yaraları denedim ama bir sonuç alamadım. yükleme ekranlarından sonra, yürüme vurma gibi animasyonları kullandığımda genel olarak FPS düşüşü ile karşılaşıyorum.

AMD Ryzen 7 3750H 15-EC0001NT
8GB ram
1TB Hd
GTX1650
Windows 10
Sistemin bir tık zorlanması ile de alakalı olabilir yani ama yine de seni fıtık edecek bir kayıp yaşatacağını sanmıyorum bu sistemin ben.
ALT+TAB yapıp oyuna geri döndüğünüzde yaşanıyorsa bu veya oyuna ilk girdiğinizde yaşanıyorsa:
Şöyle bir şey çözüyor bende de benzer sorun vardı. Oyunu aşağıya alın(ALT+TAB) Masaüstünde boş bir yere sağ klik yapıp "Yenile", sağ klik yapıp "Yenile" deyin böyle iki üç defa. Sonra oyuna girin tekrar ALT+TAB ile, bakın artıyor mu FPS (30sa 50 60+ veya 30sa PC'nize göre daha mantıklı bi düzeye artış) bunu gözlemliyor musunuz? Ben de yaşadığım için rastgele şeyler denerken keşfettim.

Ryzen 5 3600x
Rx 5700 xt
16 gb ram
Hdd de çok rahat oynuyordum 1.5.6 ile oyun 2 saat oynadıktan sonra acayip kasmaya başlıyor bir ekran açarken kapatırken özellikle kayıt 2 dk falan sürüyor
Ssd ye aldım oyunu bu sefer de aynı şekil değişen birşey yok sadece kasma biraz azaldı.

Ryzen 5 3600x
Rx 5700 xt
16 gb ram
Hdd de çok rahat oynuyordum 1.5.6 ile oyun 2 saat oynadıktan sonra acayip kasmaya başlıyor bir ekran açarken kapatırken özellikle kayıt 2 dk falan sürüyor
Ssd ye aldım oyunu bu sefer de aynı şekil değişen birşey yok sadece kasma biraz azaldı.
Dediğim şeyi denediniz mi ?

Dediğim şeyi denediniz mi ?
dediğiniz olay çalışmaz bende. 2k + freesync açık oynuyorum.
sizin yenileme taktiğiniz oyunu windowed fullscreen yaptığınız zaman işe yarar, etkili de bir sonuç verir.
deneyeyim güzel hatırınız için tekrar girdiğimde :smile:

benim sorunum patch ile alakalı. 1.5.6 ya kadar hiç bir problem yoktu. 1.5.6 yükledim ve oyun kasmaya başladı. nedendir bilemiyorum arka plana çok mu şeyler attılar cereyan eden diyeceğim neden 2 saat sonra kasma başlıyor madem? oyun başladıktan 15 dk sonra başlaması lazım gelir o zaman... yani ekran darboğazı gibi değil bildiğin sanki ram + işlemci yetmiyor gibi bir ekrana girerken böle zorluyor oyun. mesela garnizona bakacağım bekliyor sonra açıyor.

dediğiniz olay çalışmaz bende. 2k + freesync açık oynuyorum.
sizin yenileme taktiğiniz oyunu windowed fullscreen yaptığınız zaman işe yarar, etkili de bir sonuç verir.
deneyeyim güzel hatırınız için tekrar girdiğimde :smile:

benim sorunum patch ile alakalı. 1.5.6 ya kadar hiç bir problem yoktu. 1.5.6 yükledim ve oyun kasmaya başladı. nedendir bilemiyorum arka plana çok mu şeyler attılar cereyan eden diyeceğim neden 2 saat sonra kasma başlıyor madem? oyun başladıktan 15 dk sonra başlaması lazım gelir o zaman... yani ekran darboğazı gibi değil bildiğin sanki ram + işlemci yetmiyor gibi bir ekrana girerken böle zorluyor oyun. mesela garnizona bakacağım bekliyor sonra açıyor.
Ben fullscreende yapıyorum windowed'da değil ve işe yarıyordu ondan önerdim :smile:

Merhaba. Geri dönüşte yaşanan gecikme için üzgünüm. Bu sorunu hala yaşıyor musunuz?

Evet hala yaşıyorum. Ayrıca başka konuda da sıkıntı yaşıyorum, hala çözemedim (Oyunu steamden açmaya kalkınca aşağıdaki görev çubugunda logo beliriyor ancak önüme bir şey gelmiyor sonra da aniden kapanıyor. Oyunun yerel dosyalarını kontrol ettim yine de olmadı doğrulamayla da...)
@bFaceIII

Performans sorunu için Steam üzerinden Telemetry sürümüne geçtikten sonra, performansınızı test edip çıkan veriyi bize gönderebilirseniz inceleyebiliriz.
1- Steam 'de Bannerlord'un beta sekmesinde "perf_test" adlı betaya
2- Oyunu normal açtığınız gibi açıp performans sorunu yaşadığınız yerlere ilerleyin.
3- Performans sorunları başlamadan önce, performans izleme aracını etkinleştirmek için "sağ shift" tuşuna basılı tutarken "t" tuşuna basın.
4- 20-30 saniye boyunca kayıt yaptıktan sonra aynı tuş kombinasyonu ile kaydı kapatın. Ne kadar çok kayıt alırsanız, yükleme süresi o kadar uzun olacaktır.
5- Oyunun yüklendiği klasör içerisinde ‘\Mount & Blade II Bannerlord\bin\Win64_Shipping_Client’ klasörü altında "test.tmcap" dosyasını bulun.
6- Bu dosyayı upload.taleworlds.com adresine yükleyin. Yükleyeceğiniz dosyayı bulabilmem için lütfen açıklama bölümüne bu konunun linkine yer vermeyi unutmayın.

Çökme ve launcher problemleri için buradaki adımları deneyebilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

Back
Top Bottom