The Witcher 3 : Wild Hunt

Users who are viewing this thread

Iki oyunu da oynamadan seriye girdim ve aa bu kim şu kim şeyi yaşamadım. Önemli olanları sinematik ile gösteriyor genelde zaten. Ve konuştukça bu buymuş diye bir kendini ortaya çıkarıyor zaten.

Çok taktıysan izle geç.

3'ünüde aldım, ilk 2 oyun da çok ucuz zaten. Gameplaylerine baktımda ilk 2 oyun şu an çok sırıtıyor. 3'den başlayacağım direkt. Zamanında AC'de de Brotherhood'dan başlayıp bire kadar oynamıştım. Hikaye sürüklerse, ilk 2'yi de sonra oynarım.

Finde said:
Benim için en iyi combat; witcher 2
Genel olarak her şeyiyle iyi: witcher 3
En iyi hikaye; witcher 1

Açıkçası Witcher 2'nin combatının ziyadesiyle vasat olduğunu düşünüyorum. 1. oyun combat acısından farklı bir açı zaten, ama 2. oyunun combatı beni hayal kırıklığına uğratmıştı. Action paced olduğu için değil bu arada, çok severim hatta action paced combat'ı.

Mükemmel değil evet ama benim için en zevklisiydi. Özellikle iksir kullanımının aşırı derecede önemli olması ve zorlaması güzeldi. Onun dışında combat için olan her şeyin gerçekten işe yaradığı için kullanılabilmesi var. Witcher 3'teki gibi çeşitliliğin sadece eh var işte gibi olmasından ziyade, witcher 2'de bombaları, tuzakları, fırlatma silahlarını ve signları gerçekten işe yaradığı için, işini kolaylaştırdığı için kullanıyorsun. Bir de yine Witcher 3 aksine her şeyle kafa kafaya mücadeleye giremiyorsun. Witcher 3 genel olarak item gücüne ve karakter seviyesine bağlıyken, Witcher 2'de yetenek ve taktik daha ön plana çıkıyor.

Şahsen Witcher 3'teki skill'ler için slot sistemi ve oyunun sürekli sizi çeşitli yeteneklerinizi geliştirmek yerine belli bir alana odaklamak istemesi yüzünden beni soğutmuştu, tabi bi de her türlü içeriği tüketmek için çabalarken kendimi çok vakit harcarken bulmam da var ama o ayrı mesele. Witcher 2 o açıdan bana daha iyi geliyor. Skill ağacında çok çeşitli yönlerde ilerleyebildiğiniz ve gerçekten işinize yarayan şeyleri seçtiğiniz bir oyun olduğunu hissettiriyor.

Finde said:
Mükemmel değil evet ama benim için en zevklisiydi. Özellikle iksir kullanımının aşırı derecede önemli olması ve zorlaması güzeldi. Onun dışında combat için olan her şeyin gerçekten işe yaradığı için kullanılabilmesi var. Witcher 3'teki gibi çeşitliliğin sadece eh var işte gibi olmasından ziyade, witcher 2'de bombaları, tuzakları, fırlatma silahlarını ve signları gerçekten işe yaradığı için, işini kolaylaştırdığı için kullanıyorsun. Bir de yine Witcher 3 aksine her şeyle kafa kafaya mücadeleye giremiyorsun. Witcher 3 genel olarak item gücüne ve karakter seviyesine bağlıyken, Witcher 2'de yetenek ve taktik daha ön plana çıkıyor.
Evet 2. oyun bu konuda gerçekten iyiydi. Ormanda nekkerlerin yuvasını yok etmeye çalışırken nasıl gerildiğimi ve zorlandığımı hatırladım şu an.

Valla ben mazoşist olduğum için zorda oynamadım. Oynanabilir olduğu için oynadım. Zorda oynasan da her türlü düşmanı daha kolay öldürebilmek için yöntemler mevcut sadece daha detaycı olman gerekiyor. Witcher Lore'na pek hakim olmayan biri için de bu detaycılık sıkabilir.

Sadece 2. ve 3. oyunu oynadım, ikisinde de combat çok beğendiğim bir şey olmadı bu oyunlarda. 1. Oyunun combatı hakkında diğer iki oyundan da kötü diyorlar o yüzden hayal bile edemiyorum açıkçası. Demek istediğim kombat sistemi hiçbir zaman Witcher oyununun iyi olduğu bir alan olmadı zaten.

2.Oyunun envanter arayüzü beni çok tiksindirmişti, aslında Witcher2'de beni oyundan iten çok fazla şey vardı, sırf oyun bitsin diye seri seri oynadım ve bitirdim.

2015'de almıştım ve bugüne dek oynamak nasip olmamıştı. Başladım dün ve 4 saati tamamladım. Profesyonel olanların bilgelik ve tavsiyelerinden yararlanmak isterim.

kierra said:
1. Oyunun combatı hakkında diğer iki oyundan da kötü diyorlar o yüzden hayal bile edemiyorum açıkçası.
1. oyunun combatının kötü olması için oyunda combat olması gerekiyor. Sol tık iki saniye bekleme ve sol tık yapıyorsun başka bir durum yok ha 3 çeşit saldırı tipi ve bunu uygulayacağın 3 çeşit farklı düşman türü var.

Arkenhes said:
2015'de almıştım ve bugüne dek oynamak nasip olmamıştı. Başladım dün ve 4 saati tamamladım. Profesyonel olanların bilgelik ve tavsiyelerinden yararlanmak isterim.
Ana hikaye üzerinden hemen gitme, yan görevler, npc görevleri, atla gezerken çıkan görevler hepsi güzel görevler. Ama ana hikayeyi de çok boşlama. Yoksa 40 küsür levelken 10-12 level görevler hızlı olur sarmaz.

İtem konusunda en üst seviye itemleri açana kadar çokda şaapma hangisi daha çok vuruyor ona bas. Hatta hepsine işlemeleri basabilirsin ve basmayadabilirsin, nasıl olsa 2 level sonra o kılıcı bırakıyorsun. Para sıkıntı, bol keseden aa şu otu alam aa bu botu alam harcama. Genelde görev anında veya sonrasında veya öncesinde loot yaparken bolca relic çıkıyor zaten.

Hattı loot yoktur, sathı loot vardır. O satıh, bütün Temeria'dır. Temeria'nın her karış toprağı, Gerald'ın kanıyla ıslanmadıkça,loot terk olunamaz.

İlk harite dediğin kısım şu white bişeydi orasıysa normal (şu demirciyi kundaklayan görevi falan vardı). Eğer ilk haritadan kastın tameria kuzeyi ve redenia güneyi ise o zaman sende sıkıntı var.

Triss ile karşılaştığımdan beri kafam karışık. Lisede sevdiğim kızı andırması ve aşkına tam bir karşılık bulamaması da tam bana benzediğinden karakteri biraz fazla içselleştirdim sanırım. İnternetten araştırdığım, bizim Geralt Yen ile başından sevgili ama Geralt hafızasını kaybediyor ondan sonra Triss'de bunu fırsat olarak görüp Geralt'ı kendine çekiyor sanırım. Sonra her şey açığa çıkıyor falan filan. Oyun movieleri çok uzun, izleyemedim oyunu oynamaktan. Hikayenin burasına da anlatan güzel bir videoya rastlamadım. Biri kısa bir özet geçebilir mi, lütfen?

Yen vs Triss, ilişkilerini bu konu altında defalarca konuştuk, tartıştık. Konuda bir kaç sayfa geriye gitmeye başlarsan aradığını bulabilirsin.

Back
Top Bottom