The Walking Dead ---2010--- [Spoiler Zorunludur]

Users who are viewing this thread

Yani bence iyi insan kötü insan kavramları o kadar keskin değişmez. Valiyi de pek sevmezdim.

Ama valla bravo adamlara, Negan karakteri için oyuncu seçiminde nokta atışı yapmışlar. Supernatural'dan seviyordum adamı zaten.

Negatrm said:
Rick gibi sinsi ve ufak bir şov ile salya sümük ağlayan adama ben lider demem.
tumblr_n26av4hZX01s0sn5co1_500.gif

mqdefault.jpg

Daha kalitelisini bulamadım, bununla idare edelim.

Akla gelen ilk isim Sherry. Kardeşi, Dwight ve kendisi kaçıyorlar. Kardeşini kaybediyor ve sonrasında pes edip geri dönüyorlar kaçışın imkansız olduklarını bildikleri için. Negan ikisini de öldürecekken Sherry karısı olması için kendisine teklifte bulunuyor. Çünkü Negan'ın istediği kız kardeşiydi ama Sherry daha cazip geldiği için geri çevirmiyor. Dwight'ın da hayatını bağışlamasını istiyor tabi ama Negan hatası karşısında ütülüyor Dwight'ı.

Kıyamet kopmuş adam fazlası ile güçlü ve kendisine gelen her hatun ile harem kuruyor. Bunun karşılığında da hepsini koruyor mu koruyor. Kimsenin de zoruna gitmiyor bu durum, Dwight'ın gidiyordur tabi. Örnek vermeye gerek yok sanırım bu konu da. Ki hele hele kıyamet söz konusu ise yapacak bir şey yok.

Negan'ın kendisi haraç toplamaya gittiğinde gayet makul davrandığını her bölüm de gördük. Silahların hepsini alıyor çünkü zaten neredeyse hepsi Rick'in bastığı karakoldan alınmıştı. Sebebi de belli. Diğer şeylerde ise yarısını alıyorlar, hatta adamlarını da uyarıyor. Abuk subuk malları götürmesi benim de hoşuma gitmedi ama kıyamet işte. Unutmadan konuyla alakalı ama uzak biraz, çizgi roman da adamlarından birisi Hilltop'a erkenden ikinci defa haraç kesmeye geliyor. Ve bunu öğrendiğinde adamını Hilltop önünde yaptığından ötürü dövüyor.

Rick gibi "burası malzeme dolu hadi girip hepsini alalım" diye milleti kurşuna dizmesi mi doğru olurdu yoksa iki tarafında hayatına devam etmesi için bir tarafın diğer tarafa kaynak sağlaması mı doğru olurdu diye sorgulamak gerek.

Negan'ın öldürdüğü herkes bir amaca hizmet etti. Karakollarından birisini ortadan kaldıran grubu olduğu yerde katletmek yerine ders olsun diye rastgele birisini seçiyor ve beyninin pekmezini akıtıyor. Ama bundan önce de herkesi uyarıyor "Eğer ki bir hareket eden olursa istisnasız indiririm" Herkes ciddiyetinin farkında olup hiçbir şey yapamıyor. Glenn ise Maggie için korkup saçmalıyor orada ama Negan anlayışla karşılayıp "Bu bizden olsun" diyerek tolerans gösteriyor. Her neyse şova devam ederken dangalak Daryl artistliğini yapacak ya yumruk atıyor. E şimdi bu adam "Ben sözümün eriyim" diye söylemiş orada da bu konu hakkında açıklamasını yapmış ve ilk sıradan Glenn'in beynini patlatmış. Gidip Daryl'i indirsin diyeceksiniz, adam herkese ders verme niyetinde, bu yüzden yaptığı seçim normal.

Koskoca karakol karşılığında iki kişi. Öyle "Biz asarız keseriz" ayağına bir gece vakti uykudaki adamları katledersen bedelini böyle ödersin. Spencer'ı öldürdük çünkü Rick'in yerine geçmek için entrikalar ile uğraştığı için. Olivia öldü çünkü Rosita'nın yaptığı hatadan ötürü. Sebepsiz ölüm yok, hepsi mubah.

Yine çok yazmışım.

Hacım sen bildiğin başkalarının eşlerine canlarını tehdit ederek el koymayı, insanların mallarını "yarısını alacağım ama yarısı ben ne kadar dersem o kadardır." diyerek almayı ve yeni tanıştığı gruplardan birinin kafasını ortada hiçbir şey yokken sırf erken uyarı olsun diye ezmesini kıyamet ile olağan göstermeye çalışmışsın ama yok olmuyor, bünye kabul etmiyor.  :smile:

Benim bünye de Rick'in ve grubunun öldürdüğü insanlara kabullenemiyor. Sadece diziye göre konuşacak olursam ona güvenip yola çıkan sürüsüyle insan öldü. Yardım edebilecekken o kadar insanı ölüme terk etti. Ayrıca bunlar bize saldırmadan saldıralım diye giriştikleri grupları bile anlatmaya gerek yok zaten. Çünkü diziyi izlerken öldürdükleri insanların niyetlerini az çok anlayabiliyoruz. Hele ki bir iki bölüm öncesinde Rosita'nın Tara'ya kurduğu cümle çok sinir etti beni. "Herhangi bir yer olabilir bana sadece söylemen yeterli." diyor. Bir kurşun için o kampı ortadan kaldıracak karı, silahı yok tabi ama hepsini avlayabilir tek tek. Ne için peki? Yavuklusunun beyni patladı diye. Yani diğerleri de az değil.

Sir Rivenal said:
@Negatrm valla hacı okumadım diyecek pek bi şeyim de yok zaten.
Bende biraz fazla sardım bu konuya. Düşüncelerimi aktarmazsam ölürüm. .D

~Templar said:
halit21 said:
ortada hiçbir şey yokken sırf erken uyarı olsun diye ezmesini kıyamet ile olağan göstermeye çalışmışsın ama yok olmuyor, bünye kabul etmiyor. :smile:
Ortada hiçbir şey yokken mi?  :grin:
Rick'in grubunu demiyorum sadece, genel olarak böyle bi sistemleri olduğu kanısı uyandı bende. Hilltop da dedi ya "hiçbir şey yokken 16 17(tam hatırlamıyorum) bi çocuğu döverek öldürdüler." Yani ne kadar ciddi olduklarını bu yolla anlatıyorlar karşılaştıkları gruplara. Ki Carolla da karşılaştıklarında "bizi geldiğin yere götür, muhtemelen içinizden birini öldüreceğiz ama sonunda anlaşacağız" gibisinden bi şey demişlerdi.

Sir Rivenal said:
GeceNöbetçisi said:
7. Sezonu nasıl izliyecez ya fikri olan varmı ?
En son dizinow da kapandı , ingilizce izleyebilirsin. Yardımcı olabilirim istersen?
sagolsun bi arkadaş altyazı sitesi attı özelden. Bölümleri bulmuştum zaten sagol yine de  :smile:

Son sezondan spoiler  :!:
Son bölümlerde görülen helikopter ile ilgili bir teorisi olan var mı?

Back
Top Bottom