The Realm Of Mad God

Users who are viewing this thread

Oyun hem web tabanlı, hem de steam üzerinden oynanabiliyor. Web'den girdiğinizde de, steam hesabınızdan girdiğinizde de aynı account ile oynayabiliyorsunuz.

Steam Linki
Kendi Sitesi

Arada bir girip eğleniyorum ve çıkıyorum. Oynayan varsa steam'den dürtsün. en sonunda bir karakteri 20 lvl üstü yapabildim. İlk seferlerinde hep hızlı level atlayayim diye veya item kapıcam diye ateşin ortasına atlıyordum ama şimdi çaktım köfteyi. Mümkün olduğunca ölmemeye çalışmak lazım oyunda. Hatta gerekirse direk anaüsse (nexus) kaçmak lazım. Zaten belli bir level üstüne gelince artık ıvır zıvır mob lar sizi kesemiyor.

İtem kapıcam diye ateşin ortasına dalmayın, önemli olan level atlamak, itemları sonra da bulabilirsiniz. ben level 15'e kadar falan basic item lar ile gidiyorum eğer hiç beleş item denk gelmezse(kimsenin almayıp ortalıkta bıraktıkları). Zaten en fazla 20 lvl var xp ile atlayacağınız. Sonrası fame ile geliyor (prestij gibi).

Ayrıca kendi class'ınızın kullanmadığı itemları almayın, boş yere üstünüzde taşımayın. Oyunda trade diye bir sistem yok. Yani var ama çok yüksek level, rare itemlar falan bulursanız birileri ile takas edebilirsiniz. Onları da yüksek levellerde bulacağınızdan başlarda hammallık yapmayın boşuna.

Neyse baya zevkli oluyor eğer doğru class kombosu ile grup yaparsanız. hatta oyunun çoğunu (ana boss hariz) 3 kişilik(priest+archer+knight) bir grup ile temizleyebilirsiniz. Belki bir de wizard olursa alan büyüleri ile işini kolaylaştırır. Priest'ler çok kritik. Nerde görürseniz peşine takılın. etrafından ayrılmayın. Alan heal atabildikleri için grupun hayatta kalmasında çok etkili. Kendilerini de bu şekilde healliyorlar, yani adam bencil olsa bile mecburen healliyecek sizi o yüzden ayrılmayın peşinden .

Basit oyun zaten biraz oynayınca alışırsınız ama eğlenceli. Bazen 80 kişi boss kesmeye gidince fena oluyor, ekran renk cümbüşü oluyor resmen. Boss fight larda ölürseniz tkrar canlanıp aynı yere giremiyorsunuz aklınızda olsun. Normal haritada ölseniz bile hemen yeni karakter açıp gruba tekrar katılabilirsiniz ama boss haritasına geçtiğinizde bu mümkün olmuyor o yüzden çok güçlü değilseniz veya internetiniz lag'a sebep oluyorsa grubun gerisinde durun zaten xp alıyorsunuz herturlu.

Eğer girdiğiniz realm de tren varsa kesin binin inanılmaz hızlı level atlıyorsunuz trendeyken.
Tren ne mi? Görünce anlarsınız

Bir de son ve en onemli not. Öldüğünüzde hem karakteriniz hem de üzerinde ne varsa gidiyor. Ama fame kazanıyorsunuz. Canlıyken biriktirdiğiniz fameleri kullanamıyorsunuz ancak ölünce işe yarıyorlar.

trenlerin tam adını yazsaydın bari :smile: biraz korkutucu olabilirlar bence :smile:

bir de mad god bossuna gidebilmek için normal serverdaki tüm bossların kesilmesi gerekiyor. bu işlem tamamlandıktan sonra o an o serverda olan herkesi mad god'un kalesine ışınlıyor. (bu yüzden 3-5 levelken ölmüşlüğüm çoktur. sadece 1 kere görebildim mad god'ı da, 15 level falandım :smile: )

vakit geçirmelik bir oyun.fena sarıyor yalnız.wizardımla level 17'deyken medusaya ölmem çok koydu bana -.-

Lordum_Ediz said:
vakit geçirmelik bir oyun.fena sarıyor yalnız.wizardımla level 17'deyken medusaya ölmem çok koydu bana -.-
20ye 100/200 exp kala t8/t9 itemlerimle Wine Cellarda ölmem çok koydu Oryxi de göremedim :cry:

Silverlight said:
görene bir şey vermiyorlar merak etme :smile: zaten o şatomsu şeyin içinden geçip yanına gidene kadar 100 kişiden anca 20 tane faaln kalıyor :smile:
Bugün yine ölüyorum Oryxte zar zor tplendim nexuse 20 level Archerim 50 fame oldu hedef 150. Oryxin de 20k canı kalmıştı ama ölme riskini alamadım. Bu arada isteyen varsa archerimle kasayım 150 fame olumca silicem zaten

eğer yeterince class görevi yaparsanız, fazladan karakter slotu açılıyor :smile: (tabi tüm classlardaki tüm görevler bitecek önce, ki 64 tane kıl görev ediyor toplamda.) yalnız class görevleri arasında (yanlış hatırlamıyorsam) oryx'i kesmek de var :smile:

edit: ops, sadece fame kasmak yetiyormuş onları tamamlamak için(ama binlerce fame gerekli 5 görevde tamamlamak için :smile: )

Silverlight said:
eğer yeterince class görevi yaparsanız, fazladan karakter slotu açılıyor :smile: (tabi tüm classlardaki tüm görevler bitecek önce, ki 64 tane kıl görev ediyor toplamda.) yalnız class görevleri arasında (yanlış hatırlamıyorsam) oryx'i kesmek de var :smile:

edit: ops, sadece fame kasmak yetiyormuş onları tamamlamak için(ama binlerce fame gerekli 5 görevde tamamlamak için :smile: )
Onlar % olarak fame bonusunu veriyor. Oryxi kesmek Oryx Slayer (+10% fame) mesela

sonuç olarak o görevlerden 64 tane mi ne yapınca (ki her classda sadece 5 tane var -aslında yıldız topluyosun bir de :smile: ) yeni bir karakter slotu açılıyor :smile:

ben 5-6 yıldız falan almıştım galiba toplamda :smile:

Gören de Silkroad Online sanıcak :razz: Bi ara ben de oynuyordum da sonra ana menüdeki yazılar falan sağa yapıştı silip yükleyince düzeldi sonra oyundan çıkıp girdim yine sağa yapıştı bende sildim :sad:

NarutoTR said:
Gören de Silkroad Online sanıcak :razz: Bi ara ben de oynuyordum da sonra ana menüdeki yazılar falan sağa yapıştı silip yükleyince düzeldi sonra oyundan çıkıp girdim yine sağa yapıştı bende sildim :sad:

Steamda dene steamda olduysa sitesinden gir. Grafikleri fullscreen yapınca bozulabiliyor.

Noventa said:
Fame yıldız almana yarıyor. Eğer bir classta 5 yıldız alırsan yeni bir karakter slotu açılıyor (Emin değilim)

toplamda 64 yıldız toplayınca oluyordu o iş ama sanırsam onu da paralı yapmışlar. yani okuduğum 2-3 mesajdan onu çıakrdım ya da kafam karıştı iyice :smile:

bunu buldum birde, ingilizce ama, yeni başlayanlar için nereeyse oyunla ilgili her sorunun cevabı var http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=2558073

Spider bossundan "poison fang dagger" düştü ama tier kısmında "UT" yazıyor. Anladığım kadarıyla tier 12 den sonra gelen en değerli itemler arasında. Değilse napıcam ben bu itemi atamıyorum, değerlimi acaba?

Searcy said:
Spider bossundan "poison fang dagger" düştü ama tier kısmında "UT" yazıyor. Anladığım kadarıyla tier 12 den sonra gelen en değerli itemler arasında. Değilse napıcam ben bu itemi atamıyorum, değerlimi acaba?
Öyle ama eğer karakterin rogue değilse bir işine yaramıyor tabi gerçek parayla vault almazsan ya da bana at rogue aç geri atayım sana

Noventa said:
Searcy said:
Öyle ama eğer karakterin rogue değilse bir işine yaramıyor tabi gerçek parayla vault almazsan ya da bana at rogue aç geri atayım sana

Rogue açamıyorum sadece 2 classım açık. İtemi diğer şifreme aktardım. İtemi kullanabileceğim classlar açıldığında kullanırız artık. Bu arada saol.

edit:

Bide steam üzerinden oynuyorum, bunu internet sitesine senkronize etmenin yolu varmı? Ben bulamadım.

Back
Top Bottom