Tom Clancy's Rainbow Six: Siege

Users who are viewing this thread

Oyundaki en iyi fragler değil yalnız bu, tamamen stagelenmiş önceden. Hep aynı adamları custom gamede vuruyor, büyük ihtimal söylemiş hepsine sen önce şurdan gel sonra sen şurdan gel diye, geçişleri de kafasında planladığından böyle güzel geliyor göze. Normal oyunlardan footage alsa bu kadar akıcı yapsa o zaman tadından yenmez işte.

Gerçi adam mis gibi video çıkarmış ortaya ben böyle söyleyince durduk yere bok atıyormuş gibi oluyorum o yüzden çok da şey yapmak istemiyorum, demek istediğim hani sen dedin ya spectator için falan adam tutup önceden ayarlamak gerekiyor diye, bu zaten önceden ayarlanmış hali o anlamda söyledim.

İsimlere bakmadım hiç. Yani adamın oynayıi tarzı bu o yüzden hiç düşünmedim açıp diğer videolara bakabilirsiniz.

Staged deyince ben de böyle video yaparım ayarlayıp. Ama bu adamın normal oynayışı böyle zaten.

https://rainbow6.ubisoft.com/siege/en-us/news/152-337194-16/aesthetic-changes-in-y3s4

Şöyle mal mal şeylerle uğraşacaklarına oyunu düzeltseler keşke. Uplay'de hesap ayarı yapılmıyor, tarayıcıya atıyor, tarayıcıya giriyorsun hesabına sokmuyor ERROR yazıyor eşşek gibi. Hiçbir çözümü de yok. Tamamen firmanın hatası. Uplay'in oyun içi browserında açılıyor sadece. Orada da girdiğimde 2 aşamalı doğrulamaya yolladığı kodları kabul etmiyor. Hesap yönetimine bile giremiyorsun kısacası.

Ama yok Asya pazarına gireceklermiş oyundan kanları kumarı falan silelim. Tabi tamamen kumar olan alpha pack muhabbetine bir şey yapmayalım...

Edit: Bu sezonun 10. ranked maçını bitirdim şimdi. Bug dolu oyun bu arada. Hiç bu kadar kötü olmamıştı. Vault mekanikleri neredeyse tamamen patlamış. Her yer rubberbanding yapıyor geriye atıyor çıkamıyorum hiçbir yere. Acayip sorun dolu bu sezon. Ha ne diyordum, 10. maçımı bitirdim 2900 küsür eloyla Gold 2 verdi. WTF? Lan daha önceki sezon Bronze 2'den yukarı çıkamıyordum. Şaka mı bu? Böyle salak bir ranked sistemi mi olur?

Erkut bi link atmıştı oradaki adam haklı yani. Şanslıysanız arka arkaya 10-15 maç kazanarak doğrudan Platinum hatta Diamond rankına çıkabiliyorsunuz zorlanmadan. Benim önceki sezon ise şansıma hep salak ekipler gelmişti ve silverdan aşağı düşmüştüm. Bir kez düşünce o ligde de düzgün oyuncu sayısı çok az olduğu için çıkamadım yukarıya. Ne salak bir sistem böyle...

https://rainbow6.ubisoft.com/siege/en-gb/game-info/seasons/windbastion/index.aspx

r6-windbastion-shop-facelift_340083.jpg

Operatörlerin aşırı ama aşırı iyi olmasını geçtim, bayağı büyük patch geliyor. Menü tasarımı, shop falan değişiyor. HBAO+ yerine SSBC+ geliyor. C4 hariç bütün atılabilir alet edevatın havada gitme eğimi değişiyor. Mute'a SMG11 geliyor. Bazı operatörler buff, bazıları nerf yiyor ama bu genel patch olayı olduğu için zaten normal.

Operatörler aşırı iyi bu arada söylemiş miydim?

Edit: Bu arada niye bu sayfadaki iletilerin çoğu benim? :sad:

Kimse oynamıyır artık, oynayan arkadaşlarımın hemen hemen hepsi bıraktı. Ki baya arkadaşım vardı oynayan. Ben de bıraktım oyunu. Diamond oldum 2 sezon üst üste sonra baydı oyun. Max ranka gelince insan bi boşluğa düşüyo. Casual'a alıştırsaydım keşke kendimi. Şuan For Honor'da mutluyum. Community rank olayını sallamıyor. O yüzden herkes casual mutlu mesut oynuyoruz. Bide arkadaş olmadan oynanmıyor o oyun. İletişim şart. Arkadaşın yoksa bile konuşan takıma gelmek zorundasın. Ayrıca beklemek bayıyor adamı. Herkes oturuyor son dklara kadar genelde. Ya da bazen rush yapan oluyo falan. Çok ağır oyun. Destiny 2'ye geçtiğimde FPS oyunu böyle olur demiştim. Pvp heyecanlıydı sürekli.

Tahmin ettiğim ve neredeyse %100 emin olduğum kadarıyla indirir indirmez multiplayer girdin. Önce Situations moduna gir, bütün görevleri 3 yıldız yapana kadar çıkma. Zaten orada oyunun hayati önemdeki temellerini öğreniyorsun ki bunları bilmeden zaten oynayamazsın. Oradaki bütün yıldızları alıp, bütün görevleri bitirince Terrorist Hunt denersin bir kaç kez. Bu da oyun modlarına, temel mantığı pekiştirmene yarar. Sonra Casual girmeye başlayabilirsin.

Youtube'da çömezler için sınırsız içerik var. İki tanesini ben atayım:

Bunlarla beraber yapabileceğin en iyi şey oyunu oynayanları izlemek olur. Sevdiğim bir kanal olduğu için atayım misal şöyle şeyler: https://www.youtube.com/watch?v=CFe4KdmZtVs

Oyunda zibilyon operatör var ve hiçbirini bilmiyorsun. Onları öğrenmek için ayrı ayrı zaman harcaman gerekecek şimdiden haberin olsun. Sırayla Youtube'dan aratıp özelliği neymiş, silahları neymiş, millet nasıl oynuyormuş bakabilirsin. Oyunda 20 tane ana oyun operatörü var. Kalanlarsa her yıl 8 tane yeni operatör gelecek şekilde DLC operatörleri. Bu sezonla birlikte 3. yıl sona erdi, 4. yılın season pass satışları başladı. Season pass ve dlc kafa karıştırmasın oyundaki her şey bütün oyun sahiplerinin erişimine açık. Season pass alırsan o yıl gelecek operatörlere para(oyun içi para) vermeden erişebiliyorsun. Normal şartlarda 25000 reknown(oyun içi para) ödemen gerekiyor. Oyunda bolca microtransaction var bir şekilde bulaşabilirsin dikkat et. :smile:

bu oyun sarmıyor beni ya. kaç yıldır ara ara oynuyorum ama hiç uzun süreli ciddiye alıp oynadığım bir oyun olmadı, hep 1 hafta kadar oynadıktan sonra sıkılıyorum daha da oynayasım gelmiyor, rafa kaldırıyorum öyle.

Senin kadar keskin zevkli birini görmedim hayatımda. CSGO'nun SWAT'tan olan çocuğu gibi bir oyun ama sevmiyorsun. Neyini sevmiyorsun diye sorguladığımızda ortaya çıkan sonuçtan bir yere varılmıyor. Japon oyunu sevmezsin Nier bayılırsın, anime sevmezdin SnK hayranısın. Çözemedim cidden. :grin:

Cioss Julius U.X. said:
Tahmin ettiğim ve neredeyse %100 emin olduğum kadarıyla indirir indirmez multiplayer girdin. Önce Situations moduna gir, bütün görevleri 3 yıldız yapana kadar çıkma. Zaten orada oyunun hayati önemdeki temellerini öğreniyorsun ki bunları bilmeden zaten oynayamazsın. Oradaki bütün yıldızları alıp, bütün görevleri bitirince Terrorist Hunt denersin bir kaç kez. Bu da oyun modlarına, temel mantığı pekiştirmene yarar. Sonra Casual girmeye başlayabilirsin.

Youtube'da çömezler için sınırsız içerik var. İki tanesini ben atayım:

Bunlarla beraber yapabileceğin en iyi şey oyunu oynayanları izlemek olur. Sevdiğim bir kanal olduğu için atayım misal şöyle şeyler: https://www.youtube.com/watch?v=CFe4KdmZtVs

Oyunda zibilyon operatör var ve hiçbirini bilmiyorsun. Onları öğrenmek için ayrı ayrı zaman harcaman gerekecek şimdiden haberin olsun. Sırayla Youtube'dan aratıp özelliği neymiş, silahları neymiş, millet nasıl oynuyormuş bakabilirsin. Oyunda 20 tane ana oyun operatörü var. Kalanlarsa her yıl 8 tane yeni operatör gelecek şekilde DLC operatörleri. Bu sezonla birlikte 3. yıl sona erdi, 4. yılın season pass satışları başladı. Season pass ve dlc kafa karıştırmasın oyundaki her şey bütün oyun sahiplerinin erişimine açık. Season pass alırsan o yıl gelecek operatörlere para(oyun içi para) vermeden erişebiliyorsun. Normal şartlarda 25000 reknown(oyun içi para) ödemen gerekiyor. Oyunda bolca microtransaction var bir şekilde bulaşabilirsin dikkat et. :smile:
Yok ben safe oyuncuyum, situations moduna girip 2 tanesini yaptım. Ancak alışmam zaman alacak normal olarak. Bayağı bayağı yabancı, türk fark etmeksizin denk geldikçe yayınlara bakıyorum böyle, yeni başlayan adam 2-3 tak tak seri seri oynuyor. Dedim ben mi yavaşım. Ama yine de eğitecek biri hoş olur qeqeqw

Yok deneyimli birinin bak şura kritik, şunu şuraya yerleştirirsen daha iyi olur, şu açı şöyle olur, şu şurada görünmez vs vs deneyimden faydalanabileceğim birini arıyorum. Yoksa arkadaşla 2 noob öğrenmeye çalışacağız

2 noob olarak kör bir şekilde oynaya oynaya öğrenmeye çalışın, işin zevki orada zaten. her operatörün iyi ve kötü yanlarını, kullanıldığı yerleri, hatta haritada genelde nerelerde durduklarını bile ezberledikten sonra oyun zevk vermemeye başlıyor zaten. zevkli olan kısım öğrenme süreci, onu da sonuna kadar uzatın işte.

Cpt. Tlgklz ▄︻̷̿┻̿═━一 said:
Cpt. Tlgklz ▄︻̷̿┻̿═━一 said:
Geçen yazın aldım şimdi indirdim, prime loot falanda çaktım. Hayırlısı.
Öğretecek var mı  :lol: , Aşırı yavaş kalıyorum oyunda

Beni ekleyebilirsin. Uzun süredir düzenli oynayamadım bana da bahane olur tekrar başlamak için.

https://steamcommunity.com/id/ayrov/

Adamın o kadar videosunu izledim ama tipinin böyle olacağını hiç kestiremedim. Daha genç bir şey bekliyordum konuşurken bile emin olamadım bu mu başkası mı diye. :grin:

Haklı ve bunu kimseye anlatamıyorum. Harbiden Villa'da study roomun her yerine reinforce atıp kaybediyorlar. Yapmayın diyorum bomba atıp patlatıyorum bala **** el alınca bak biz biliyoruz yaaa oluyor. Hakikaten secure area mantığı kavranabilmiş değil oyuncular arasında. Yani yeni başlayanları anlarım, öğrenilen ilk şey duvarlara reinforce atmak haliyle ilk görülen mantıklı gözüken yere atılıyor. Ama misal House'daki kids room acayip bir örnek. Orada özellikle merdivene bakan duvarları delik deşik yapman gerekir ki giren olursa açıkta kalsın. Ha kids room biraz fazla bir örnek çünkü ortalama bir oyuncu o kadar da büyük bir hata yapmıyor. Ama genellikle yapılıyor böyle şeyler.

İlla o oda olmak zorunda değil. Hatta genelde obj olduğu odaya daha dikkatli giriyor rakip takım. Olabildiğince mobil ve giriş yollarını deathtrap yapmanız lazım. Bazı objlerde yan odalar olurdu mesela. O odaları deathtrap yapabilirsiniz. Ben öyle oynuyordum genelde. Hatta frost ile 2 oda birden tutabiliyordum. Yine tercihen obj içerisini komple kapatıp 2 kişi oturtabilirsiniz. Diğerleri ise yan odalara oturabilir. Ama şöyle bir durum var çoğu odada siper alınabilecek çok yer var. O yüzden kapalı kalması daha mantıklı. Benim her zaman önerdiğim min 2 kişinin kendini içeri kapatması ve geri kalan kişilerin dışarıda mobil oynayıp giriş noktalarında reinforce patlabilecek karakterleri öldürmesi. Böylece rakip takımı belli giriş noktalarına zorlamış oluyorsunuz ve o giriş noktasının arkasına bile bakmanıza gerek yok. Hiç göstermeden giriş noktasının 3-5 adım ötesine aim koyarak insanlar içeri girdi mi pat diye vurabilirsiniz. Ayrıca reinforce ile patlayan yerlerin dibine bi c4 atmanız sizi extra güvene alır. Bu yüzden içeride bekleyen kişilerde c4 olması önemli. Diamond oyun mantığı böyle işler her zaman. Bomba için ise 2 bomba arasında ne varsa yokedersiniz. Yine giriş noktalarına deathtrapler koyarak pusuda bekleyebilirsiniz.. Ayrıca sizi görmeyen birini vurup yere düşürürseniz hemen öldürmeyin. Saklanıp pusuda bekleyin. Gelen kişi ilk etrafı kontrol eder. O revive sesini alana kadar sabredin. 2 kill garanti olur. Benim en sevdiğim taktik bu. Diamond'da bile çok iş yapıyor. Rakibin sizi görmemesi şart ama..

Villa üzerinden gidersek study roomla en alt kat en güzel örnekleri olur iki uç için. Study room şu balkon tarafından kapılı olan, yanda da merdivenden çıkıp girdiğin kapı olan yer. Oradaki duvarları patlatıp arkadaki ya da yandaki odadan tutmak çok daha kolay. En alt kat şarap mahzeni ise dediğin tip tam. Orayı kapatıp içerde oturarak savunmak daha kolay. Hele hard breacher da yoksa 2 kapı dışında şansları kalmıyor.

Back
Top Bottom